1. Starannie zaplanuj posiłki
To punkt, który pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze – dzięki uniknięciu niekontrolowanego umieszczania towarów w koszyku. Oczywiście trudno jest w pełni przewidzieć, jak dużo określonych produktów potrzebować będziemy w danym okresie, możemy jednak m.in. przygotować listę potraw planowanych na obiady i na jej podstawie zaplanować zakup dokładnej ilości niektórych artykułów. Optymalnym rozwiązaniem jest planowanie posiłków z tygodniowym wyprzedzeniem.
Taka dieta wcale nie musi być nudna. Jeżeli potrzebujemy kulinarnych inspiracji, warto odwiedzić stronę www.najlepszewkuchni.pl, na której znaleźć można wiele wyjątkowych przepisów na pyszne dania (w wersjach wytrawnych i na słodko), desery czy napoje.
2. Przed wizytą w sklepie sporządź listę zakupów
Przygotowanie listy artykułów, których będziemy potrzebować w najbliższych dniach, sprawi, że do domu wrócimy wyłącznie z niezbędnymi produktami, dzięki czemu zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i czas spędzony w sklepie. Pamiętajmy, aby w trakcie zakupów nie ulegać promocjom na artykuły, które nie znalazły się na naszej liście, ponieważ wówczas stanie się ona dla nas bezużyteczna.
Zanim udamy się na zakupy, sprawdźmy, czy w naszej lodówce nie znajdują się produkty z listy. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale również unikniemy sytuacji, w której zakupiona wcześniej żywność utraci datę przydatności do spożycia.
3. Nie zapominaj o różnorodności
Zbilansowana dieta, zapewniająca naszemu organizmowi właściwą podaż niezbędnych witamin i mikroelementów, to podstawa budowania odporności i zdrowia. Jedną z kategorii produktowych, których nie powinno zabraknąć w codziennym jadłospisie, jest nabiał. Produkty powstałe na bazie mleka są bowiem źródłem takich składników jak: białko, wapń, magnez, miedź, cynk czy też witamin A, B, D, E i K.
Kategoria nabiału jest ponadto bardzo różnorodna, więc każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Szczególnie szeroką gamę produktów mlecznych oferuje np. SM Mlekpol. Twarogi Mazurski Smak, śmietany Łaciate i Somlek, masło Łaciate i Rolmlecz, sery pod marką Mlekpol, kefiry Augustowski i Sokólski, maślanki Milko i Mrągowska czy serki homogenizowane Rolmlecz to artykuły, które doskonale smakują, a także korzystnie wpływają na nasz organizm. Dodatkowo mają wszechstronne zastosowanie kulinarne i dzięki temu można je wykorzystywać, przygotowując zarówno śniadania, obiady, kolacje, jak i desery.
4. Zwracaj uwagę na etykiety
Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na skład oraz wartości odżywcze danych produktów. W związku z tym na rynku pojawił się trend czyszczenia etykiet, mający na celu zapewnienie kupującym asortymentu wytworzonego wyłącznie z kilku prostych składników.
Jak poznać, że dany produkt ma tzw. „czystą etykietę”? To proste! Skład takiego artykułu jest krótki, wynikający z naturalnego procesu produkcji i pozbawiony wszelkich zbędnych dodatków, takich jak polepszacze smaku lub zapachu czy barwniki. „Czysta etykieta” powinna zawierać również informację o procesie produkcji oraz o kraju pochodzenia. Wiele produktów odznaczających się dobrym, prostym składem oraz korzystnym profilem odżywczym znaleźć można w portfolio SM Mlekpol. Mleko UHT i świeże Łaciate, twarogi Mazurski Smak, śmietanki i śmietany Łaciate, Maślanka Mrągowska naturalna czy kultowy serek homogenizowany Rolmlecz to tylko nieliczne z nich.
5. Sięgaj po ekonomiczne opakowania
Duże opakowania artykułów spożywczych nie tylko pozwalają zaoszczędzić czas, ponieważ wpływają na zmniejszenie częstotliwości zakupów, ale również doskonale sprawdzają się przy większych rodzinach lub w sytuacjach, gdy odwiedzą nas goście. Dodatkowo towary w większych opakowaniach mają korzystniejszą cenę niż produkty o mniejszej gramaturze lub pojemności. Czy klienci sklepów chętnie sięgają jednak po takie rozwiązania?
Z myślą o konsumentach, którzy poszukują nie tylko smacznych i wartościowych, ale również ekonomicznych artykułów, naszą ofertę wzbogaciliśmy o szeroki wybór produktów w większych opakowaniach. Dotyczy to m.in. wyrobów takich jak: ser Mazdamer Mazurski Smak w plastrach o wadze 1 kg, mleko UHT Łaciate 3,2% 1,5 l, serek wiejski Łaciaty 500 g, masło extra Łaciate 500 g czy kefir naturalny Milko o pojemności 1 l. Wszystkie nasze produkty w większych gramaturach zamknięte są w poręcznych, praktycznych opakowaniach, gwarantujących wygodne przechowywanie i pozwalających dodatkowo na długotrwałe zachowanie smaku, aromatu oraz wartości odżywczych – komentuje Dorota Grabowska, Kierownik Marketingu SM Mlekpol.
Mądre i oszczędne zakupy nie wymagają od nas szczególnego zaangażowania. Wystarczy zaledwie kilka prostych zasad, których warto przestrzegać na co dzień, by w krótkim czasie weszły nam w nawyk.