Jarmark Produktów Regionalnych: przekąski i zakąski na karnawałową domówkę

Jedne z najstarszych cyklicznych targów z żywnością w Warszawie powraca po raz kolejny, choć akurat w 2024 roku po raz pierwszy. Przez cztery dni w Blue City będzie można kupić ręcznie robione produkty prosto od osób, które wytwarzają ją we własnych gospodarstwach.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Jarmark_Produktow_Regionalnych

Jarmark Produktów Regionalnych wystartuje 10 stycznia w środę wraz z otwarciem centrum handlowego (o godzinie 10) i potrwa do soboty 13 stycznia do godziny 22 – wystawców będzie można spotkać na poziomie -1 przy fontannie.

Styczniowa edycja to doskonała okazja, by zainspirować się do wyprawienia karnawałowego spotkania dla znajomych nie nadkładając zanadto czasu i energii. Wszak w pewnym wieku serwowanie gościom chipsów po prostu nie przystoi. Z kolei na stanie przy tzw. garach wiele osób najzwyczajniej w świecie nie ma czasu, albo i ochoty.

Targi w Blue City nie tylko rozwiązują te potencjalne problemy, ale i wpasują się w szereg upodobań – często zupełnie sprzecznych. Na Jarmarku znajdą coś dla siebie miłośnicy tradycyjnych zagryzek, nie brakuje tu bowiem kiełbasek z przydomowych wędzarni opalanych drewnem z olchy, aromatycznego smalczyku z cebulą i jabłkiem czy ogórków kiszonych i ręcznie robionego chleba na zakwasie.

produkty regionalne
Fot. Blue City
jarmark z żywnością
Fot. Blue City

Coś wykwintniejszego? Nie ma problemu – na Jarmarku Produktów Regionalnych bez problemu można skompletować całkiem przyzwoitą deskę serów – od kozich z gospodarstwa ekologicznego, przez sery pleśniowe aż po korycińskie od mistrzyni serowarstwa.

Wegańska uczta to też żaden problem – bywalcy Jarmarku wiedzą, że zawsze można kupić na nim kilkanaście rodzajów oliwek w przeróżnych zalewach – nie brakuje też oryginalnych kiszonek i marynowanych grzybków idealnie nadających się do koreczków.

Słowem: przekąsek ci u nas pod dostatkiem! W gratisie impreza bez konieczności stania w kuchni, a wrażenie: murowane.

Lista wystawców:

Adam (wędliny z Podlasia)

Gospodarstwo rodzinne Agnieszki Gremzy (kartacze, wiejskie jaja i sery, domowe pączki)

He-Bart Ekofiber (wędliny ekologiczne)

Państwo Stelmańscy z Sierpca (chleb ze smalcem, ogórki kiszone)

Smaki Azerbejdżanu (oliwki, wina, pasty warzywne)

Gospodarstwo Pasieczne Pszczelnik (miody)

Bacówka na Wójciźnie (oscypki, sery góralskie)

Piekarnia gzik (chleby i ciasta)

Wiewióreczka (pierogi, barszczyk czerwony)

Swojskie jadło (wędliny, ogórki kiszone, kapusta)

Gospodarstwo ekologiczne Państwa Mąka (sery kozie)

Zagroda Roztocze (piróg biłgorajski, wypieki regionalne, wędliny)

Nalewki staropolskie Karol Majewski (wielokrotnie nagradzane nalewki tradycyjne)

Blue City
Blue City to unikalne w skali kraju centrum czwartej generacji, łączące funkcję handlową, rozrywkową i biurową. Oferuje ponad 200 sklepów, punktów gastronomicznych, usługowych i rozrywkowych, nowoczesne kino, klub fitness, liczne atrakcje dla dzieci oraz kilkadziesiąt wydarzeń specjalnych rocznie. Na trzech najwyższych piętrach centrum funkcjonuje strefa gastronomii i rozrywki, która jest otwarta również we wszystkie niedziele. Centrum Handlowe Blue City było wielokrotnie wyróżniane za komfort zakupów i przyjazność klientom oraz docenione za proekologiczność certyfikatem BREEAM In-Use.

Źródło:

Blue City