Nowy zestaw LEGO Harry Potter Bank Gringotta to prawdziwa dawka magicznych przygód!

Grupa LEGO® zaprasza na spotkanie z projektantami LEGO w Warszawie. Grupa LEGO® we współpracy z Warner Bros. Discovery Global Consumer Products zapowiedziały nadejście nowego zestawu z serii LEGO Harry Potter™ – Bank Gringotta™. W dniu premiery, 4 września, w warszawskim sklepie LEGO w Westfield Arkadia będzie można spotkać trzech projektantów zestawu: Justina Ramsdena, Petera Kjærgaarda i George’a Gilliatta.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Harry Potter i Insygnia Śmierci LEGO
W bogatym portfolio marki LEGO obecnych jest już kilka idealnie odwzorowanych, kultowych lokacji znanych z serii przygód Harry’ego Pottera. Nie inaczej jest z magicznym Bankiem Gringotta, który składa się z 4803 elementów i w najdrobniejszych szczegółach oddaje wnętrza banku, m.in.: główną salę bankową oraz podziemny skarbiec wraz z kolejką górniczą. Ponadto zestaw zawiera 13 minifigurek wzorowanych na postaciach z filmu, w tym: Harry’ego Pottera™, Rona Weasleya™, Bellatrix Lestrange™, Hermiony Granger™, Rubeusa Hagrida™, śmierciożercy™, Bogroda, Gryfka, Ricberta, dwóch goblinów i dwóch strażników.
Fot. LEGO
Fot. LEGO
Fot. LEGO
Fot. LEGO
Fot. LEGO
Fot. LEGO
Previous slide
Next slide
Przy projektowaniu zestawu uwzględniono również smoka spiżobrzucha ukraińskiego, którego można umieścić na szczycie budynku, aby odzwierciedlić scenę z filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Nowy zestaw jest również kompatybilny z zestawem LEGO Harry Potter Ulica Pokątna™ (75978).
Zestaw LEGO Harry Potter Bank Gringotta będzie dostępny od 1 września dla członków programu LEGO VIP i od 4 września dla wszystkich w sklepach LEGO i na stronie www.LEGO.com/Gringotts w cenie 1999,99 zł.

Projektanci LEGO odwiedzą Warszawę

Grupa LEGO przygotowała dla fanów klocków wyjątkowe wydarzenie – w dniu premiery, 4 września, w godzinach 17.00-19.00 w warszawskim sklepie LEGO w Westfield Arkadia będzie można spotkać projektantów LEGO: Justina Ramsdena, Petera Kjærgaarda i George’a Gilliatta, którzy współtworzyli zestaw Banku Gringotta. Miłośnicy klocków oraz Harrego Pottera będą mieli okazję porozmawiać z nimi, dopytać o kulisy tworzenia zestawów z serii LEGO Harry Potter oraz zdobyć pamiątkowe autografy.

O Warner Bros. Consumer Products:
Warner Bros. Consumer Products (WBCP), część Warner Bros. Discovery Global Brands and Experiences, rozszerza potężne portfolio marek i franczyz rozrywkowych firmy na styl życia fanów na całym świecie. WBCP współpracuje z najlepszymi licencjobiorcami na całym świecie, oferując wielokrotnie nagradzane zabawki, modę, dekoracje wnętrz i wydawnictwa inspirowane największymi franczyzami Warner Bros., takimi jak DC, Wizarding World, Looney Tunes, Hanna-Barbera, Game of Thrones, Cartoon Network i Adult Swim. Dzięki innowacyjnym globalnym programom licencyjnym i merchandisingowym, inicjatywom detalicznym oraz partnerstwu promocyjnemu, WBCP jest jedną z wiodących organizacji licencyjnych i merchandisingowych na świecie.

O Wizarding World:
Odkąd Harry Potter wyruszył ze stacji King’s Cross na peronie dziewięć i 3/4, jego niesamowite przygody odcisnęły wyjątkowy i trwały ślad w kulturze popularnej. Osiem przebojowych filmów o Harrym Potterze opartych na oryginalnych opowiadaniach J.K. Rowling sprawiło, że magiczne historie ożyły i dziś Wizarding World jest uznawany za jedną z najbardziej lubianych marek na świecie.

Reprezentując rozległe, połączone ze sobą uniwersum, obejmuje również trzy wspaniałe filmy Fantastyczne Zwierzęta, Harry Potter i Przeklęte Dziecko – wielokrotnie nagradzane przedstawienie sceniczne, najnowocześniejsze gry wideo i mobilne od Portkey Games, innowacyjne produkty konsumpcyjne, ekscytujące rozrywki na żywo (w tym cztery parki tematyczne) i wnikliwe wystawy.

Rozszerzające się portfolio wycieczek i sprzedaży detalicznej Wizarding World należących do Warner Bros. obejmuje również flagowy Harry Potter New York, Warner Bros. Studio Tour London – The Making of Harry Potter, Warner Bros. Studio Tour Tokyo oraz sklepy detaliczne Platform 9 3⁄4.

The Wizarding World nadal ewoluuje, aby zapewnić fanom Harry’ego Pottera świeże i ekscytujące sposoby zaangażowania. Dla światowej społeczności fanów, a także dla przyszłych pokoleń, zaprasza wszystkich do zwiedzania i odkrywania magii dla siebie.

WIZARDING WORLD i wszystkie powiązane znaki towarowe, postacie, nazwy i oznaczenia są © & ™ Warner Bros. Entertainment Inc. Prawa wydawnicze © JKR. (s22)

Fot. LEGO
LEGO
Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie przyszłych projektantów i konstruktorów poprzez zabawę. System zabawy LEGO, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko to, co potrafią sobie wyobrazić. Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.

Źródło:

LEGO