Kurs na lepszą przyszłość Neboa – oficjalnym partnerem Plastic Bank

Neboa wraz z globalną organizacją Plastic Bank wyruszają wspólnie w rejs ku lepszej przyszłości. Ich celem jest nie tylko zatrzymanie procesu powstawania plastiku oceanicznego, lecz także wsparcie ruchu Social Recycling, który angażując w zbiórkę odpadów lokalne społeczności, walczy z ubóstwem, które dotyka mieszkańców obszarów oceanicznych.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
NEBOA – OFICJALNYM PARTNEREM PLASTIC BANK

Neboa to polska marka kosmetyków do włosów, która działa zgodnie z filozofią Respect The Nature. Od momentu powstania szczególną troską otacza morza i oceany, które toną w zalegających w nich odpadach. Jako oficjalny partner Plastic Bank Neboa podejmuje kolejne wyzwanie, którego celem jest walka z zanieczyszczeniem oceanów plastikiem, zanim trafi on do wody.

Plastic Bank angażując do współpracy lokalne społeczności w odległych zakątkach świata umożliwia zbiórkę tworzyw sztucznych w promieniu 50 kilometrów od dróg wodnych i wybrzeży oceanicznych. Plastikowe śmieci są zbierane bezpośrednio z plaż, brzegów rzek, dzielnic, a nawet z przydomowych podwórek – tak, aby nigdy nie trafiły w morskie głębiny.

W ten sposób do 2024 roku Neboa zatrzyma 2 189 000 sztuk plastikowych butelek, które zostaną następnie wykorzystane na surowiec nadający się do ponownego przetworzenia.

Ale to nie wszystko, bo troszcząc się o środowisko Neboa i Plastic Bank wpływają na poprawę jakości życia lokalnych społeczności. Każda osoba zaangażowana w zbiórkę odpadów wymienia je w lokalnych oddziałach Plastik Banku jak walutę na realne benefity, takie jak: artykuły spożywcze, pakiety społeczne i zdrowotne czy łączność cyfrowa. Bezpieczne i identyfikowalne źródła dochodu stanowią bowiem wsparcie dla społeczności na drodze wyjścia z ubóstwa.

Więcej Neboa w Twojej łazience = mniej plastiku w oceanach!

NEBOA
NEBOA to polska marka naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów i ciała. Jej produkty są tworzone zgodnie z filozofią Respect the Nature, która towarzyszy marce na wszystkich obszarach istnienia: od opracowania wegańskich i naturalnych receptur, poprzez opakowania stworzone w duchu less waste, na realnych działaniach na rzecz oczyszczania mórz i oceanów kończąc. Wszystkie kosmetyki Neboa posiadają certyfikat PETA Cruelty Free and Vegan. Jako oficjalny partner Fundacji MARE, a także fundator specjalistycznego kosza PortBin, który oczyszcza Bałtyk z plastiku, Neboa dba o przyszłość polskiego morza i nieustannie poszukuje nowych możliwości ochrony jego cennych zasobów. Portfolio produktowe marki obejmuje 19 kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy oraz 6 żeli pod prysznic. Kosmetyki Neboa są dostępne wyłącznie w sieci Rossmann.

Źródło:

Neboa