Jak nauczyć dziecko czym jest szczęście, fart – krótka bajka

Czasem często pokazać dziecku czy jest szczęście, że o naszym sukcesach i porażkach nie decydują tylko umiejętności, a również tak zwany fart. Niżej prezentujemy krótką bajkę, która pomoże zrozumieć najmłodszym, czym jest szczęście.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Dwa zające

Króliczy fart

Były sobie dwa urocze króliczki o imionach Zbyszek i Zenek. Wspólnie mieszkały z kochającymi rodzicami, którzy pewnego dnia postanowili wysłać maluchy w świat, aby nauczyły się samodzielności. Z pełnym entuzjazmu i podnieceniem Zbyszek i Zenek ruszyli w nieznane.

Podczas swojej podróży królicze kroki doprowadziły ich do rozdroża, gdzie droga rozchodziła się na dwie strony. Zbyszek postanowił skierować się w lewo, a Zenek wybrał drogę w prawo. Oba lasy wydawały się identyczne i pełne tajemnic.

Niestety, los był łaskawy dla jednego z króliczków, a mniej dla drugiego. Zbyszek, który wybrał lewy las, szybko odkrył, że jego wybór nie był zbyt obfity w królicze przysmaki, a życie było dość skromne.

Natomiast Zenek miał niewiarygodne szczęście. W trakcie swojej przygody w lesie natrafił na urokliwą chatkę leśnej babki. Okazało się, że babka miała ogromny ogródek pełen pysznych króliczych przekąsek, a do tego ochoczo karmiła swojego zajęczego przyjaciela. Oba króliczki były sobie bardzo podobne, jednak to przypadkowy łut szczęścia zadecydował o ich losie.

Bajka o Zbyszku i Zenku uczy naszych maluchów, że życie to nie tylko kwestia umiejętności, ale także kapryśnego fartu. Czasem wystarczy chwila szczęścia, by zmienić bieg wydarzeń i wprowadzić do naszego życia więcej radości i dobrobytu.

Źródło:

all4mom, fot. Flickr