Kosmetyki do twarzy dla skóry wrażliwej

DEFINICJA SKÓRY WRAŻLIWEJ POJAWIŁA SIĘ PO RAZ PIERWSZY W LITERATURZE MEDYCZNEJ DOPIERO W 1987 ROKU. OKREŚLONO JĄ WTEDY JAKO ZESPÓŁ NIETOLERANCJI KOSMETYKÓW. DZIŚ WIEMY JUŻ, ŻE TEN STAN MOŻE BYĆ WYWOŁANY TAKŻE CZYNNIKAMI ŚRODOWISKOWYMI. NADREAKTYWNOŚĆ SKÓRY NIE JEST STANEM BEZPOŚREDNIO ZAGRAŻAJĄCYM ŻYCIU, ALE POWODUJE DYSKOMFORT, KTÓRY W KRAŃCOWYCH PRZYPADKACH MOŻE PROWADZIĆ NAWET DO POWAŻNEJ DEPRESJI. KAŻDY, KTO DOŚWIADCZYŁ NADWRAŻLIWOŚCI, WIE, JAK BARDZO JEST TO NIEPRZYJEMNE I UTRUDNIAJĄCE CODZIENNĄ EGZYSTENCJĘ. JAK WIĘC PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ, ABY UNIKNĄĆ PODRAŻNIEŃ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
skóra wrażliwa

Wrażliwość to nie tylko to, co widać, czyli zaczerwienienie, stany zapalne, czy przesuszenie. To także świąd, pieczenie, mrowienie, bolesność czy zgrubienie skóry. Pojawieniu się wrażliwości sprzyjają takie czynniki, jak niska lub wysoka temperatura, duża lub bardzo mała wilgotność, silny wiatr i ekspozycja na słońce. W naszym, uprzemysłowionym świecie kolejnym z czynników odpowiedzialnych za tę dolegliwość są zanieczyszczenia środowiska. Problem może się także pojawić, jeśli nasza pielęgnacja jest nieodpowiednio dobrana do typu skóry lub kiedy używamy zbyt wielu kosmetyków z aktywnymi składnikami. Takie substancje potencjalnie drażniące to przede wszystkim: alfa-hydroksykwasy, glikol propylenowy, alkohol, substancje zapachowe i barwniki. Na co jeszcze uważać? Istotne jest utrzymanie odpowiedniego pH skóry (5,5 na powierzchni), które gwarantuje równowagę bariery ochronnej oraz odpowiednie nawilżenie skóry. Wybieraj produkty z niewielką ilością składników, bez substancji zapachowych i bez substancji mogących podrażniać skórę (np. mocznika). Uwaga: używaj produktów chroniących przed słońcem, najlepiej z fizycznymi, mineralnymi filtrami – promieniowanie ultrafioletowe też może wywołać objawy podrażnienia.

ZESTAW DLA WRAŻLIWCÓW I W RAZIE PODRAŻNIENIA:


Rano, wieczorem i w ciągu dnia: EISENBERG Paris Purifying Lotion

Delikatny kosmetyk oczyszczający, który likwiduje problem świecenia się skóry poprzez regulowanie wydzielania sebum. Dogłębnie nawilżająca formuła pozostawia skórę miękką i delikatną w dotyku. Tonik jest bezpieczny, bezzapachowy i pozbawiony składników koloryzujących oraz alkoholu. Wśród składników między innymi wyciąg z lukrecji i woda różana.

SPRAWDŹ: EISENBERG PARIS Purifying Lotion 249 ZŁ/150 ML

EISENBERG PARIS Purifying Lotion


Od rana do wieczora:
 SESDERMA HIDRALOE Nawilżający krem do twarzy

Idealnie pielęgnuje skórę podrażnioną. Aloes wykazuje działanie regenerujące, nawilżające i kojące, a masło shea i bisabolol dopełniają dzieła.

SPRAWDŹ: SESDERMA HIDRALOE Nawilżający krem do twarzy 112 ZŁ/50 MLRano i przed wielkim wyjściemMEIDIDERMA HYLANSES MD HA ADVANCE Hydration Serum liposomowe dla skóry przesuszonej, odwodnionej. Nawilża, zwiększając zawartość wody w skórze, dzięki czemu zabiega i cofa oznaki starzenia. Zostawia efekt filmu ochronnego na skórze, a także zwiększa objętość skóry właściwej, wywołując ,,efekt wypełnienia”, który spłyca zmarszczki i linie mimiczne.

SPRAWDŹ: MEDIDERMA HYLANSES MD HA ADVANCE Hydration Serum liposomowe 118 ZŁ/30 ML

MEDIDERMA HYLANSES MD HA ADVANCE Hydration Serum liposomowe

 

Po śniadaniu: Medilâge Anti Âge to formuła łącząca dwa opatentowane składniki. AstaPure®Arava i TetraSOD® radykalnie wpływają na zmniejszenie liczby zmarszczek oraz poprawiają nawilżenie i elastyczność skóry. Skóra jest silniejsza i lepiej „stawia czoła” codziennymi spotkaniom z agresorami.

SPRAWDŹ: MEDILÂGE Anti Âge 495 ZŁ/30 KAPSUŁEK

KOSMETYKI DO TWARZY DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ
Fot. Platinium Cast Agencja PR

Źródło:

Platinium Cast Agencja PR