Mieszkańcy warszawskiej Pragi-Południe z lepszym wzrokiem. Lynx Optique otwiera nowy salon w C.H. Atrium Promenada

30 marca br. w C.H. Atrium Promenada na warszawskiej Pradze-Południe otworzy się nowy salon optyczny Lynx Optique. To już dziesiąty taki punkt na mapie stolicy, a dwudziesty pierwszy w Polsce. Sieć z ponad 20-letnią renomą od marca 2022 r. należy do Medicover.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
W nowo otwartym salonie optycznym Lynx Optique w C.H. Atrium Promenada akredytowani optometryści zbadają wzrok w dwóch profesjonalnie wyposażonych gabinetach optometrycznych. Dodatkowo pracownicy pomogą dobrać odpowiednie szkła korekcyjne, doradzą w temacie opraw okularowych czy soczewek kontaktowych. Otwarcie dziesiątego już salonu Lynx Optique w Warszawie to nasza odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne usługi optyczne. W każdym z salonów klienci znajdą szeroki asortyment opraw od światowych projektantów, a także skorzystają z profesjonalnego i bezpłatnego doradztwa stylistów. Nasze salony wyposażone są także w gabinety optometrystów, gdzie specjaliści wykonują badania wzroku, dobierają okulary i soczewki kontaktowe – mówi Magdalena Lipczyńska, Dyrektor Działu Medicover Optyk. Dodaje też, że każdy, kto do 15 kwietnia odwiedzi punkt w C.H. Atrium Promenada, otrzyma atrakcyjny rabat na wszystkie oprawy.

Rośnie odsetek osób z wadami wzroku
Nowy punkt Lynx Optique to znakomita wiadomość dla warszawiaków. Po okresie pandemii wielu Polaków mierzy się z problemami ze wzrokiem. Według szacunków Medicover tylko w grupie dzieci i młodzieży ok. 40 proc. wszystkich wykrytych wad wzroku stanowią przypadki krótkowzroczności. W salonach Lynx Optique oraz Medicover Optyk takie badanie wykonują wykwalifikowani optometryści, weryfikowani przez Polskie Towarzystwo Optometryczne. Korzystają z nowoczesnych urządzeń, które umożliwiają wykonanie spersonalizowanego pomiaru optycznego oraz dobranie soczewek do potrzeb i stylu życia pacjenta.

Alarmująco szybko rośnie w naszym społeczeństwie krótkowzroczność, która przez ekspertów na całym świecie określana jest mianem epidemii. Obecnie cierpi na nią 55 proc. Polaków, co w porównaniu z danymi z 2019 r. oznacza aż dwukrotny wzrost takich odpowiedzi (z poziomu 27 proc.) – podaje Justyna Czerwińska, optometrysta. Jak przekonuje ekspert Medicover, krótkowzroczność to nie jedyny problem polskich pacjentów.

———

———

W porównaniu z ubiegłym rokiem odsetek osób, które odczuwają pogorszenie jakości widzenia, wzrósł obecnie do 55 proc. z 50 proc. Z roku na rok spada też liczba Polaków, którzy oceniają stan zdrowia swoich oczu jako bardzo dobry. I tak w 2020 r. było to 23 proc., po roku – 20 proc., a teraz – zaledwie 18 proc. Jednocześnie co piąty ankietowany przyznaje, że nie robi nic specjalnego, by zadbać o swoje oczy dodaje Czerwińska.

Nowy salon optyczny na mapie Polski
Lynx Optique kieruje ofertę głównie do klientów indywidualnych. Równolegle zwiększa też dostępność do badań optometrycznych dla pacjentów abonamentowych Medicover, który zarządza tą siecią od marca 2022 r.

W wyniku tej transakcji do portfolio Medicover, które ma też sieć własnych salonów, weszły punkty Lynx Optique w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy, Gdyni i Rumii. W przypadku najnowszego salonu, otwierającego się w C.H. Atrium Promenada, będzie on 10. punktem Lynx Optique w Warszawie, 21 w Polsce oraz 38 obiektem zarządzanym przez Medicover w Polsce.
Fot. Medicover

Źródło:

Medicover