Jak przystroić dom na Boże Narodzenie?

Choć tradycyjne kolory takie jak czerwień, zieleń i złoto od lat królują w okresie Bożego Narodzenia, co roku projektanci i trendsetterzy wprowadzają wiele nowości dotyczących świątecznych aranżacji. Podpowiadając najmodniejsze rozwiązania zgodne z trendami wnętrzarskimi, odmieniają dobrze znane schematy, nadając świątecznej atmosferze zupełnie nowego wymiaru. O tym, jak przystroić modnie dom na Boże Narodzenie w 2022 roku opowiada Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Fot. Galeria Wnętrz DOMAR

Odcienie i faktury w palecie XMAS
W tym roku, w świątecznej aranżacji duże pole do popisu ma butelkowa zieleń, burgund, brąz, a także  granat oraz ciemne odcienie grafitu. Jak wyjaśnia Dyrektor Marketingu wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR – Aldona Mioduszewska – to kolory stonowane i bardzo eleganckie, tworzące klimat wytworności oraz szlachetności wnętrza, pięknie też komponujące się z zielenią choinki i tradycyjnym oświetleniem bożonarodzeniowym:

Oprócz ciemnych, eleganckich odcieni, sięgnijmy w tym roku także po metaliczne ozdoby świąteczne lub takie z metalicznym zdobieniem. A im będą prostsze, tym lepsze. Zarówno w zestawieniu z głębokimi kolorami, jak i z tradycyjnymi kolorami świąt, prezentować się będą znakomicie. W 2022 roku odchodzimy od mieniącego się brokatu na rzecz prostych, gładkich, metalicznych powierzchni.

Nostalgiczny vintage
Jednak mimo odejścia od tradycyjnego, dobrze znanego brokatu, podczas tegorocznych prac związanych z dekorowaniem wnętrz nadajmy świątecznym aranżacjom nostalgicznego, rodzinnego charakteru za pomocą starych bombek i ozdób w stylu retro.

Drewniane zawieszki, postarzane ozdoby, „włosy anielskie” przeniosą nas w klimat dawnych świąt. W ofercie wielu salonów zlokalizowanych na terenie Galerii Wnętrz DOMAR – można znaleźć także mnóstwo ozdób stylizowanych na XIX-wieczne, na przykład dziadków do orzechów czy aniołków – wyjaśnia Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.

Ozdoby? Zrób je sam!

Boże Narodzenie to czas tradycji, rodzinnych rytuałów i okazja do wspólnych działań. Możemy więc „zaprząc” rodzinę nie tylko do gotowania, ale i stworzenia kolekcji ozdób świątecznych. Frajda będzie ogromna!

Suszone pomarańcze, gwiazdki anyżu, pierniczki, szyszki czy iglaste gałązki stanowią nie tylko piękną ozdobę choinki, ale można z nich tworzyć własne kompozycje. Przytulny, świąteczny klimat mamy zagwarantowany – wyjaśnia Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.

Oczywiście tradycyjna, świąteczna kolorystyka zawsze jest na topie i niezależnie od trendów, klasyka i „christmas spirit” cieszą się niezmiennie popularnością. Dlatego jeżeli lubimy takie rozwiązania, wybierz je bez przeszkód. Liczy się przecież to, abyście spędzili te święta w cudownej, przyjaznej atmosferze.

Fot. Galeria Wnętrz DOMAR
Fot. Galeria Wnętrz DOMAR
Fot. Galeria Wnętrz DOMAR
Galeria Wnętrz DOMAR
Galeria Wnętrz DOMAR to jedna z największych galerii wyposażenia wnętrz w Polsce. Na 24 000 m² swoje stoiska ma ponad 100 najemców, którzy mają w swojej ofercie produkty wyposażenia wnętrz i materiałów wykończeniowych – począwszy od mebli, poprzez dekoracje, wyposażenie kuchni, podłogi, dywany, firany, zasłony, tapety, oświetlenie, kominki, drzwi, schody czy okna a nawet systemy do inteligentnych domów. Ponadto w Galerii Wnętrz DOMAR znajdują się: market Biedronka i drogeria Rossmann a także restauracja, klub fitness, szkoła tańca, bank i apteka.

Źródło:

Galeria Wnętrz DOMAR