Kiermasz Sztuki i Rękodzieła to możliwość kupienia pięknych przedmiotów, ale i poznania osób, które je wykonały

Kiermasz Sztuki i Rękodzieła w Blue City w pierwszej kolejności kojarzy się z oryginalną biżuterią i przyciągającymi wzrok wzorzystymi tkaninami. Za każdym z przedmiotów stoi jednak twórca – jego pomysł, praca rąk własnych i miłość do tego, co robi. 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Kiermasz Sztuki i Rękodzieła

Gdyby przekopać wywiady z osobami, które zdecydowały się ze swojej twórczości zrobić biznes, jeden motyw powtarzałby się tam zdecydowanie najczęściej. Na początku było hobby. A gdy hobby przeradza się w pasję, szybko kończą się osoby z otoczenia, które można by jeszcze obdarować wytworem rąk własnych –  niezależnie od tego, czy chodzi o biżuterię, wełniane czapki czy świece zapachowe.

Tym sposobem rękodzielnicy wychodzą do świata. I mimo że zaczynają sprzedawać swoją twórczość, wciąż pozostaje ona jakiegoś rodzaju – mówiąc górnolotnie – darem. Koniec końców wchodzimy w posiadanie rzeczy, nad którą ktoś spędził wiele godzin i włożył w nią pracę i skupienie, ale też krążył wokół myślami. Niektórzy fani rękodzieła uważają zresztą, że ma ono w sobie niezwykłą energię. W takich przedmiotach siłą rzecz zawiera się też historia danej osoby. W końcu od pierwszych eksperymentów z gliną do tworzenia pomalowanej i szkliwionej ceramiki przeważnie mijają lata. Radości, ale też frustracji, zmarnowanych materiałów i zarwanych nocy. 

———

———

Fot. Blue City
Fot. Blue City

Wystawcy, których można spotkać na Kiermaszu Sztuki i Rękodzieła to pasjonaci. Rzemiosłem zainteresowali się niejako “dodatkowo”, pracując w zupełnie niezwiązanych z nim branżach. Tyle że z czasem twórczość przestała być wyłącznie dodatkiem. W niektórych przypadkach z czasem stała się sposobem na życie. 

Na listopadowym Kiermaszu Sztuki i Rękodzieła będzie można zobaczyć między innymi ceramikę autorstwa Ewy Kaczanowskiej, która jest nie tylko artystyczna, ale i użytkowa. Biżuterię – od stali chirurgiczne przez drewno aż po kamienie półszlachetne i srebro, ale też poznać oryginalne techniki, jak choćby dekoracje z filcu i jedwabiu z pracowni NaszMiszMasz Marty Bień. Na czyją obecność możecie jeszcze liczyć? Wpadnijcie do Blue City i przekonajcie się sami. 

Kiermasz Sztuki i Rękodzieła rozpoczyna się 7 listopada i potrwa do piątku 10 listopada. Wystawców spotkać można na poziomie -1 w Blue City w godzinach funkcjonowania centrum handlowego.

Blue City
Blue City to unikalne w skali kraju centrum czwartej generacji, łączące funkcję handlową, rozrywkową i biurową. Oferuje ponad 200 sklepów, punktów gastronomicznych, usługowych i rozrywkowych, nowoczesne kino, klub fitness, liczne atrakcje dla dzieci oraz kilkadziesiąt wydarzeń specjalnych rocznie. Na trzech najwyższych piętrach centrum funkcjonuje strefa gastronomii i rozrywki, która jest otwarta również we wszystkie niedziele. Centrum Handlowe Blue City było wielokrotnie wyróżniane za komfort zakupów i przyjazność klientom oraz docenione za proekologiczność certyfikatem BREEAM In-Use.

Źródło:

Blue City