Komplementarna pielęgnacja anti-aging

DROBNE ZMARSZCZKI I POGŁĘBIONE LINIE MIMICZNE TO SYGNAŁ WYSYŁANY OD TWOJEJ SKÓRY: ZADBAJ O MNIE! GDY DO TEGO ODCZUWASZ, ŻE STAJE SIĘ ONA SUCHA, SZORSTKA I MA NIERÓWNOMIERNY KOLORYT, WARTO POSZUKAĆ PROFESJONALNEGO WSPARCIA.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
anti-aging

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Promienie słoneczne i wolne rodniki przyspieszają procesy starzenia i pozbawiają jej blasku. Pielęgnacja w gabinecie kontynuowana w domu ma za zadanie pomóc zneutralizować skutki fotostarzenia.

Mediderma stworzyła nowy zabieg pielęgnacyjny o działaniu przeciwstarzeniowym i ujędrniającym. Jego głównym celem jest zwalczanie uszkodzeń powstałych wskutek działania czynników zewnętrznych odpowiedzialnych za przyspieszenie procesu starzenia, takich jak utrata napięcia, rozszerzone pory czy nierównomierny koloryt. Pielęgnacja w gabinecie polega na aplikacji dwóch produktów o działaniu antyoksydacyjnym i złuszczającym, co sprawia, że jest to kompletna formuła pomagająca redukować objawy fotostarzenia. Po zabiegu skórę zabezpiecza się kremem SUNYSES MD PROTECT & REPAIR fotoprotektor SPF 50 o konsystencji żelu-kremu, z enzymami naprawczymi, który zapewnia skórze długotrwałe działanie fotoochonne (SPF50) i pomaga naprawić uszkodzenia komórek wywołane promieniowaniem UV. Taką procedurę pielęgnacyjną można wykonywać co 3-4 tygodnie, w 4-8 seriach. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie, uczucie napięcia i ciepła. W kolejnych dniach może wystąpić zaczerwienie i uwrażliwienie skóry, co jest naturalną reakcją związaną z jej odnową.

Największym przeciwnikiem młodości są czynniki zewnętrzne, m.in. promieniowanie i wolne rodniki. Odpowiednia profilaktyka, na którą składa się profesjonalna pielęgnacja w gabinecie i jej kontynuacja w domu potrafi skutecznie redukować oznaki fotostarzenia. Eksperci MEDIDERMA opracowali program pielęgnacyjny o działaniu przeciwstarzeniowo-ujędrniającym, który ma za zadanie pomóc skórze odzyskać młodzieńczy blask” – Elżbieta Skalska, Global Business Director Mediderma.

Musimy jednak pamiętać, że wyjście z gabinetu nie oznacza zakończonej kuracji, aby efekty były trwalsze musimy systematycznie pielęgnować cerę w domu z wykorzystaniem odpowiednich dermokosmetyków Mediderma.

Wszystkie procedury pielęgnacyjne MEDIDERMA są dobrze przemyślane. Droga do zdrowej i pięknej skóry ma swój początek w wsłuchaniu się w jej potrzeby, następnie profesjonalnej pielęgnacji w gabinecie i jej kontynuacji w domu. Zabieg przeciwstarzeniowo – ujędrniający wsparty odpowiednim doborem produktów na dzień i na noc, to nasz przepis na naprawę szkód spowodowanych przez czynniki zewnętrzne” – Anna Kwaśnik, Head of Marketing Mediderma.

PORANNA PIELĘGNACJA DOMOWA:

Krok 1: FR – ANTIOX MD ANTI-POLLUTION Concentrate (275 zł/30 ml) liposomowe serum z kwasem ferulowym, to intensywna pielęgnacja szokowa dla skóry dojrzałej. Może być stosowane jako serum bazowe pomiędzy sesjami profesjonalnych zabiegów antyoksydacyjnych. Dzięki synergii składników aktywnych wzmacnia naturalną odpowiedź antyoksydacyjną skóry oraz pomaga chronić skórę przed oznakami starzenia, poprawiając nawilżenie, elastyczność i świetlistość skóry.

