Nowa ceramika i baterie Ideal Standard

Ceramika sanitarna Calla i armatura Joy Neo to kolejne dwie nowe linie produktów Ideal Standard, które miały swoją premierę w Mediolanie podczas czerwcowych targów Salone del Mobile. Oba projekty Studia Palomba swoją estetyką nawiązują do tradycji marki, a funkcjonalnością przenoszą w przyszłość.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Ceramika sanitarna Calla estetycznymi korzeniami sięga do epoki wiktoriańskiej i początków produkcji ceramiki. Wyraziste, geometryczne kształty nakreślone zostały przez projektantów – Ludovicę i Roberto Palomba – mocnymi poziomymi i pionowymi liniami. W ten sposób powstał ponadczasowy estetycznie produkt, który uosabia stonowany luksus.

W kolekcji Calla dostępna jest szeroka gama produktów ceramicznych, wśród których są eleganckie umywalki i postumenty, wyrafinowane toalety i bidety, a także oszałamiająca stylistycznie neoklasyczna, wolnostojąca wanna. Zwolennicy eklektycznych zestawień mają możliwość połączenia umywalek z zestawem czarnych, metalowych nóg, co nada produktowi inną tożsamość i umożliwi zintegrowanie z nowoczesnymi projektami łazienek.

Fot. Ideal Standard International

Armatura Joy Neo, jak wskazuje nazwa, to ewolucja klasyki: projektanci połączyli cechy nowoczesnej, cylindrycznej kolekcji Joy z tradycyjnymi kwadratowymi podstawami oraz krzyżowymi uchwytami. Efektem tego mariażu jest nowa, wyrafinowana, ale wciąż uniwersalna estetycznie kolekcja armatury, którą można łączyć z neoklasycznymi liniami ceramiki, takimi jak Calla, ale także z bardziej minimalistycznymi, jak np. Extra.

Seria Joy Neo oferuje szeroką gamę elementów, w tym jedno- i dwuuchwytowe baterie umywalkowe, ścienne baterie umywalkowe i 3-otworowe baterie umywalkowe, a także baterie wannowe i prysznicowe. Kolekcja dostępna jest w dwóch wersjach wykończenia – Magnetic Grey i Chrom – dzięki czemu można ją dopasować do każdego wnętrza łazienki.

Mimo że kolekcja Joy Neo czerpie inspirację z przeszłości, to została zaprojektowana z myślą o przyszłości: zastosowane rozwiązania techniczne gwarantują łatwość montażu i ekonomiczne użytkowanie. Dzięki zestawowi EasyFix® skracającemu czas instalacji o 30 proc. montaż armatury nie wymaga wysiłku. Z kolei regulator EcoFlow zmniejsza zużycie wody do 5 l/min, zapewniając jej bardziej zrównoważone wykorzystanie bez obniżania komfortu.

Nowe, atrakcyjne wykończenie Magnetic Grey produkowane jest przy użyciu nowoczesnej technologii PVD (Physical Vapour Deposition). PVD to cienka powłoka ochronna nakładana w warunkach próżni, która zapewnia bateriom dziesięciokrotnie większą odporność na chemikalia, zużycie, uderzenia, odbarwienia i korozję. Natomiast wykończenie SmartShine® stosowane na modelach chromowanych, zwiększa trwałość armatury i jednocześnie ułatwia czyszczenie. Armatura Joy Neo jest już dostępna na polskim rynku, ceramika Calla zostanie wprowadzona na rynek we wrześniu 2022 roku.

Ideal Standard International
Ideal Standard International jest wiodącym na świecie producentem wysokiej jakości rozwiązań łazienkowych dla budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego i służby zdrowia. Ta prywatna firma z siedzibą w Brukseli (Belgia) zatrudnia ponad 8000 pracowników, działających w 9 zakładach produkcyjnych i obsługujących ponad 100 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W swoim portfolio firma łączy fachowo wykonane, designerskie produkty z najnowocześniejszą technologią, dzięki czemu jest liderem w branży pod względem estetyki i wydajności. Przywiązanie do wzornictwa zawsze znajdowało się w DNA Ideal Standard International, czego dowodem jest trwająca współpraca z renomowanym włoskim studiem projektowym Palomba Serafini Associati. Firma oferuje szeroką gamę produktów łazienkowych, w tym ceramikę, baterie, wanny, meble i akcesoria, dostarczając holistyczną gamę rozwiązań międzykategorialnych dzięki unikalnej propozycji Singular™. Opracowana specjalnie z myślą o usprawnieniu projektowania łazienek i uproszczeniu procesu wyboru, koncepcja Singular oznacza, że klienci potrzebują tylko jednego dostawcy aby mieć dostęp do nieograniczonej liczby inspirujących rozwiązań łazienkowych. Do marek Ideal Standard International należą Ideal Standard, Armitage Shanks (Wielka Brytania), Porcher (Francja) i Vidima (Europa Wschodnia).

Źródło:

Ideal Standard International