Odwiedź EkoEksperymentarium online i na żywo

Krótkie, pochmurne dni, nie zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz. To jednak nie znaczy, że jesienią oraz zimą trzeba się nudzić! W Muzeum Warszawskiej Pragi dzieci i dorośli mogą obejrzeć wystawę EkoEksperymentarium, dzięki której dowiedzą się, jak oszczędzać wodę, energię, nie marnować żywności, a także dbać o środowisko.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Warto zdobyć tę wiedzę nie tylko w  kontekście troski o zasoby naturalne, ale również z  powodów ekonomicznych – w dobie rosnących cen prądu, żywności i paliw proste, proekologiczne nawyki, mogą przyczynić się do realnych oszczędności. Zasadniczo projekt EkoEksperymentarium opiera się na dwóch filarach: pierwszym jest internetowa, edukacyjna gra dla dzieci, tworzona przy współudziale Lidl Polska. Drugim – wystawa, którą od 17 listopada br. można oglądać w Muzeum Warszawskiej Pragi. Ekspozycji nadano nietuzinkową formę – przypomina ona mieszkanie. W  każdym pomieszczeniu na odwiedzających czekają zagadki i  wskazówki o określonym charakterze.

Przykładowo, w łazience goście dowiedzą się, jak oszczędzać wodę. W  salonie przekonają się, że nie trzeba wiele, by skutecznie ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Kuchnia EkoEksperymentarium to z kolei miejsce, w którym odwiedzający mają okazję poznać sposoby na niemarnowanie żywności. W sypialni znajdą za to odpowiedź na pytanie: czy jako społeczeństwo nie kupujemy zbyt wielu niepotrzebnych nam rzeczy? Niestety, Polacy co roku wyrzucają 5 mln ton jedzenia i  niezliczoną ilość plastikowych opakowań. Kluczem do poprawy tego stanu rzeczy jest edukowanie.

———

———

Wystawa powstała głównie z  myślą o dzieciach – to one będą czerpały najwięcej wiedzy i radości z odkrywania atrakcji przygotowanych przez jej twórców. Do EkoEksperymentarium warto jednak przyjść całą rodziną, ponieważ i dorośli mogą się tu wiele nauczyć. Wystawę będzie można oglądać w  Muzeum Warszawskiej Pragi do 26 lutego 2023 roku. Równie wartościowym źródłem informacji, związanych z troską o  środowisko, jest darmowa gra edukacyjna, której elementem jest moduł o  odpowiedzialnych zakupach. Grę można znaleźć na stronie www.ekoeksperymentarium.pl/zakupy. Lidl Polska, jako firma zaangażowana społecznie, należy do partnerów projektu.

Lidl Polska
Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach funkcjonuje około 12 000 sklepów Lidl, a w Polsce około 800.

Źródło:

Lidl Polska