Krok 2: HYLANSES MD HA ADVANCE Nourishing (248 zł/50 ml) głęboko nawilżający i odżywczy krem wzbogacony składnikami aktywnymi, które pomagają wzmacniać barierę skóry, poprawiając jej teksturę i jakość. Przeznaczony dla skóry dojrzałej lub wymagającej intensywnego nawodnienia. Niacynamid, ceramidy i masło shea oraz olej z oliwek to składniki aktywne, które, działając w synergii, poprawiają funkcję barierową skóry, regulują nawilżenie i polepszają jej teksturę. Kwas hialuronowy o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej działa na różnych poziomach, zapewniając nawilżenie na powierzchni i w głębi skóry. Oleje roślinne, glukozyd askorbylu i witamina E wspierają działanie przeciwutleniające, nawilżające i przeciwstarzeniowe.

NOCNA PIELĘGNACJA DOMOWA:

Krok 1: C – DEFENCE MD C+SKIN (278 zł/30 ml) Concentrate serum liposomowe dedykowane jest skórze z widocznymi oznakami uszkodzeń oksydacyjnych: zmarszczkami, odwodnieniem, brakiem blasku i jędrności. A także: przebarwieniami i nierównomiernym kolorytem. Dzięki swojemu składowi, serum jest w stanie odwrócić szkodliwy wpływ wolnych rodników oraz naprawić uszkodzenia. Jego działanie ochronne wynika z synergii składników aktywnych, które wspierają naturalne procesy obronne skóry, cofają widoczne uszkodzenia (zmarszczki, odwodnienie, utrata blasku i napięcia) oraz chronią przez zewnętrznymi czynnikami.

Krok 2: SENS-AGE MD AMC-ACTIVATOR Nourishing (330 zł/50 ml) odpowiada na wszystkie potrzeby skóry dojrzałej. Przeciwstarzeniowy krem o silnym działaniu rewitalizującym, regenerującym i wzmacniającym skórę. Koktajl aminokwasów oraz wyciągi roślinne intensywnie zmiękczają i odżywiają skórę, poprawiając jej nawilżenie i elastyczność. Kwiat szarotki alpejskiej wraz z ekstraktem z nostrzyka wzmacniają działanie przeciwutleniające na skórę. Kwas glikolowy ma działanie złuszczające warstwę rogową skóry, poprawiając przenikanie składników aktywnych.

Bezpośrednio po wizycie w gabinecie skóra bywa nieznacznie podrażniona i może w pierwszym tygodniu wystąpić widoczne złuszczanie naskórka, w takiej sytuacji pielęgnację należy ograniczyć wyłącznie do stosowania kremów – zwłaszcza kremu HYLANSES
(z pominięciem serum).

Wszystkie procedury pielęgnacyjne MEDIDERMA są dobrze przemyślane. Droga do zdrowej i pięknej skóry ma swój początek w wsłuchaniu się w jej potrzeby, następnie profesjonalnej pielęgnacji w gabinecie i jej kontynuacji w domu. Zabieg przeciwstarzeniowo – ujędrniający wsparty odpowiednim doborem produktów na dzień i na noc, to nasz przepis na naprawę szkód spowodowanych przez czynniki zewnętrzne” – Anna Kwaśnik, Head of Marketing Mediderma.

MEDIDERMA BY SESDERMA

Mediderma należy do portfolio marki Sesderma, która specjalizuje się w kosmetykach wykorzystujących najnowsze technologie z dziedziny dermatologii oraz genokosmetyki. Firma powstała w 1989 roku, a jej głównym twórcą jest dr Gabriel Serrano. Jako pierwsza wprowadziła preparaty oparte na nanotechnologii, które okazały się przełomem w dziedzinie rozwiązywania problemów skórnych. Nie tylko pozwalają substancjom odżywczym dotrzeć w głąb skóry, ale również przynoszą długotrwałe i zadowalające efekty. W preparatach mają również zastosowanie peptydy mimetyczne, czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste.

Sesderma
Sesderma to renomowane hiszpańskie laboratorium dermatologiczne z 30-letnim doświadczeniem. Założone przez doktora Gabriela Serrano, koncentruje swoje wysiłki i zaangażowanie na badaniach, rozwoju i produkcji produktów dermokosmetycznych, z wysokim poziomem specjalizacji w zakresie badań i rozwoju oraz nanotechnologii . Produkty Sesderma są obecnie dystrybuowane za pośrednictwem aptek, dermatologów, lekarzy medycyny estetycznej i ginekologów na całym świecie, docierając do ponad 80 krajów.
SESDERMA logo

Źródło:

Platinium Cast Agencja PR