Jak samodzielnie naprawić biżuterię?

Pierścionek z egzotycznym kamieniem, kolczyki z imitacją pereł, a może… spinka z kwiatową aplikacją? Bez względu na rodzaj i styl biżuterii, od wieków stanowi ona nieoceniony element strojów wizytowych, jak i tych noszonych przez nas codziennie. Co jednak w przypadku, gdy nasza ulubiona bransoletka, pierścionek czy kolczyki ulegną niespodziewanemu uszkodzeniu? Na ratunek przybywa wtedy klej szybki jak… sekunda – czyli Speed Glue Easy firmy Bostik.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Jak samodzielnie naprawić biżuterię?

Co jakiś czas znienacka udaje nam się znaleźć błyskotki, które kiedyś porzuciliśmy w oczekiwaniu na ich późniejszą naprawę. Właśnie wtedy przypominamy sobie o ulubionych kolczykach, z których odpadło oczko, o uszkodzonym zapięciu naszyjnika czy pękniętym zdobieniu na spince do włosów. Nie musimy wtedy wyrzucać ich do śmieci ani obawiać się, że któraś z tych rzeczy nie nada się do ponownego użytku – przecież wystarczy je ponownie skleić.

Jak samodzielnie naprawić biżuterię?

Fot. Bostik

– Kiedy już myślimy, że nasze ulubione przedmioty zostały całkowicie spisane na straty, z pomocą przychodzi nasz niezawodny klej sekundowy. Dzięki precyzyjnemu łącznie w formie pędzelka, doskonale sklei biżuterię, drobne AGD, porcelanę czy połamany plastik. Dzięki temu nasze ulubione przedmioty ponownie wrócą do codziennego użytku. – wyjaśnia Ewa Tacka, ekspertka z firmy Bostik.

———

———

Kleje sekundowe to doskonały produkt do łączenia przedmiotów, które wymagają od nas precyzji ale także szybkiego działania. Poręczny pędzelek pomoże nam skleić nawet najmniejszy szczegół, a my nie musimy się martwić, że ubrudzimy niechciane fragmenty, ponieważ klej jest bezbarwny, co znacznie ułatwia nam pracę. Poza tym, nie musimy się martwić, że ubrudzimy ręce lub pozostałe fragmenty przedmiotu. Co również istotne, klej jest bezbarwny dzięki czemu zapewnia niewidoczną spoinę.

W jaki sposób używać tego typu klejów, aby naprawić tak mały przedmiot jakim jest – na przykład – kolczyk?

Jak kleić, by skleić?

Mimo obaw, sklejanie biżuterii jest naprawdę proste. Jak podpowiada Ewa Tacka, ekspertka z firmy Bostik będącej liderem w zakresie technik klejenia, na początku musimy przygotować powierzchnię w taki sposób, aby była ona czysta, sucha, gładka, wolna od kurzu, tłuszczu oraz luźnych elementów. Potem nanieśmy klej błyskawiczny pędzelkiem na jedną z łączonych powierzchni:

– Pamiętajmy, aby podczas tej czynności nie dozować zbyt dużo produktu, ponieważ im mniejsza ilość spoiwa, tym połączenie stanie się silniejsze. Po wykonaniu tej czynności złączamy klejone

Jak samodzielnie naprawić biżuterię?

Fot. Bostik

powierzchnie zdecydowanym ruchem, dociskamy i unieruchamiamy na kilkanaście sekund. W tym czasie nie przesuwajmy, ani nie korygujmy połączenia!

Wstępny czas wiązania kleju sekundowego wynosi od kilku do kilkunastu sekund – w zależności od klejonego materiału i warunków otoczenia. Oczywiście najlepsze efekty klejenia uzyskamy w temperaturze pokojowej oraz przy względnej wilgotności powietrza 50-60%.

Szybki jak sekunda

Jaki klej będzie doskonały do naprawy biżuterii? Z pomocą przychodzi nam Bostik Speed Glue Easy – klej sekundowy cyjanoakrylowy w butelce z pędzelkiem. Dzięki niemu skleimy każdy detal i zakamarek – nawet jeśli wymaga on ogromnej precyzji. To wielkie ułatwienie przy klejeniu bardzo małych przedmiotów, takich jak biżuteria, akcesoria do włosów czy zabawki. Jego ogromnym atutem jest to, że skleja bardzo mocno w przeciągu kilku sekund, więc na pewno przyda się w awaryjnych sytuacjach – na przykład wtedy, kiedy do wyjścia zostało 10 minut, a nagle musimy wkleić oczko do bransoletki czy kolczyka.

Jak samodzielnie naprawić biżuterię?

Fot. Bostik

– Używanie Speed Glue Easy jest bardzo łatwe oraz przede wszystkim – wygodne i intuicyjne, dlatego warto go mieć w każdej sytuacji. Dzięki pędzelkowi w zakrętce, który zapewnia precyzyjną aplikację przy niskim zużyciu kleju, możemy w łatwy i szybki sposób podkleić najmniejszy i wymagający fragment powierzchni. Klej bez problemu pokryje również większe powierzchnie oraz trudno dostępne miejsca – radzi ekspertka Bostik.

Mocny klej do wszystkiego sprawdzi się także na wszelkiego rodzaju wyjazdach. Zniszczona walizka czy plecak nie będzie dla nas problemem – bezbarwny, sekundowy Bostik Speed Glue Easy jest bardzo uniwersalny, dlatego śmiało można stwierdzić, że to totalny, wyjazdowy must have.

Dzięki zastosowaniu kleju Bostik Speed Glue Easy, uszkodzona biżuteria może zyskać drugie życie. Prosta aplikacja połączona z dużą mocą klejenia pozwoli cieszyć się ulubionymi błyskotkami przez długi czas, a nową biżuterię będziemy kupować wtedy, gdy będziemy tego chcieli, a nie wtedy, gdy z naszej ulubionej bransoletki, naszyjnika czy kolczyka wypadnie oczko.

O firmie Bostik
Bostik to wiodący na świecie specjalista w zakresie chemii budowlanej, rynku konsumenckiego i klejów przemysłowych. Od ponad stu lat opracowuje i dostarcza innowacyjne oraz inteligentne rozwiązania do uszczelniania i klejenia, które są dostosowane do potrzeb kształtujących codzienne życie. Firma Bostik obecna jest w 45 krajach, w których reprezentują ją 54 centra produkcji, dystrybucji, sprzedaży i administracji.
logo Bostik

Źródło:

BOSTIK