Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na wakacje?

Wakacje to czas kiedy planujemy swój wypoczynek, aby na kilkanaście dni oderwać się od codziennych obowiązków. Wybieramy destynację, rezerwujemy lot i w najmniejszych szczegółach planujemy nadchodzący urlop. Jednak przed wyjazdem warto zadbać o odpowiednią ochronę naszego domu, aby móc cieszyć się pełnią wypoczynku, bez obaw o bezpieczeństwo mienia i spokój swojej rodziny.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
zabezpiecz dom przed wyjazem

Przepis na udane wakacje jest prosty: wyjechać na łono natury – nad morze, jezioro czy w góry – tam gdzie lubimy najbardziej. Do tego dobra pogoda, towarzystwo bliskich osób i dobre humory: pełen relaks bez zaprzątania sobie głowy pracą i innymi drobiazgami. Niestety, sezon wakacyjny to również okres gwałtownej aury pogodowej oraz wzmożonej aktywności dla włamywaczy. Dlatego warto podjąć szereg czynności, które ustrzegą nasze domowe mienie przed niespodziewanymi zdarzeniami podczas wakacyjnej nieobecności.

Jak zabezpieczyć dom przed niespodziewanymi zdarzeniami podczas naszej nieobecności?

  • Poinformuj o wyjeździe swoich najbliższych sąsiadów, którzy będą mieli pieczę nad Twoim mieszkaniem – monitoring sąsiedzki to bardzo skuteczny sposób na ewentualne włamania.

  • Zabezpiecz okna – jeśli mieszkasz na parterze czy w domu jednorodzinnym warto zadbać o dobre okna z system wyważeniowym albo zamontować rolety antywłamaniowe.

  • Zabezpiecz drzwi – odpowiednie zamki antywłamaniowe mogą skutecznie zniechęcić włamywaczy.

  • Nie zamieszczaj postów o urlopie czy zdjęć z urlopu w mediach społecznościowych – informacja o pustym domu może trafić w niepowołane ręce.

  • Sprawdź instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne – unikniesz awarii, które mogą spowodować szkody podczas Twojej nieobecności: zakręć wodę, odłącz od prądu wszystkie urządzenia elektryczne.

  • Ubezpiecz dom i mieszkanie – odpowiednie ubezpieczenie nie powstrzyma od włamania czy innych zdarzeń losowych, ale zdecydowanie pomoże zminimalizować jego konsekwencje.

Przed wyjazdem na urlop warto rozważyć wykupienie takiego ubezpieczenie, które uchroni nasze mienie w razie nagłego i niespodziewanego uszkodzenia, zniszczenia lub utraty, w tym także w wyniku kradzieży z włamaniem lub rozboju. – mówi Andrzej Twardowski, Head of Product & Underwriting Balcia Insurance . Ubezpieczenie House Combo z naszego portfolio oferuje dodatkowe rozszerzenie o różne opcje, takie jak np.: zwrot wydatków z tytułu odwołania lub przerwania podróży wakacyjnej spowodowanej szkodą lub awarią w domu czy też pokrycie kosztów zatrudnienia projektanta wnętrz, jeżeli jego pomoc jest niezbędna do przywrócenia domu do stanu sprzed zdarzenia (np. włamania czy zalania). Ponadto w opcji rozszerzonej ubezpieczenie zapewnia organizację i pokrycie kosztów świadczeń assistance domowego, takich jak, pomoc ślusarza, hydraulika, stolarza, dozór mienia, pomoc w uprzątnięciu po awarii czy pomoc elektryka.

Wakacyjny wyjazd to nie tylko zmiana otoczenia i ucieczka od codziennej rutyny, ale również czas, gdy nasz dom może być narażony na różne nieprzewidziane sytuacje. Włamania, uszkodzenia spowodowane przez warunki atmosferyczne czy awarie mogą przydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego warto wcześniej zadbać o swoje bezpieczeństwo i spokój, upewniając się, że nasz dom jest odpowiednio zabezpieczony.

Balcia Insurance S
Balcia Insurance SE to renomowany łotewski insuretech z wieloletnim doświadczeniem, który sukcesywnie zdobywa pozycję lidera na rynkach krajów bałtyckich. W 2016 roku marka przeszła rebranding i odeszła od nazwy BTA, pod którą była znana w Polsce i innych kluczowych krajach Unii Europejskiej. W 2020 roku firma wprowadziła nową strategię biznesową, pozycjonując się jako ubezpieczyciel skoncentrowany na nowoczesnych rozwiązaniach. Balcia prowadzi działania w Niemczech, Polsce, Francji i Wielkiej Brytanii, dostosowując się do współczesnych trendów. Marka inwestuje w rozwój kadrowy stale dążąc do wzmocnienia różnych działów i utrzymania dynamiki wzrostu organizacyjnego.

Źródło:

Balcia Insurance S