Niedoskonałe pomidory wracają na półki Lidl Polska

To już kolejny raz, kiedy Lidl Polska zdecydował się wspierać polskich rolników, wprowadzając do swojej oferty niedoskonałe warzywa i owoce. Tym razem w ofercie sieci pojawią się „opalone” pomidory – już 17 lipca na półkach w supercenie – jedynie 3,49 zł za kilogram! Choć nie wyglądają idealnie, wciąż są tak samo pełne smaku i wartości odżywczych.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
daj szansę pomidorom

Pomidory to popularne… owoce, jednak pod względem kulinarnym królują w naszych domach jako pyszne warzywa, dodawane raczej do dań wytrawnych, niż słodkich. Są bogate w witaminę C, A, K, potas, żelazo i beta-karoten. Stanowią ponadto jedno z najlepszych źródeł likopenu, silnego przeciwutleniacza, który daje im czerwoną barwę, obfitują również w błonnik, są niskokaloryczne i pełne wody. Ich nieidealnie wybarwiona skórka niczego im w tym zakresie nie odbiera! Wie o tym doskonale sieć Lidl Polska, w której już 17 lipca znajdziemy „opalone” pomidory w supercenie!

Lidl Polska nieustannie dąży do ograniczenia marnotrawienia żywności, rozpoczynając zmiany już na poziomie łańcucha dostaw, a także podpowiada i  edukuje, w jaki sposób działać zgodnie z ideą no waste. Firma prowadzi m.in. swój autorski projekt „Kupuję, nie marnuję”, wramach którego w niższej cenie oferuje produkty o krótkim terminie przydatności, jednak w pełni wartościowe.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się również „nieidealne” warzywa i owoce. Wprowadzając je do oferty, detalista przeciwdziała ich zmarnowaniu, jednocześnie wspierając polskich dostawców wsprzedaży tych produktów. Sieć zapoczątkowała działanie już w styczniu 2021 roku, kiedy odpowiedziała na apel pana Mieczysława, którego „krzywe” buraki nie znajdowały kupców. Sprawą zainteresował się Lidl Polska, który zdecydował się na włączenie ich do sprzedaży. Dzięki temu zaoferował swoim klientom wartościowy produkt w niższej cenie.

Również tym razem sieć postawiła na polskich rolników! Tym razem w ofercie znajdą się nieidealne pomidory – „opalone” przez słońce. W sprzedaży będą od 17 do 19 lipca w supercenie – jedynie 3,49 zł za kilogram!

Lidl Polska
Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy oraz w USA. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach istnieje w przybliżeniu 12 000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 850.

Źródło:

Lidl Polska