Mamo, Tato, gdy boli, przeczytaj bajkę! Bajkoterapia od Sachol Kids

Ból u dziecka związany na przykład z aftą, spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. Szukając sposobów na poprawę stanu zdrowia pociechy, warto sięgnąć nie tylko po skuteczne remedium z apteki, ale także zadbać o emocje dziecka – pomóc mu się wyciszyć i zrelaksować. Psycholog Magdalena Żurawska, Ekspert Sachol Kids przekonuje, że świetnym rozwiązaniem są bajki. Czytane spokojnym, przyjemnym głosem ukoją związany z bólem lęk oraz nerwy malucha i pozytywnie wpłyną na jego samopoczucie.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
bajkoterapia
 

Afty to częsta i nieprzyjemna dolegliwość, która przytrafia się dzieciom od najmłodszych lat. Mogą mieć wiele przyczyn i świadczyć o innych problemach w organizmie. Jedno jest pewne – wywołują dyskomfort i ból. Niezależnie od powodu, gdy dziecku coś dolega, szukamy wielotorowych rozwiązań, które szybko i skutecznie, a przede wszystkim kompleksowo zadbają o zdrowie pociechy. Pochylamy się nie tylko nad samą dolegliwością, ale zastanawiamy się także, jak uspokoić dziecko i ulżyć mu, gdy doświadcza przykrych emocji. Naprzeciw potrzebom współczesnych rodziców zatroskanych o dobrostan swoich dzieci wychodzi Sachol Kids, oferując coś więcej niż tylko żel na afty. Marka udziela merytorycznego wsparcia w postaci bajek, które pomagają maluchowi się wyciszyć i zapomnieć o bólu.

Przygody ciekawskiego Antosia - bajki przeciwbólowe Sachol Kids
Zosia na tropie przygody - bajki przeciwbólowe Sachol Kids

Dlaczego bajkoterapia? Nie od dziś wiadomo, że czytanie dzieciom bajek jest niezwykle ważne i wartościowe. Wykorzystuje się je nie tylko w celach edukacyjnych czy rozwojowych, ale także terapeutycznych i relaksacyjnych. Te właściwości bajek mają znaczenie m.in. wtedy, gdy maluch doświadcza bólu a jego świat nagle staje na głowie. Może czuć się zagubiony i niespokojny, szukając przyczyny i miejsca dolegliwości. Bajkoterapia pomaga w przezwyciężeniu lęków związanych z takimi sytuacjami.

———

———

Każda chwila spędzona z dzieckiem chorym lub doświadczającym nieprzyjemnego bólu związanego na przykład z aftą czy pleśniawką, które często przytrafiają się maluchom, jest niezwykle ważna. Już sama bliskość rodzica uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa, tak istotne w trudnym dla dziecka momencie. Czytanie bajek jest wartością dodaną, szczególnie, gdy treści dostosowane są do wieku oraz sytuacji, w jakiej znajduje się malec. Odpowiednio dobrana historia pomoże mu oswoić się z tym co się dzieje i z jego emocjami, a co za tym idzie zmniejszyć dyskomfort związany z przykrą dolegliwością. Gotowym rozwiązaniem dla rodziców szukających odpowiednich treści są bajki stworzone przez Sachol Kids. Każda z nich opowiada o losach bohatera zbliżonych do sytuacji, w której może znaleźć się dziecko. Po zapoznaniu się z historią postaci zmagającej się z podobnym problemem, maluchowi będzie łatwiej zaakceptować własną sytuację. Podczas słuchania w jego wyobraźni wytworzy się też pozytywny obraz, który wpłynie na dobre samopoczucie – Magdalena Żurawska, psycholog dziecięcy i psychoterapeuta, ekspert Sachol Kids.

Przeciwbólowe bajki od Sachol, to opowiadania, które powstały z potrzeby wsparcia rodziców i dzieci podzielone na 4 kategorie wiekowe, dedykowane maluchom od 3 roku życia, przedszkolakom w wieku 4-5 lat, dzieciom w wieku 6-7 lat oraz starszakom w wieku 8-9 lat. Dzięki temu są one dopasowane do stopnia rozwoju emocjonalnego młodych odbiorców, a wszystkie cztery historie opowiadają o losach bohatera, któremu przytrafił się incydent z aftą. „Przygody ciekawskiego Antosia”, „Ula w krainie Milusiątek”, „Zosia na tropie przygody” oraz „Franek i jego drużyna” powstały we współpracy z autorką książek dla dzieci Magdą Mendel oraz psycholog dziecięcą Aleksandra Beltą-Iwacz (w internecie znana jako Mamologia). Bajki czytane są przez Katarzynę Łaskę – lektorkę, która udzieliła głosu m.in. ukochanej przez dzieci Elsie z Krainy Lodu. Wszystkie dostępne są bezpłatnie na dedykowanej stronie https://sachol.com.pl/bajkiprzeciwbolowe/.

Sachol Kids to żel na afty i aftowe zapalenie jamy ustnej u dzieci w wieku powyżej 30 miesięcy. Reklama prowadzona przez Bausch & Lomb Poland Sp. z o.o. Producent: Farmaceutici Procemsa S.p.A. Via Mentana 10 – 10042 Nichelino (TO), Włochy Sac-PL-2303-224.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Źródło:

SACHOL® KIDS