Łazienka z efektem wow!

Wprowadzenie oryginalnych rozwiązań architektonicznych, na przykład unikatowej aranżacji przestrzeni czy układu okien, może wzmocnić jej wyjątkowość, ale to tylko jeden z aspektów jakie można rozważyć. Najważniejsze jest, aby nie zapominać o spójności i zharmonizowaniu wybranych elementów.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
FERRO VITTO BLACK GOLD baterie, fot. Ferro

Nietradycyjny dobór kolorów na ścianach, płytkach i elementach wyposażenia nadaje pomieszczeniu intrygujący wydźwięk. Odmienne faktury, tapety, lastryko, cegła czy kamień, podobnie jak interesujące lampy sufitowe, żyrandole, kinkiety i taśmy LED kreują jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Wybór mebli tradycyjnie nieznajdujących się w łazience jak fotele i stoliki, czy też dywanów sprawia, że pomieszczenie wygląda luksusowo. Designerskie baterie, szczególnie podtynkowe, w nowatorskich kształtach i wykończeniach lub lustra w ozdobnych ramach to unikalne wykończenia. Ponadto, detale dekoracyjne, jak obrazy, plakaty czy rośliny, mogą pełnić funkcję efektownych akcentów.

FERRO ALGEO baterie ALGEO deszczownia z natryskiem i baterią wannową, fot. Ferro
FERRO ALGEO baterie ALGEO deszczownia z natryskiem i baterią wannową, fot. Ferro

Dzika klasyka

———

———

Aranżacja łącząca klasyczne motywy z nowoczesnością zachwyca różową tapetą z dzikimi kotami, położoną nad boazerią z kafli w stylu metro. Strefa umywalkowa przyciąga uwagę wyszukanym lustrem umieszczonym w zdobionej ramie z mosiądzu. Szafka, skonstruowana z tego samego materiału, posiada marmurowy blat i kontrastujące, chromowane detale wprowadzające powiew świeżości. Oprócz baterii umywalkowej należącej do kolekcji ALGEO marki FERRO zdecydowano się również na bidetową i zestaw natryskowy. Ten ostatni jest niezwykle funkcjonalnym produktem z opcją dopasowania wysokości mocowania do ściany oraz regulowaną odległością deszczownicy.

FERRO FIESTA BRIGHT GOLD baterie, fot. Ferro

Ciepły blask

Niesamowity efekt można uzyskać, sięgając po monochromatyczne rozwiązania. Beżowe kafle o delikatnej fakturze w połączeniu z drewnianymi lamelami, odznaczającymi strefę umywalkową, kreują ciepłe wnętrze. Elegancji dodają błyszczące baterie z kolekcji FIESTA BRIGHT GOLD. Ich proste formy powodują, że doskonale sprawdzą się w wielu stylach. Smukłe uchwyty, zaokrąglone przekroje i proporcje zostały starannie dopracowane. Złote dodatki, jak wiszące lampy, uchwyt na papier czy przycisk WC harmonijnie dopełniają pomieszczenie.

FERRO SUPER SLIM PRO, odpływ liniowy ZICCO BLACK baterie SQUERTO LUX BLACK, zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią, fot. Ferro
FERRO SUPER SLIM PRO, odpływ liniowy ZICCO BLACK baterie SQUERTO LUX BLACK, zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią, fot. Ferro

Loftowa surowość

Niepowtarzalne, typowe dla stylu industrialnego elementy dekoracyjne tworzone z rur hydraulicznych mogą przybierać różne kształty. Pomysłowy napis „bath” i połączenie nimi półek tworzy nieszablonową rzeźbę. Ciemne drewno znalazło zastosowanie w otwartej szafce umywalkowej a wysoka, prostokątna umywalka wspaniale zgrywa się stojącą czarną armaturą ZICCO BLACK o geometrycznym przekroju. Przestronna kabina prysznicowa wyróżnia się mozaikowymi kafelkami i zestawem natryskowym SQUERTO LUX BLACK z kwadratową deszczownicą oraz baterią ZICCO BLACK. Ten sam produkt zamontowano przy prostej wannie położonej pod oknem, dopełniając całość.

FERRO VITTO BLACK GOLD baterie, fot. Ferro
FERRO VITTO BLACK GOLD baterie, fot. Ferro

Bogate zdobienie

Aby osiągnąć niepowtarzalne i bogate wrażenie, warto zastosować połączenie brązu i złota. Poczucie luksusu podkreśla żyrandol i tapeta, nawiązująca do stylistyki art deco. Masywna, zaokrąglona szafka z umywalką pod marmurowym blatem została zestawiona z baterią VITTO BLACK/GOLD VERDELINE. Jej geometryczna forma, delikatnie zaokrąglona wylewka, oraz spłaszczony gładki uchwyt prezentują się lekko i wytwornie. Błyszczące wykończenie świetnie komponuje się z oryginalnym lustrem i eleganckimi, okrągłymi kinkietami, jak również zdobionymi lwimi nogami wolnostojącej wanny. Czarne części baterii natomiast perfekcyjnie współgrają z tajemniczym nastrojem panującym w łazience. Całość tworzy nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne wnętrze o wyjątkowym charakterze.

Źródło:

Ferro