Jak olej z rokitnika działa na skórę?

Nazywany „złotem Syberii” rokitnik to roślina, którą warto znać. Jego ciemnopomarańczowe owoce kryją w sobie aż 190 cennych substancji – zawierają one między innymi wyjątkowo dużo witaminy A i C oraz są bogatym źródłem polifenoli. Dzięki tym oraz innym substancjom olej z rokitnika ma wyjątkowe działanie na skórę. Poniżej znajdziesz szereg istotnych informacji na temat tego, jak ten stosunkowo mało znany w naszym kraju olej wpływa na wygląd i kondycję skóry twarzy i ciała.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
olej z rokitnika

Dlaczego olej z rokitnika jest substancją cenną dla skóry?

Zastanawiasz się nad tym, dlaczego warto postawić właśnie na olej z rokitnika? Dzięki zawartości polifenoli oraz witamin A, C i E substancja ta wykazuje bardzo silne właściwości przeciwutleniające. Oznacza to, że działa ona przeciwstarzeniowo i w pewnym stopniu chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Olej ten jest także wspaniałym źródłem kwasu linolowego (omega-6), kwasu oleinowego (omega-9) i kwasu alfa-linolenowego (omega-3). Kwasy omega wzmacniają płaszcz ochronny skóry, poprawiają jej elastyczność skóry i zapobiegają przesuszeniu, mają też działanie przeciwzapalne.

Fot. materiał partnera

Olej z rokitnika – co zyskasz, stosując go na skórę?

Witamina C obecna w owocach rokitnika pomaga uporać się z różnymi problemami skóry. Oprócz tego, że łagodzi ona stany zapalne, to w dodatku sprawia, że skóra szybciej się regeneruje, nabiera zdrowego blasku i staje się jędrniejsza. Warto też wiedzieć, że witamina E, która również znajduje się w pomarańczowych owocach rokitnika znakomicie uelastycznia skórę i wygładza zmarszczki. Olej z rokitnika doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery dojrzałej i przesuszonej, polecany jest również osobom z cerą naczyniową. Korzyści z jego stosowania zauważają też kobiety, które na co dzień zmagają się z problemami cery tłustej, ponieważ przeciwdziała on stanom zapalnym.

Olej z rokitnika dobrze chroni skórę przed nadmierną utratą wody, dlatego sprawdza się w kosmetykach po opalaniu. Jeśli chcesz mieć piękną opaleniznę bez udziału słońca, to również postaw na olej z rokitnika. Jest to idealny składnik kosmetyków samoopalających – wypróbuj na przykład naturalny samoopalacz z erytulozą i olejem z rokitnika. Stosując olej z rokitnika na skórę ciała, można zauważyć jej zmiękczenie i wygładzenie rozstępów. Co ważne, olej z rokitnika jest skuteczny także w niwelowaniu blizn. Możesz dodać go do balsamu, masełka lub oliwki do ciała.

Rokitnik to również znakomity składnik odżywczy do włosów, brwi i rzęs. Wyraźnie wzmacnia je, chroni i regeneruje, ponadto pomaga pozbyć się łupieżu. Dodaje się go do masek, odżywek, szamponów oraz płukanek koloryzujących. Więcej interesujących informacji na temat oleju z rokitnika znajdziesz tutaj: Rokitnik – właściwości i zastosowanie w kosmetykach.

Fot. Materiał partnera

Jak stosować oleje z rokitnika?

Jeśli zależy Ci na produkcie, który zachowuje cenne substancje i właściwości owoców rokitnika i można stosować go bezpośrednio na skórę, wybierz olej z nasion rokitnika zimnotłoczony. W przypadku oleju z owoców rokitnika mamy do czynienia z substancją bogatszą w karotenoidy – jego maksymalne stężenie w kosmetykach wynosi 5%. Ma on bardzo intensywny kolor i może zabarwić naskórek, dlatego nie należy aplikować go bezpośrednio na skórę.

Wypróbuj działanie oleju z pestek lub owoców rokitnika, stosując się do powyższych zaleceń, a zobaczysz, że Twoja skóra stanie się piękniejsza i zyska zdrowszy wygląd!

Źródło:

Materiał partnera