Materace „skrojone na miarę”… snu

Każdy z nas śpi, ale czy wiemy, jak spać dobrze? Na temat zdrowego snu można znaleźć wiele recept i dużo mitów. Każdy organizm jest inny, lecz zapotrzebowanie na regenerację, oczyszczenie i odmłodzenie dotyczy każdego człowieka. Sieć salonów DlaSpania, firma z długą tradycją na rynkach Europy Środkowej, rewolucjonizuje podejście do środowiska snu. Misją marki jest szerzenie specjalistycznej wiedzy na jego temat, łącząc edukację na temat zdrowego wypoczynku z bogatą ofertą materacy, łóżek i poduszek jakości premium. W indywidualnym doborze produktów, m.in. włoskich marek, pomagają odpowiednio przeszkoleni konsultanci – eksperci ds. zdrowego snu.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
materac-doleran-przykład

Wszystko o czym śnicie (a czego być może nie wiecie)

Podczas głębokiego snu zachodzą procesy naprawy tkanek, konsolidacji pamięci, usuwania toksyn i regulacji wielu funkcji biologicznych organizmu. Wystarczająca ilość snu pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, a w konsekwencji pozytywnie wpływa na zdrowie. Sen odgrywa również rolę w regulacji emocji i procesów myślowych oraz minimalizacji problemów z koncentracją. Jego odpowiednia jakość może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia różnego rodzaju chorób, np. układu krążenia.

materac-doleran-dla-sportowców
Fot. DlaSpania
materac-z-piany-pamieciowej-dla-oswiezajacego-snu-gran-sonno-fresh-wash__
Fot. DlaSpania

Czy wiesz, że…

 • rytm okołodobowy można podzielić na cykl snu i czuwania. Naturalnym rytmem każdego człowieka jest czuwanie, czyli aktywność w ciągu dnia oraz czas na odpoczynek w nocy. Rytm ten jest często zaburzany przez nadmierne użytkowanie światła niebieskiego, nieregularne godziny snu, używki lub przewlekły stres.

 • zbyt częste przekręcanie się w nocy może świadczyć o niewygodnym, np. zbyt twardym materacu. Nieodpowiednio dobrany materac zwiększa także ryzyko wybudzania się, czyli przerywania procesów naprawczych, regeneracyjnych i odmładzających, które następują w fazie głębokiego snu.

 • właśnie w głębokim śnie nasze komórki wytwarzają najwięcej hormonu wzrostu, który jest potrzebny przez całe życie do regeneracji kości i mięśni.

 • odpowiednie środowisko snu jest wszystkim. Najlepiej, gdy jest ono ciche, spokojne, wywietrzone i nie panuje w nim zbyt wysoka temperatura. Lepiej gdy w przestrzeni,
  w której śpimy, a więc spędzamy średnio 1/3 doby, nie znajdowały się rozpraszające nas urządzenia elektroniczne, wytwarzające szkodliwy elektrosmog.

 • idealny czas snu to 7 – 8 godzin. „Odsypianie w weekendy“ ma wręcz odwrotny
  do pożądanego skutek. Naprzemienny krótki czas snu w ciągu tygodnia i długi w weekend przeciąża organizm, który nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo.

 • podczas głębokiego snu organizm odnawia swoje komórki oraz wytwarza nowe połączenia neuronowe w mózgu. Zdrowy sen, wpływa na polepszenie koncentracji, systemu immunologicznego oraz jest prewencją chorób układu krążenia. Ponadto, kiedy jest ciemno, to organizm wytwarza melatoninę – hormon, który m.in. spowalnia proces starzenia.

materac-z-piany-pamieciowej-dla-oswiezajacego-snu-gran-sonno-fresh-wash
Fot. DlaSpania
pianka-materac
Fot. DlaSpania

Numer 1 dla Twojego snu

Jakość snu determinują takie czynniki jak stres, dieta czy aktywność fizyczna. Mniej popularnym, ale równie istotnym aspektem sennego rytuału, jest to, na czym śpimy. Filozofia marki DlaSpania opiera się na przeświadczeniu o kluczowej roli, jaką sen odgrywa w regeneracji organizmu i przekonaniu, że nie ma uniwersalnego materaca, w naszym rozumieniu „urządzenia”, dla każdego. DlaSpania umiejętnie łączy szeroki wybór asortymentu z pomocą doskonale wyszkolonych konsultantów. Eksperci ds. zdrowego snu, jak w naszej firmie nazywamy doradców klientów, poprzez bardzo indywidualne podejście diagnozują autentyczną potrzebę kupujących, którzy zazwyczaj nie zastanawiają się, dlaczego śpią, na czym powinni spać i po co potrzebny im jest zdrowy sen. Odpowiedź determinuje cały proces doboru odpowiedniego produktu zapewniającego spokojny relaks i zdrowie – wyjaśnia Marek Juszkiewicz, Dyrektor Sprzedaży DlaSpania.

