NOWOŚĆ! AI♥ZWIERZAKI Bimago – rewolucja w kreacji. Pierwsza taka kolekcja obrazów w Europie

Bimago, wiodący producent oryginalnych dekoracji ściennych, po raz kolejny wyprzedza trendy. Testując fascynujące możliwości technologii, marka tym razem postawiła na kreatywny dialog znanego mastera AI, Tomka Graszewicza, z modelami sztucznej inteligencji. Efektem jest niezwykła kolekcja AI♥ZWIERZAKI, złożona w całości z obrazów wygenerowanych przez AI, szczegółowo przedstawiająca autorskie, designerskie wizje promptera.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
AI♥ZWIERZAKI Bimago

Wzory i motywy kolekcji są efektem twórczej pracy człowieka z programami wykorzystującymi algorytmy AI i łączą w sobie autorskie pomysły z doskonałą precyzją wykonania.

Jak mówi Rafał Frątczak, CTO Artgeist: Bacznie obserwujemy trendy starając się z wyprzedzeniem odpowiadać na oczekiwania rynku zarówno w kwestii jakości, jak i twórczego podejścia. Zależało nam na świeżym spojrzeniu na kwestię wall dekoru i wykorzystaniu kierunku, oferowanego przez nowe narzędzia. Stąd też nasza decyzja o współpracy z Tomkiem Graszewiczem. Jego doświadczenie pozwoliło nam przekuć artystyczną wizję w unikalny produkt.

Tomek Graszewicz jest promotorem AI w Polsce oraz zwycięzcą tegorocznego konkursu Digital Ars w kategorii NO CODE. W wyniku współpracy powstało 65 wzorów opartych na motywach kotów i psów, ukazanych w niecodziennych, humorystycznych aranżacjach.

Rafał Frątczak
Rafał Frątczak, fot. Artgeist
Tomek Graszewicz
Tomek Graszewicz, fot. Artgeist
Olga Adamkiewicz
Olga Adamkiewicz, fot. Artgeist

Generowanie obrazów w oparciu o algorytmy AI to codzienność Tomka Graszewicza. Zafascynowany potencjałem narzędzia poszukuje wciąż nowych sposobów na pokonywanie barier w pracy kreatywnej oraz rozpowszechnienie dostępu do sztuki przełamującej konwencję. Umożliwiła to współpraca z Artgeist.

Praca z algorytmem Midjourney to sztuka sama w sobie. Nie wystarczy pomysł; potrzebna jest jeszcze wiedza, jak go zrealizować. Jak włączyć odpowiednie połączenia sieci neuronowej, jak zdefiniować kierunek tworzenia przez AI i jakimi słowami się posługiwać. Wzory, które udało nam się wypracować, to kilkadziesiąt godzin żmudnej pracy oraz dziesiątki porzuconych kierunków. Efekt daje natomiast ogrom satysfakcji. AI♥ZWIERZAKI Bimago oferuje coś więcej niż artystyczny efekt na ścianie. To powszechny dostęp do wysokiej jakości obrazu w przystępnej cenie, mówi Tomek Graszewicz.

Tak projekt podsumowuje Olga Adamkiewicz, CEO Artgeist: Siłą napędową naszej marki od zawsze były kreatywne pomysły, innowacyjne rozwiązania produkcyjne i zaawansowana logistyka. Stąd też ogromna radość, że to właśnie Artgeist wprowadził na rynek pierwszą w Europie, komercyjną kolekcję AI o tak zaawansowanych graficznie motywach. Współpraca z Tomkiem pozwoliła nam połączyć nowatorski pomysł z twórczą wizją i najlepszej jakości wykonaniem. To niewątpliwie przełomowy krok w branży wall dekoru oraz stworzenie nowej jakości produktu dla szerokiego grona odbiorców.

Wyjątkowe obrazy z kolekcji AI♥ZWIERZAKI od 22.06 są dostępne w sklepie online bimago.pl

Artgeist
Artgeist to producent dekoracji ściennych – największy w Polsce oraz jeden z największych w Europie. Firma powstała w 2004 roku i od tego czasu celnie trafia w gusta miłośników dekoracji wnętrz, tworząc przystępne, oryginalne i autorskie dzieła sztuki, inspirowane aktualnymi trendami. Firma działa na największych europejskich platformach handlowych: Amazon i eBay, docierając do odbiorców także przez intensywnie rozwijający się kanał sprzedaży B2B oraz własny sklep internetowy bimago.pl. Nowoczesny park maszynowy, o mocy produkcyjnej około 35 000 m2 na dobę, wyposażony jest w 17 specjalistycznych maszyn drukujących. Dzięki temu projekty są realizowane na indywidualne zamówienia, a ponad 90% prac finalnych dociera do klientów w ciągu 48 godzin. Powierzchnia części produkcyjno-magazynowej wynosi około 4000 metrów kwadratowych, co umożliwia sprawne wysyłanie średnio 55 000 paczek miesięcznie do 34 krajów na całym świecie. Siłą napędową firmy są innowacyjne pomysły, zamiłowanie do designu i wyjątkowy zespół, odpowiedzialny za kreację i tworzenie niepowtarzalnych wzorów. Firma zatrudnia łącznie 260 pracowników, a zarówno dział produkcyjny, jak i biura Artgeist od początku działalności zlokalizowane są we Wrocławiu.

Źródło:

Artgeist