Kuchnia marzeń

Otwarta, częściowo otwarta lub zamknięta – każda ma swoje zalety i może być komfortowa, atrakcyjna, nietuzinkowa. Podpowiadamy, jak urządzić kuchnię marzeń.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Fot. Ferro
Fot. Ferro

Otwarta na salon
Kuchnie otwarte zawładnęły mieszkaniami. Dzięki nim rodzina ma okazję więcej czasu spędzać razem, a także włączać się w kuchenne czynności. Aranżując otwartą kuchnię, przywiązujemy dużą wagę do atrakcyjnego designu urządzeń, bo nie są już one schowane w osobnym pomieszczeniu.

Modne stało się gotowanie z gośćmi, a sprzyja temu przede wszystkim wyspa. W przykładowej industrialnej stylizacji jest ona obszerna, z blatami na różnej wysokości. Od strony salonu mamy blat pełniący funkcję stołu, przy którym można wypić poranną kawę. Na niżej położonym blacie została utworzona strefa zmywania z granitowym jednokomorowym zlewozmywakiem Mezzo II i stojącą baterią Camiro Inox ze stali nierdzewnej, z obrotową wylewką. Uwagę przykuwa imponująca instalacja nad wyspą, będąca kwietnikiem i barkiem jednocześnie. Wyjątkowy, industrialny klimat wnosi surowa, ceglana ściana.

Strefa zmywania ulokowana została na wyspie także w białej aranżacji – o jakże jednak odmiennej od industrialu stylistyce. To kompozycja we francuskim stylu, klasyczna, niezwykle elegancka, pełna wysmakowanych detali. Meble o delikatnie frezowanych frontach współgrają ze złoceniami okazałych lamp i designerskim złotym sprzętem AGD. Zamontowano tu też smukłą, chromowaną baterię stojącą Tiga VerdeLine, z obrotową wylewką, która jest zakończona perlatorem, pomagającym oszczędniej gospodarować wodą.

Kuchnia zamknięta
Tradycjonaliści powinni być spokojni – kuchnia zamknięta jest wciąż modna. Tu nie trzeba się obawiać, że podczas gotowania powstanie bałagan, zapachy są zbyt intensywne czy urządzenia głośno pracują. W zamkniętej kuchni panuje całkowity komfort pracy. Nie brakuje przy tym miejsca na odpoczynek. W aranżacji z kolorowymi, rustykalnymi motywami jest to wygodne siedzisko przy okrągłym stole.

Strefy gotowania i zmywania umieszczono tradycyjnie w dolnej części zabudowy meblowej. Zlewozmywak i bateria Zumba z elastyczną wylewką w miętowym kolorze znajdują się pod oknem.

Częściowo otwarta
Kuchnia otwarta ma wiele atutów, zamknięta także. Niezdecydowani mają do wyboru jeszcze kuchnię częściowo otwartą. Istnieje w niej wyraźny podział na część kuchenną i pokój dzienny, przy czym ciągle zachowujemy dobry kontakt z domownikami i gośćmi. Przykładem kompozycja w greckim stylu, o biało-niebieskiej kolorystyce, z żółtym akcentem w postaci baterii zlewozmywakowej Zumba.

Jeśli zależy nam na komforcie odseparowania w dowolnej chwili kuchni od pokoju dziennego, warto zainspirować się kompozycją z wysokimi metalowo-szklanymi drzwiami. Zabudowa kuchenna ma biały, zlewający się ze ścianami kolor, tym samym jest właściwie niewidoczna. Uwagę skupia solidny stół jadalniany na czarnych nogach. Korespondują z nim inne czarne elementy: lampy czy efektowna bateria zlewozmywakowa Zumba Slim 2F o elastycznej wylewce i dwóch funkcjach strumienia.

Fot. Ferro
Fot. Ferro

Źródło:

Ferro