Odpływy liniowe w kabinach typu walk-in

Kabina z odpływem liniowym to gwarancja nowoczesnego wyglądu strefy prysznica. Pozwala na aranżację atrakcyjnej wizualnie przestrzeni, w której dominują zlicowany z podłogą brodzik czy rozwiązania typu walk-in. Swoim użytkownikom zapewnia zaś maksimum komfortu podczas kąpieli.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
FERRO, Odpływ liniowy pod płytkę, fot. Ferro

Odpływy liniowe od lat cieszą się popularnością wśród osób urządzających łazienki. Umożliwiają bowiem aranżację kabiny prysznicowej bez tradycyjnego brodzika, w zamian oferując wyłożoną płytkami powierzchnię, idealnie równą z resztą podłogi. To opcja wyjątkowo estetyczna i lubiana przez architektów, którzy w ten sposób są w stanie wykreować przestrzeń pozbawioną dodatkowych wizualnych podziałów. Do odpływów tego typu bardzo często dobierane są kabiny walk-in. To najczęściej pojedyncza tafla szkła, bez dodatkowych drzwi czy uchwytów. Wśród jej cech warto wymienić nowoczesny wygląd, wygodę i komfort kąpieli. Wielu docenia również połączenie kabiny walk-in i bezprogowego brodzika z odpływem liniowym jako rozwiązania dostępnego – idealnego, gdy w domu są osoby starsze lub z ograniczoną sprawnością.

Niewątpliwą zaletą otwartych kabin jest także możliwość ustawienia ich nawet w niewielkich przestrzeniach łazienkowych. To zdecydowanie lepsza opcja niż wybór małego, zamkniętego z każdej strony modelu. Otwarta przestrzeń walk-in umożliwia swobodne ruchy ciała, np. podczas mycia włosów, czy pochylania się przy myciu stóp. Ułatwia także montaż zestawu prysznicowego z deszczownią, co nie zawsze możliwe jest na małej, zamkniętej przestrzeni. Otwarte kabiny świetnie wpisują się także w duże salony łazienkowe, gdzie podkreślają wyjątkowość i prestiż takich aranżacji.

FERRO, Super Slim Pro - odpływ liniowy, czarny matowy, fot. Ferro
FERRO, Super Slim Pro - odpływ liniowy, czarny matowy, fot. Ferro

Kabina walk-in z odpływem liniowym – od czego zacząć?

Wiemy już, jakie są atuty zarówno te wizualne, jak i funkcjonalne – kabiny walk-in z odpływem liniowym. Ale aby efekt takiego rozwiązania cieszył nas w pełni, warto zadbać o dobrej jakości produkty i sprawdzonego specjalistę, który wykona ich montaż.

Brodzik z odpływem liniowym sprawdzi się szczególnie dobrze w nowych łazienkach, kiedy jesteśmy na etapie projektu. Montaż wymaga bowiem nawet ok. 15-centymetrowego wgłębienia w podłodze pod całą powierzchnią prysznica. To w nim ustawia się odpływ liniowy, podłącza syfon, wykonuje podbudowę i izolację, a całość odpowiednio poziomuje. Dopiero potem układa się płytki i zakłada maskownicę dla odpływu. Na końcu montowane są drzwi kabiny.

FERRO, Ora odpływ liniowy, fot. Ferro

Postaw na niebanalną aranżację

Odpływy liniowe składają się z rynny, syfonu oraz rusztu (zwanego też maskownicą). To właśnie dzięki temu ostatniemu elementowi podkreślić możemy wyjątkowy design przestrzeni prysznicowej. W aranżacjach w stylu glamour, w których liczy się efektowny detal i błysk, warto postawić na odpływ liniowy Ora z dekoracyjnymi wycięciami w maskownicy. Model dostępny jest w dwóch rodzajach wykończeń – chrom i czarny – dzięki którym idealnie dopasujemy go do stylu naszej łazienki. Jeśli przeciwnie, jesteśmy zwolennikami minimalizmu i ograniczonych form, zdecydujmy się na odpływ liniowy pod płytkę. W tym rozwiązaniu maskownicę wypełnia się dociętą płytką – tę samą, którą wykładany jest brodzik. Taki zabieg sprawia, że odpływ jest praktycznie niewidoczny.

FERRO, Odpływ liniowy pod płytkę, fot. Ferro
FERRO, Odpływ liniowy pod płytkę, fot. Ferro

Do łazienek w stylu industrialnym świetnie będzie pasował natomiast model Super Slim Pro. Występuje w trzech długościach – 60, 70 i 80 cm, a zewnętrzna maskownica ma jedynie 4,5 cm szerokości. Dostępny jest w dwóch wykończeniach – stal nierdzewna i czarny mat.

Otwarte kabiny prysznicowe z odpływem liniowym to nie tylko synonim nowoczesnej aranżacji łazienkowej. To także rozwiązanie bardzo wszechstronne, które sprawdzi się w różnych stylach projektowych, a przy tym zachwyci nas estetyką i wygodą użytkowania.

Źródło:

Ferro