Kolekcja Leroy Merlin jesień – zima 2023/2024

Najnowsza kolekcja Leroy Merlin jesień-zima 2023/24 już wkrótce pojawi się we wszystkich sklepach. Produkty i rozwiązania inspirowane najnowszymi trendami pozwolą na swobodną interpretację modowych nowinek. Ułatwią nam życie. Zagwarantują, że nasz dom będzie nie tylko ładny i funkcjonalny, ale także zdrowy, ciepły i oszczędny. Nie musimy wiernie kopiować aktualnych trendów i ślepo podążać za modą. Świadomie wybierajmy to, co się nam podoba i z czym dobrze się czujemy.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Kolekcja Leroy Merlin jesień - zima 2023/2024

Niektóre znane już trendy mają swoją kontynuację także w tym sezonie. Należy do nich natura – kolorystyka, materiały, wzory inspirowane przyrodą. Na uwagę zasługują organiczne formy i faktury, jak np. marmur, który nie jest już zarezerwowany wyłącznie do wnętrz reprezentacyjnych, ale może pojawić się w różnych pomieszczeniach.

Rosnące koszty energii zmuszają nas do szukania rozwiązań ograniczających jej zużycie. Ułatwią to nowoczesne urządzenia pozwalające na precyzyjne sterowanie ogrzewaniem oraz rozwiązania ograniczające straty ciepła. Warto zainteresować się także panelami ściennymi czy boazerią, które stanowią dobrą izolację cieplną i akustyczną oraz odmienią wygląd pokoju.

A co z kolorystyką? Klasyczne barwy ziemi z różnymi odcieniami beżu, brązu, zieleni, granatu idealnie pasują do jesiennych wnętrz. Elegancka, czarna łazienka ma ponadczasowy charakter i nie znudzi się po krótkim czasie. Dekoracje w żywych kolorach poprawią nam nastrój w długie jesienne wieczory.

W kolekcji Leroy Merlin znajdziemy także rozwiązania i produkty minimalizujące wpływ człowieka na środowisko wykonane z naturalnych, odnawialnych surowców lub nadające się do powtórnego przetworzenia.

Elegancka łazienka

Panuje powszechne przekonanie, że czarny kolor optycznie zmniejsza pomieszczenia, a tym samym nie jest zalecany do łazienek. Nie do końca jest to prawda; jeżeli zadbamy o odpowiednie oświetlenie dające ciepłe światło, właściwe proporcje elementów w kolorze czarnym oraz zastosujemy błyszczące powierzchnie i lustra, efekt może nas pozytywnie zaskoczyć. Uzyskamy stylową i elegancką aranżację, która nie znudzi się nam po kilku miesiącach.

Formy i faktury

Natura pozostaje nieustannym źródłem inspiracji. Bogactwo kształtów, struktur, faktur, kolorów występujących w świecie ożywionym i nieożywionym, zachęca projektantów do kolejnych eksperymentów. Tym razem natchnieniem stała się morska fala, struktury naturalnych kamieni i zachmurzone niebo. W naturalną stylistykę wpisują się przedmioty o obłych, miękkich kształtach i nierównych, jakby uszkodzonych powierzchniach. Na uwagę zasługują lampy w kształcie spirali i lustra o nieregularnych kształtach.

Ściana w centrum uwagi

Gdy rozejrzymy się wokół naszego mieszkania to zauważymy, że większość powierzchni jest płaska, pionowa lub pozioma. Otaczają nas proste ściany i chodzimy po równych podłogach. Najczęściej stanowią praktyczne i neutralne uzupełnienie aranżacji wnętrza. Najwyższy czas to zmienić i wykorzystać potencjał tkwiący w dużych powierzchniach, do stworzenia atrakcyjnej, niebanalnej aranżacji przestrzeni. Warto przyjrzeć się kolorystyce, fakturom i motywom dekoracyjnym materiałów służących do wykończenia ścian, zwłaszcza, że wiele z nich stanowi dodatkową izolację cieplną i akustyczną. Warto też wykorzystać ścianę do stworzenia niebanalnej dekoracji; wyeksponować domowe zbiory, stworzyć zieloną ścianę, powiększyć optycznie niewielkie wnętrze lustrami.

Marmur

Ten piękny naturalny kamień nieodmiennie kojarzy się z luksusowymi posadzkami w rezydencjach południowej Europy i eleganckimi pokojami kąpielowymi. Teraz marmur przeżywa swoją drugą młodość. Jego różnorodne, charakterystyczne żyłkowanie i zdyscyplinowana paleta barw pasują do wnętrz o różnym charakterze i stylistyce. Marmurowe wzory pojawiły się nie tylko na płytkach ceramicznych udanie naśladując naturalny kamień. Możemy znaleźć je na tapetach, muralach, dekoracyjnych detalach, umywalkach, a nawet poduszkach. Warto się nim zainteresować i „zaprosić” do swojego M.

Eko-wybory

W trosce o środowisko naturalne kupujmy rozważnie. Wybierajmy trwałe, dobrze wykonane elementy wyposażenia domu najlepiej z naturalnych materiałów, które nadają się do recyklingu. Przedmioty z drewna, ceramiki, wełny, szkła, metalu będą nam służyć przez lata, a po przetworzeniu dostaną nowe życie. Zainteresujmy się też produktami z recyklingu. Mają ciekawe właściwości i wzornictwo. Skorzystamy na tym my i środowisko naturalne.

Oszczędnie i ciepło

Zanim nadejdzie nowy sezon grzewczy, rozważmy jak możemy obniżyć koszty energii, a jednocześnie zapewnić sobie odpowiednią temperaturę w domu. Pamiętajmy, że nowoczesne termostaty i automatyczne programatory pozwalają na precyzyjną regulację temperatury w każdym pomieszczeniu i w określonych godzinach. Podczas budowy lub modernizacji domu zastosujmy odpowiednie grzejniki i nowoczesną instalację grzewczą. Jednak nawet najbardziej nowoczesne urządzenia grzewcze nie dadzą pożądanych efektów, jeśli nie zadbamy o właściwą izolację termiczną.

Na poprawę nastroju

W długie jesienne wieczory, gdy za oknem wieje wiatr i zacina deszcz, nastrój poprawią nam przedmioty w żywych energetycznych kolorach; czerwieni, zieleni, żółci, pomarańczy. Niezastąpione będą dekoracyjne poduszki, miękkie pledy, plecione podkładki na stół, akcesoria kuchenne. Nastrojowe lampy i świece o łagodnym, miłym dla oka świetle rozproszą mrok i stworzą przyjazną atmosferę. A my ze smartfonem w dłoni z przyjemnością zatopimy się w wygodnym fotelu delektując się wieczorem w ciepłym, przytulnym domu.

Nowa kolekcja dostępna sklepach i na leroymerlin.pl od września 2023.

Źródło:

Leroy Merlin