W sieci salonów DlaSpania miłośnicy świadomego snu odnajdą łóżka drewniane, głównie z drewna bukowego i dębowego, łóżka tapicerowane, materace z piany wysokoelastycznej, piany pamięciowej i ze sprężynami oraz kołdry, pościele, a także dodatki do sypialni, co znajduje odzwierciedlenie w holistycznym podejściu firmy do potrzeb konsumentów. Na szczególną uwagę zasługuję fakt, iż większość modeli materaców prezentowanych przez firmę znajdziemy wyłącznie w jej ofercie, co wpływa na unikalne doświadczenie zakupów rozpoczynających przygodę ze świadomym snem.

Synonim włoskiej jakości

Wiodące marki DlaSpania to pochodzące z Włoch PerDormire oraz Dorelan. Pierwsza z nich specjalizuje się w produkcji materaców z piany pamięciowej oraz piany wysokoelastycznej, które gwarantują właściwy odpoczynek. W asortymencie DlaSpania odnajdziemy takie wyroby medyczne jak Air Massage Memory 3.0 czy Gran Sonno Fresh Wash. Ich właściwości anatomiczne zapewniają ciału stabilne podparcie podczas spania w dowolnej pozycji. Dorelan natomiast to propozycja dla miłośników sportu. Marka rekomendowana przez włoskich sportowców z pewnością zwróci uwagę osób aktywnych. Materace ReActive oraz ReGeneration z technologią stabilizującą pozycję snu, tak by ograniczać zakłócanie jego głębokiej fazy, to propozycje dla konsumentów, dla których niezwykle istotny jest proces odbudowywania mięśni i tkanek podczas wypoczynku.

DlaSpania posiada zarówno produkty premium dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów, jak i produkty uniwersalne, które idealnie sprawdzą się np. w realizacji projektów nieruchomości przeznaczonych pod wynajem. Dla marki istotnym czynnikiem w procesie doboru odpowiedniego produktu jest również product experience. Konsumenci mają możliwość testowania materacy na miejscu, w salonie. Każdy z ekspertów ds. zdrowego snu poświęca klientowi tyle czasu, ile niezbędne jest zdiagnozowanie jego indywidualnych potrzeb. Usługi marki nie kończą się jednak na zakupach. Firma umożliwia darmowe przewiezienie na życzenie klienta zakupionego łóżka lub materaca do jego zacisza domowego, zorganizowanie montażu sprzętu i udzielenie dalszych porad.

Dobry sen coraz bliżej Ciebie!

DlaSpania – sieć salonów oferujących produkty dla zdrowego i komfortowego snu. W bogatej ofercie firmy można znaleźć: łóżka, materace, poduszki, stelaże, kołdry, pokrowce, pościele i inne akcesoria ułatwiające dobry wypoczynek. Misją marki jest najwyższa jakość snu, prowadząca do polepszonej jakości życia człowieka. DlaSpania realizuje te założenia poprzez spersonalizowane i innowacyjne podejście konsultantów marki do doboru odpowiedniego produktu dla klienta. Aktualnie firma posiada 108 sklepów w Czechach, Słowacji, Polsce i na Węgrzech. W 2024 roku planowane są kolejne otwarcia w Europie, a w ciągu najbliższych 5-7 lat sieć ma stanowić około 250 salonów.

Dossier produktów:

 • GRAN SONNO FRESH WASH 3.0 – doskonała termoregulacja i świeży sen

Materac Gran Sonno Fresh Wash 3.0 marki PerDormire wyróżnia się ciekawym pokrowcem z zawartością jonów srebra dla doskonałej higieny. Węgiel odprowadza ładunek elektrostatyczny zgromadzony w ciągu dnia, przyczyniając się do regeneracji podczas głębokiej fazy snu. Pokrowiec zawiera dużą ilość włókien wiskozowych, które odprowadzają wilgoć. Materac bierze aktywny udział w termoregulacji w łóżku, został zaprojektowany tak, by zapobiegać przegrzewaniu się organizmu. Wysokiej jakości podłoże z perforowanej piany pamięciowej uzupełnione pianą elastyczną rozkłada równomiernie nacisk na całej długości materaca.

