Neboa x Plastic Bank – spełniamy obietnice

Neboa wraz z globalną organizacją Plastic Bank od sześciu miesięcy działają wspólnie na rzecz zatrzymania procesu powstawania plastiku oceanicznego, a także wsparcia ruchu Social Recycling, który walczy z ubóstwem obszarów oceanicznych poprzez angażowanie lokalnych społeczności w zbiórkę odpadów. Wspólnie powstrzymali ponad milion plastikowych butelek przed dostaniem się do mórz i oceanów, a to jeszcze nie koniec.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Neboa x Plastic Bank

Neboa jako oficjalny partner Plastic Bank troszczy się nie tylko o czystość mórz i oceanów, ale także o lokalne społeczności, które zamieszkują tereny oceaniczne. Ich mieszkańcy zbierają plastikowe śmieci

z plaż, brzegów rzek, dzielnic, podwórek nawet w promieniu 50 kilometrów od wybrzeży , a następnie wymieniają je w lokalnych oddziałach Plastik Banku jak walutę na realne benefity, takie jak: artykuły spożywcze, pakiety społeczne i zdrowotne czy łączność cyfrową. Ten bezpieczny i transparentny sposób na przeciwdziałanie ubóstwu przynosi realne korzyści ludziom i środowisku.

———

———

NEBOA_WYNIKI

Dzięki temu w okresie ostatnich 6 miesięcy ponad milion butelek nie trafiło do wody, a uzyskane w ten sposób dochody pomogły zaspokoić potrzeby 132 osób, które aktywnie zaangażowały się w zbiórkę odpadów. Zebrane surowce, których waga przekroczyła 21 ton, zostały przetworzone na surowiec nadający się do ponownego wykorzystania w produktach i opakowaniach.

Wspólne plany Neboa i Plastic Bank sięgają jednak dalej. Cel wyznaczony do końca 2024 roku obejmuje zbiórkę kolejnego miliona butelek, tak aby powstrzymać łącznie 2,2 mln sztucznych opakowań przed dostaniem się do oceanów. Uzyskane w ten sposób 44 tony plastiku zostaną przetworzone i ponownie wykorzystane.

Więcej Neboa = mniej plastiku w oceanach!

Fot. Neboa
Fot. Neboa
Fot. Neboa
Fot. Neboa
Neboa
NEBOA to polska marka naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów i ciała. Jej produkty są tworzone zgodnie z filozofią Respect the Nature, która towarzyszy marce na wszystkich obszarach istnienia: od opracowania wegańskich i naturalnych receptur, poprzez opakowania stworzone w duchu less waste, na realnych działaniach na rzecz oczyszczania mórz i oceanów kończąc. Wszystkie kosmetyki Neboa posiadają certyfikat PETA Cruelty Free and Vegan. Jako oficjalny partner Fundacji MARE, a także fundator specjalistycznego kosza PortBin, który oczyszcza Bałtyk z plastiku, Neboa dba o przyszłość polskiego morza i nieustannie poszukuje nowych możliwości ochrony jego cennych zasobów. Portfolio produktowe marki obejmuje 19 kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy oraz 6 żeli pod prysznic. Kosmetyki Neboa są dostępne wyłącznie w sieci Rossmann.

Źródło:

Neboa