Jaką aplikację do nauki niemieckiego wybrać?

Znajomość przynajmniej jednego języka obcego na poziomie komunikatywnym to w obecnych czasach już niemal coś oczywistego. Języki obce to szereg nowych możliwości, szczególnie w sferze zawodowej – znalezienie lepszej pracy czy awans na wyższe stanowisko. Powrót na rynek pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym nie zawsze bywa łatwy, dlatego warto pomyśleć nad nauką języka obcego. Jaką aplikację do nauki niemieckiego wybrać?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
jaka-aplikacja-do-nauki-niemieckiego

Taalhammer – nowoczesna aplikacja do nauki niemieckiego

Taalhammer to jedna z najlepszych aplikacji do nauki języka niemieckiego. Łączy wszelkie niezbędne elementy potrzebne do osiągnięcia płynności językowej. Jeżeli zależy Ci na szybkich, zaskakujących efektach, to warto zainstalować właśnie Taalhammera. Co wyróżnia tę aplikację? Jak możesz przeczytać na https://www.taalhammer.com/pl/kurs-niemieckiego/, Taalhammer wykorzystuje nowoczesne technologie, stawia na użyteczność, uczy na podstawie potwierdzonych naukowo metod oraz wspiera się rozwiązaniami sztucznej inteligencji.

To obecnie wszystkie niezbędne elementy, aby nauczyć się języka od zera do poziomu swobodnej komunikacji. Masz do dyspozycji miliony przykładów pogrupowanych w ciekawe kolekcje, możesz dodawać własne materiały i tłumaczyć je przy użyciu translatora AI, wzbogacając swoje słownictwo, dodatkowo możesz tworzyć fiszki, ćwiczyć mowę oraz rozumienie ze słuchu. Ta aplikacja ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć efektywną naukę języka niemieckiego.

Babbel – popularna aplikacja do nauki niemieckiego

Aplikacja Babbel to jedna z najbardziej rozpoznawanych aplikacji do nauki języków obcych. Stawia na użyteczność, dokładność tłumaczeń i różnorodność ćwiczeń. Nauka w aplikacji bardziej przypomina grę niż solidną dawkę wiedzy, chociaż materiały z pewnością będą przydatne dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z językiem niemieckim. Zadania bazują na krótszych tekstach do słuchania i czytania.

Memrise – nauka niemieckiego przez zabawę

Memrise to aplikacja, która działa na bazie fiszek. Fiszki tworzy zarówno redakcja, jak i użytkownicy. Można także tworzyć własne kursy. Wygląd i użytkowanie aplikacji bardziej zbliżone jest do grania w grę mobilną i przechodzenia kolejnych poziomów. Fiszki zawierają dodatkowo obraz, dźwięk, a także czasami film video, co może wpływać na skuteczność nauki. Warto mieć na uwadze, że fiszki tworzone przez innych użytkowników mogą zawierać błędy, a same kursy dostępne w aplikacji nie są szczególnie usystematyzowane i ułożone według jakiejś określonej struktury.

Duolingo – sowa, o której każdy słyszał

Duolingo to aplikacja rozpoznawana przez szerokie grono odbiorców dzięki swoim charakterystycznym postaciom pojawiającym się w trakcie nauki. To kolejna aplikacja, która naukę opiera na zasadach podobnych do grania grę – kolorowe postaci, system nagród, możliwość wzięcia udziału w wyzwaniach wraz ze znajomymi. Rozrywkowy charakter jest z pewnością zaletą, nie jest to jednak poważna aplikacja, dzięki której można osiągnąć wysoki poziom umiejętności. Z pewnością polubią ją osoby dopiero zaczynające naukę, chociaż po czasie mogą poczuć się przytłoczone monotonnością ćwiczeń.

Jaka aplikacja do nauki niemieckiego za darmo?

Być może zastanawiasz się, czy istnieje dobra aplikacja do nauki niemieckiego za darmo. Aktualnie istnieje cała masa różnych aplikacji i programów do nauki języków obcych. Warto wiedzieć, że te lepsze przynajmniej część swoich opcji udostępniają za dodatkową opłatą. Nie chodzi tu wyłącznie o pozbycie się wszechobecnych reklam, a o opłatę za dodatkowe materiały do ćwiczeń. To, co ważne, każda aplikacja do nauki języka niemieckiego oferuje swoim użytkownikom darmowy okres próby, który pozwala przetestować wszystkie dostępne możliwości.

Źródło:

Materiał partnera