Główne właściwości:

 • perforowany rdzeń i przewiewny pokrowiec dla odprowadzenia zbędnego ciepła i wilgoci

 • piana termoregulacyjna ClimaFresh® ograniczająca przegrzewanie się

 • idealne rozwiązanie dla par, dzięki możliwości wyboru twardości

 • dopracowany pod względem technologii jak i estetyki pokrowiec podkreślający wyjątkowość materaca
 • antyalergiczny pokrowiec z możliwością prania

SKŁAD MATERACA

Pokrowiec:

strona A:

2,5 cm piany Extra Soft

2 cm piany pamięciowej ClimaFresh®

strona B:

2,5 cm piany Extra Soft

Rdzeń:

6 cm piany pamięciowej

14 cm piany wysokoelastycznej

PARAMETRY TECHNICZNE

Wysokość materaca: 27 cm

Wysokość rdzenia materaca: 20 cm

Nośność: 150 kg

Gwarancja: 10 lat

Przykładowa cena (90x200cm) – 5590 zł

Fot. DlaSpania
 • ReActive – lepsza regeneracja i wydajność dzięki najnowszym technologiom

Materac ReActive włoskiego producenta Dorelan został opracowany specjalnie dla osób aktywnych, zwłaszcza sportowców, którzy potrzebują zapewnić ciału wystarczająco dużo czasu na regenerację podczas snu. Rdzeń materaca stanowi warstwa piany pamięciowej MyForm Memory Air HD, która dopasowuje się do każdej krzywizny ciała i gwarantuje najlepsze właściwości ergonomiczne. Zastosowane materiały wpływają również na odpowiednią cyrkulację powietrza, zapobiegając w ten sposób powstawaniu pleśni i rozmnażaniu się roztoczy, które mogą powodować nieprzyjemne reakcje alergiczne. Zdejmowany pokrowiec Dry Action z materiałem antyalergicznym i włóknami wiskozowymi odprowadza pot z ciała, gwarantując suche i czyste środowisko snu.

Główne właściwości:

 • zmniejszenie odczuwanego bólu pleców i odcinka lędźwiowego kręgosłupa o 50%
 • skrócenie czasu potrzebnego do zaśnięcia o 50%
 • zmniejszenie ilości przerywanego snu o 20%
 • poprawa postrzeganej jakości snu o 25%
 • podniesienie odczuwalnej jakości regeneracji o 30%
 • wzrost reaktywności umysłu i ciała o 15%

SKŁAD MATERACA

Pokrowiec:

strona A:

92% poliester

8% wiskoza

Rdzeń:

4,5 cm MyForm Memory Air HD

17 cm sprężyny Twin System

PARAMETRY TECHNICZNE

Wysokość materaca: 22 cm

Wysokość rdzenia: 21,5 cm

Nośność: 200 kg

Gwarancja na rdzeń: 5 lat

Przykładowa cena (90x200cm) – 6690 zł

ReActive – lepsza regeneracja i wydajność dzięki najnowszym technologiom
Fot. DlaSpania
 • ReGeneration – regeneracja całego ciała w czasie snu

Rdzeń materaca ReGeneration, wykonany z piany MyForm Regen, jest wysoce elastyczny i dopasowuje się do każdej krzywizny i ruchu ciała. W materacu zastosowano również pianę MyForm Memory Clima, która ma doskonałe właściwości termoregulacyjne i sprawia, że materac jest jeszcze wygodniejszy i przyjemniejszy. MyForm Memory AIR HD reaguje na temperaturę ciała i poddaje się dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne, zapewniając przy tym świetne właściwości ergonomiczne oraz doskonałą przewiewność. MyForm Extension gwarantuje doskonałe uczucie podparcia, dodatkowo jest oddychająca i wspomaga odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. W dolnej części materaca jest natomiast elastyczna i wzmacnia efekt idealnego podparcia ciała. Dzięki porowatej strukturze zapobiega przegrzewaniu się i odprowadza pot z ciała oraz nadmiar wilgoci z materaca. Materac jest dostępny w dwóch różnych twardościach – medium i firm.

Główne właściwości:

 • poprawa jakości snu o 17%
 • skrócenie czasu potrzebnego do zaśnięcia o 40%
 • zmniejszenie poziomu nocnego czuwania o 35%
 • zmniejszenie senności w ciągu dnia o 15%

SKŁAD MATERACA

Pokrowiec strona A:

92% poliester

8% wiskoza

Rdzeń:

1 cm MyForm Memory Clima

3,5 cm MyForm Regen

4,5 cm MyForm Memory Air HD

7,5 cm MyForm Extension

5,5 cm MyForm AIR

PARAMETRY TECHNICZNE

Wysokość materaca: 22 cm

Wysokość rdzenia: 22 cm

Nośność: 200 kg

Gwarancja na rdzeń: 5 lat

Przykładowa cena (90x200cm) – 7090 zł

Fot. DlaSpania

Źródło:

DlaSpania