Jak mądrze wybrać zabawkę dla dziecka?

Zbliżają się urodziny, święta, a może po prostu chcesz kupić swojemu dziecku zabawkę? Niezależnie od powodu, wybór odpowiedniego produktu może być wyzwaniem. Upominek nie powinien być jedynie modny – to, czym na co dzień bawi się nasza pociecha, ma ogromny wpływ na jej rozwój. Nie martw się! Z naszym poradnikiem odkryjesz najbardziej kreatywne i edukacyjne pozycje, które nie tylko sprawią radość dzieciom w każdym wieku, ale także rozwiną ich wyobraźnię i umiejętności. Czym się kierować?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
MGA_jak mądrze wybrać zabawkę dla dziecka

Wybór na podstawie obserwacji dziecka

Obserwuj, słuchaj i rozmawiaj z dzieckiem, aby dowiedzieć się więcej o tym, co go aktualnie interesuje i z czym ma problem. Przykładowo, gdy dziecko jest nieco nieśmiałe, doskonałym wyborem mogą okazać się zabawki rozwijające umiejętności społeczne. Przybory do zabawy w grupie, np. gry planszowe, zestawy do wspólnego odgrywania ról czy zestawy kuchenne uczą dzieci współpracy i komunikacji. Zabawa „w dom” i wszystkie potrzebne do niej akcesoria, takie jak interaktywne lalki pobudzają empatię i uczą rozwiązywania problemów. Idealnie mogą się tu sprawdzić lalki np. z serii BABY Born.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Celnym pomysłem może okazać się również postawianie na produkt, który zachęci naszą pociechę do ruchu, a wiadomo, że ruch równa się zdrowie. To proste równanie odzwierciedla fakt, że zabawki wymagające aktywności fizycznej, m.in. piłki, rowerki czy klocki konstrukcyjne, pomagają dzieciom rozwijać umiejętności motoryczne. Poprzez bieganie, skakanie, chwytanie czy budowanie poprawiają koordynację, a ich organizm wydziela endorfiny.

———

———

Idź za trendami, ale też pomóż się wyciszyć

W dzisiejszym świecie, gdzie nadmiar bodźców może prowadzić do przestymulowania, nie można zapomnieć o propozycjach, które pomagają dzieciom się odprężyć i uspokoić. Do tej kategorii zaliczamy maskotki, kołysanki, gniotki, bańki mydlane oraz lampy lawowe. Stworzone, do tego, aby działać antystresowo, mogą być ważnym czynnikiem wspomagającym redukcję negatywnych emocji. Ważne jest, aby eksperymentować z różnymi rodzajami zabawek sensorycznych, aby znaleźć te, które najlepiej odpowiadają indywidualnym potrzebom.

Pozycje idealne?

Nie jest tajemnicą, że gry i zabawy wpływają na to, jak dziecko postrzega otaczający go świat. Zabawki, które wymagają użycia wyobraźni jak np. klocki, farby, kolorowanki, plastelina czy ubrania i kostiumy dla lalek pozwalają dzieciom na twórcze myślenie i rozwijają indywidualne poczucie estetyki. Wspierają także kształtowanie kreatywności i wyobraźni. Te produkty, to zawsze dobry wybór. Przykładem może być np. L.O.L Surprise! ™ Loves Crayola ™. Kolorowe lalki zamknięte w zestawie z kredkami świecowymi, które umożliwią projektowanie modnego wyglądu i wyrażania siebie w dowolnym miejscu, w którym toczy się zabawa! Jak widać, wybór jest szeroki i zróżnicowany. To na co ostatecznie się zdecydujemy, powinno zależeć od zainteresowań dziecka oraz jego wieku.

Wiek to tylko liczba?

Każdy wiek „rządzi się własnymi prawami”. Sprezentowanie zabawki w zgodzie z rekomendacją dla konkretnej grupy wiekowej mogą przyczynić się do pomocy w rozwoju we właściwym rytmie i, co równie ważne, sprawić radość, a przecież na tym nam najbardziej zależy. Gdy chcemy obdarować nastolatka, musimy pamiętać, żeby postawić na coś, co go zainteresuje, w innym przypadku straci zapał do zabawy i zacznie szukać rozrywki zapewne przed ekranem. Ciekawą pozycją mogą okazać się więc produkty Miniverse, które umożliwiają kreatywną zabawę z elementem kolekcjonerskim. Są jednak przeznaczone dla dzieci powyżej 8 r.ż.

Wybierając prezent dla dziecka, niech przewodnikiem nie będzie tylko wiek, ale również indywidualność i zainteresowania młodego odbiorcy. Podarunek powinien być echem osobowości dziecka, stając się kluczem do odkrywania i rozwijania jego unikatowych talentów. Zabawki, które inspirują i motywują do rozwijania pasji, są nieocenione, gdyż przyczyniają się do budowania poczucia własnej wartości i eksploracji tożsamości – podsumowuje Katarzyna Spieszko, Marketing Manager w MGA Entertainment Poland. Idealnym przykładem takich produktów mogą być np. lalki Rainbow High, które wspierają młode umysły w ich kreatywnej i indywidualnej podróży. Natomiast L.O.L Surprise! Loves Crayola to zabawka, która w kolorowy sposób zachęca do wyrażania siebie i pozwala rozwinąć pokłady twórczości – dodaje.

MGA
MGA Entertainment jest jedną z najszybciej rozwijających się i największych prywatnych firm zajmujących się zabawkami oraz rozrywką na świecie. Firma z siedzibą w Los Angeles i biurami na całym świecie tworzy innowacyjne, zastrzeżone i licencjonowane produkty konsumenckie oraz rozrywkowe, w tym zabawki, gry, lalki, odzież, elektronikę użytkową, elementy wystroju domu, artykuły papiernicze, artykuły sportowe, filmy i seriale telewizyjne. Rodzina MGA obejmuje wielokrotnie nagradzane marki, takie jak L.O.L. Surprise!™, Little Tikes®, Rainbow High™, Shadow High™, Bratz®, Miniverse™ MGA, Fluffie Stuffiez™, Na! Na! Na! Surprise™, Micro Games of America™, Baby born® Surprise and Zapf Creation®. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.mgae.com oraz w social mediach: LinkedIn, Twitter i Facebook. 
mga logo

Źródło:

MGA