Nowość dla psychoterapeutów w Polsce

Od 12 września 2023 roku psycholodzy i psychoterapeuci w Polsce mogą “podglądać”, jak swoim pacjentom pomagają najwybitniejsi psychoterapeuci, tacy jak Irvin Yalom, Aaron Beck, Otto Kernberg i wielu innych. Najciekawsze materiały szkoleniowe ze świata znajdziemy na dialoteka.pl, wśród nich m.in.: nagrania z prawdziwych sesji terapeutycznych z pacjentami, nagrania z superwizji oraz wywiady z legendami psychoterapii. Wszystkie materiały dostępne w polskiej wersji językowej.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Dialoteka.pl

Według danych GUS, w Polsce ze wsparcia psychologów korzysta 1,6 mln osób, jednak pomocy może potrzebować nawet kilka milionów. Największym problemem jest trudność z dostaniem się do specjalisty i długi okres oczekiwania na konsultację, który wynika z braku psychologów oraz psychoterapeutów. Przykładowo według danych Fundacji GrowSPACE, w całej Polsce w szkołach jest 2295 wakatów dla psychologów szkolnych na 6105 wszystkich, co stanowi ponad 27%. Brakuje nie tylko psychologów ale także psychoterapeutów.

Aby zostać psychoterapeutą nie wystarczą same predyspozycje i chęć pomagania innym, konieczna jest także ogromna dyscyplina dotycząca samorozwoju. Psychoterapeuci to grupa, która musi nieustannie się szkolić. – Bardzo chcieliśmy ułatwić psychoterapeutom w Polsce szkolenie się na światowym poziomie, dlatego stworzyliśmy platformę ze szkoleniami online dla psychologów i psychoterapeutów dialoteka.pl – mówi dr Michał Feldman, założyciel serwisu dialoteka.pl. Od 12 września 2023 roku na dialoteka.pl można oglądać nie tylko szkolenia z polskimi autorytetami psychoterapii, ale także najlepsze szkolenia dla psychologów i psychoterapeutów z całego świata: m.in. prawdziwe sesje terapeutyczne z pacjentami prowadzone i komentowane przez legendy psychoterapii, takie jak Irvin Yalom, Aaron Beck, Otto Kernberg i wielu innych.

Fot. Dialoteka.pl

Filmy są podzielone na kilka kategorii, m.in.: interwencja kryzysowa, terapia dzieci, terapia uzależnień, terapia rodzinna. – Zależało nam, aby terapeuta, który szuka konkretnych wskazówek – podpowiedzi, inspiracji, jak pracować z danym pacjentem, jakich narzędzi użyć, co może pomóc w przypadku, gdy terapia nie przynosi efektów – mógł szybko znaleźć odpowiedź lub zainspirować się od uznanych terapeutów do poszerzenia swojego warsztatu – dodaje dr Michał Feldman.

Dostęp do szkoleń ze świata jest możliwy na Dialoteka.pl w subskrypcji za 159 zł miesięcznie.

Do tej pory nagrania z prawdziwych sesji terapeutycznych były trudno dostępne, a od 12 września na Dialoteka.pl możemy po prostu “podglądać”, jak swoim pacjentom pomagają najwybitniejsi psychoterapeuci ze świata. – Mamy nadzieję, że psychoterapeuci w Polsce będą chętnie korzystać z wiedzy wybitnych światowych ekspertów, a dzięki temu będą coraz lepiej i skuteczniej pomagać swoim pacjentom, a my dołożymy starań, aby co miesiąc udostępniać na dialoteka.pl kolejne ciekawe materiały ze świata – dodaje dr Michał Feldman.

Partnerem merytorycznym platformy dialoteka.pl jest Szkoła Psychoterapii Dialog (www.szkoladialog.pl), akredytowana przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Dialoteka.pl 
Dialoteka.pl to największa w Polsce platforma z certyfikowanymi szkoleniami dla psychologów i psychoterapeutów. Znajdziemy na niej: SZKOLENIA Z POLSKI ➡ Ponad 270 godzin oryginalnych produkcji z najwybitniejszymi ekspertami polskiej psychoterapii (prof. Bogdan de Barbaro, prof. Katarzyna Schier, prof. Irena Namysłowska, prof. Barbara Józefik i wielu innych). ➡ Możliwość zadawania pytań ekspertom podczas szkoleń na żywo i korzystania z nagrań w dogodnym terminie. ➡ Praktyczne techniki z wielu różnych nurtów. SZKOLENIA ZE ŚWIATA ➡ Prawdziwe sesje terapeutyczne prowadzone i komentowane przez legendy psychoterapii w polskiej wersji językowej. ➡ Największa baza szkoleń ze świata i oryginalnych produkcji z najwybitniejszymi ekspertami psychoterapii. ➡ Praktyczne techniki z wielu różnych nurtów.
Dialoteka.pl

Źródło:

Dialoteka.pl