Kolekcja I.LIFE – łazienka funkcjonalna

i.lifeB, i.lifeS i i.lifeA – trzy osobne linie wyposażenia łazienki, które razem tworzą kompleksową ofertę łazienkowego wyposażenia, są jak uzupełniające się akapity opowieści. To historia o funkcjonalnych rozwiązaniach do współczesnej łazienki, której autorami są Ideal Standard (producent) i Studio Palomba Serafini Associati (projektant).
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Kolekcja i.life powstała we współpracy z włoskim studiem projektowym Palomba Serafini Associati, a dzięki szerokiej gamie dostępnych elementów – od umywalek, przez meble, wanny, po toalety – oferuje klientom możliwości tworzenia wyjątkowej, nowoczesnej przestrzeni. To inteligentna, wszechstronna kolekcja, w której design, komfort i higiena pięknie się łączą.

i.life B
Linia i.life B to archetyp lekkiego designu, finezyjnie łączący prostotę z kreatywnością. Cechą charakterystyczną obecnych w niej produktów są miękkie, geometryczne kształty oraz szeroka gama modeli i rozmiarów, która pozwala użytkownikom cieszyć się wdzięcznym designem bez względu na wielkość łazienki. Różnorodność jest też kluczem do personalizacji przestrzeni i zachętą do kreatywności, stąd w linii oferowana jest ceramika sanitarna (umywalki, miski WC i bidety) oraz meble łazienkowe dostępne aż w siedmiu wersjach kolorystycznych i z dwoma różnymi kolorami uchwytów (Brushed Chrome i Silk Black).

i.life S
W linii i.life S estetyczna lekkość i elegancja idą w parze z kompaktowymi gabarytami. Kolekcja jest idealna do mniejszych pomieszczeń, a jej projekt został opracowany specjalnie z myślą o oszczędności miejsca. Mniejsze umywalki (o szerokości od 45 cm) oraz ceramika sanitarna o kompaktowych rozmiarach doskonale sprawdzą się tam, gdzie trzeba starannie zorganizować przestrzeń. Funkcjonalne meble pomogą utrzymać porządek w łazience, a dowolność wykończenia (aż 7 różnych propozycji kolorystycznych) zapewni elastyczność aranżacji, umacniając w ten sposób projektowy etos kolekcji. 

i.life A

Kolekcja i.life A to miękkie, zaokrąglone formy ceramiki oraz wysokie walory użytkowe. Wszystkie toalety z linii i.life A, B i S korzystają z innowacyjnej technologii RimLS+ firmy Ideal Standard. Dzięki mocnemu spłukiwaniu i bezkołnierzowej konstrukcji toalety, RimLS+ zapewnia idealną czystość całej misy i eliminuje rozpryskiwanie wody poza obręb ceramiki. Bezkołnierzowa konstrukcja sprzyja łatwości czyszczenia, co sprawia, że toalety i.life są idealne do łazienek o dużym natężeniu ruchu. Nowy system ukrytych mocowań EasyFix+pozwala klientom na znacznie szybszy i bezpieczniejszy montaż toalet wiszących oraz desek sedesowych. System nie tylko skraca czas montażu, ale także umożliwia bardziej estetyczną instalację – wszystkie elementy montażowe są ukryte w ceramice.

Kąpiel i prysznic
Kropką nad i w kolekcji i.life są rozwiązania prysznicowo-kąpielowe. Wanny i kabiny zaprojektowane zostały z akcentem na trwałość użytkowania, a wybór kształtów i wykończeń wpisuje się w koncepcję różnorodności serii. Wanny o organicznym kształcie dostępne są w wielu wersjach (asymetryczne, sześciokątne, narożne, pojedyncze, podwójne, do zabudowy i montażu panelowego). Ulepszony, grubszy brzeg i bardziej wytrzymały na zarysowania akryl, podnoszą komfort użytkowania.

Grubsze są też skrzydła kabin prysznicowych (8 mm szkło), a polerowane aluminiowe profile aluminiowymi z długimi masywnymi uchwytami wpisują się w nowoczesną estetykę i.life. W kolekcji: kabiny uchylne, składane, jedno- i dwudrzwiowe, narożne, kwadratowe, prostokątne, panele walk-in i parawany nawannowe w różnych rozmiarach. Kabinom towarzyszy oferta eleganckich brodzików i.life Ultra Flat S o grubości zaledwie 3 cm, ze zintegrowanym odpływem. Brodziki dostępne w 27 rozmiarach, oferowane są w czterech atrakcyjnych wersjach wykończenia: Pure White, Concrete Grey, Sand i Jet Black. Wykonane z teksturowanej żywicy kamiennej mają solidne wykończenie żelowe, które nie tylko nadaje powierzchni cechy kamienia, ale również ważne właściwości antypoślizgowe. Kolekcję i.life można doskonale połączyć z przeprojektowanymi bateriami Ceraplan firmy Ideal Standard, które są smuklejsze, prostsze i gładsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Fot. Ideal Standard International
Fot. Ideal Standard International
Fot. Ideal Standard International
Ideal Standard International
Ideal Standard International jest wiodącym na świecie producentem wysokiej jakości rozwiązań łazienkowych dla budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego i służby zdrowia. Ta prywatna firma z siedzibą w Brukseli (Belgia) zatrudnia ponad 8000 pracowników, działających w 9 zakładach produkcyjnych i obsługujących ponad 100 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W swoim portfolio firma łączy fachowo wykonane, designerskie produkty z najnowocześniejszą technologią, dzięki czemu jest liderem w branży pod względem estetyki i wydajności. Przywiązanie do wzornictwa zawsze znajdowało się w DNA Ideal Standard International, czego dowodem jest trwająca współpraca z renomowanym włoskim studiem projektowym Palomba Serafini Associati. Firma oferuje szeroką gamę produktów łazienkowych, w tym ceramikę, baterie, wanny, meble i akcesoria, dostarczając holistyczną gamę rozwiązań międzykategorialnych dzięki unikalnej propozycji Singular™. Opracowana specjalnie z myślą o usprawnieniu projektowania łazienek i uproszczeniu procesu wyboru, koncepcja Singular oznacza, że klienci potrzebują tylko jednego dostawcy aby mieć dostęp do nieograniczonej liczby inspirujących rozwiązań łazienkowych. Do marek Ideal Standard International należą Ideal Standard, Armitage Shanks (Wielka Brytania), Porcher (Francja) i Vidima (Europa Wschodnia).

Źródło:

Ideal Standard International