ibis Styles Nowy Sącz i alchemia gościnności

Uwielbiana przez gości z całego świata marka ibis Styles zaprasza turystów do Nowego Sącza i odkrycia, czym jest alchemia gościnności w sądeckim wydaniu. ibis Styles Nowy Sącz to hotel, w którym na każdego czeka unikalny design, angażujące motywy przewodnie oraz doświadczenia serwowane z lokalnym akcentem. Jak podkreśla dyrektor hotelu, Krzysztof Kos – to miejsce nie tylko dla rozrywki, ale i nauki, w myśl przekonania, że podróże kształcą.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
ibis Styles Nowy Sącz

Żyjący na przełomie wieków XVI i XVII Michał Sędziwój to najsłynniejszy polski alchemik, o którym za życia głośno było w całej Europie za sprawą jego niezwykłych wyczynów związanych z poszukiwaniem kamienia filozoficznego przemieniającego ołów w złoto. Pozostawione przez mistrza traktaty rzucały nowe światło na rozumienie zjawisk chemicznych, cieszyły się uznaniem wśród późniejszych uczonych i przyczyniły do rozwoju nowożytnej nauki. Ten niezwykły człowiek urodził się w Łukowicach, niewielkiej wsi położonej nieopodal Nowego Sącza. To właśnie jego postać i dokonania stanowią motyw przewodni wnętrz hotelu ibis Styles Nowy Sącz, w którym inspiracje historią regionu łączą się w harmonii z nowatorskim podejściem do świadczenia usług hotelarskich.

Marka ibis Styles znana jest przede wszystkim z kreatywnego designu. Wystrój każdego obiektu opiera się na wyrazistym, często inspirowanym lokalnie motywie przewodnim. Gdy przed otwarciem naszego hotelu w 2016 roku dyskutowaliśmy o tym, co powinno się stać jego stylistycznym wyróżnikiem, od razu przyszedł nam do głowy mistrz Sędziwój. Ten owiany legendą alchemik to postać z pogranicza magicznej wiedzy tajemnej i nowoczesnej nauki. Dla nas jest symbolem łączenia tradycji i nowoczesności oraz przełamywania schematów, co wspaniale oddaje charakter ibis Styles Nowy Sącz – Krzysztof Kos, dyrektor hotelu ibis Styles Nowy Sącz.

Motyw łączący magiczną tajemnicę i odkrycia naukowe wyraża się w ibis Styles Nowy Sącz poprzez detale dekoracyjne nawiązujące do kolb, probówek, alembików i innych przyrządów typowych dla pracowni dawnych adeptów alchemii, a ściany zdobią heksagonalne formy, przywodzące na myśl symbole cząsteczek chemicznych, oraz fragmenty układu okresowego pierwiastków. Design łączy się tu z funkcją, a ta polega na zapewnieniu gościom nie tylko wrażeń estetycznych, lecz także dobrego snu i wszelkich udogodnień niezbędnych dla komfortowego pobytu. Hotel oferuje 57 pokoi, z których każdy odznacza się indywidualnym charakterem, w tym pokoje jedno- i dwuosobowe oraz trzy apartamenty. Cały obiekt zarządzany jest za pomocą inteligentnego systemu, który pozwala gościom sterować parametrami pokoju przez panel dotykowy służący także do obustronnej komunikacji z pozostającą do ich dyspozycji załogą hotelową.

Bogaty bufet śniadaniowy, pożywny lunch i wykwintna kolacja czekają na gości w hotelowej restauracji Atelier Sędziwoja, która sprawdzi się także przy okazji kameralnych imprez rodzinnych lub firmowych. Większe wydarzenia z powodzeniem obsłuży natomiast centrum konferencyjno-bankietowe złożone z pięciu nowoczesnych sal, w tym z sali balowej z drewnianym parkietem tanecznym. Seminarium czy szkolenie zwieńczone wystawnym bankietem, firmowy jubileusz lub impreza teambuildingowa, wydarzenia rodzinne od chrzcin przez kinderbale po wesela – w ibis Styles Nowy Sącz zarówno klienci biznesowi, jak i prywatni mogą liczyć na wyłącznie miłe niespodzianki. Restaurację mogą odwiedzić także goście spoza hotelu: mieszkańcy, turyści czy lokalne społeczności.
ibis Styles
Fot. ibis Styles
Fot. ibis Styles

Nasz obiekt nie tylko dysponuje nowoczesnym zapleczem konferencyjno-bankietowym z możliwością jego swobodnego dostosowywania do indywidualnych potrzeb klienta, lecz także oferuje wsparcie planistów, których wyobraźnia i zdolności organizacyjne po prostu nie znają granic. Jak kamień filozoficzny miał zamieniać metale nieszlachetne w złoto, tak oni niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki potrafią wyczarować dla naszych klientów dowolną scenerię, choć specjalizują się, rzecz jasna, w miejscowych klimatach. Lachowski, góralski, łemkowski czy romski folklor, lokalne produkty i atrakcje… podczas imprez w naszym hotelu Sądecczyzna zawsze roztacza swój niepowtarzalny urok – Krzysztof Kos, dyrektor hotelu ibis Styles Nowy Sącz

Nie trzeba jednak czekać na specjalną okazję, by cieszyć się zarówno naturalnym pięknem, jak i kulturowym bogactwem regionu. Hotel ibis Styles Nowy Sącz to świetna baza wypadowa dla każdego, kto pragnie w pełni wykorzystać swój pobyt w tej malowniczej okolicy. Latem spływ Dunajcem lub żagle na Jeziorze Rożnowskim, zimą białe szaleństwo na stokach i trasach narciarskich Beskidu, przez cały rok – dziedzictwo wielokulturowego regionu o przebogatej historii. Hotel ibis Styles Nowy Sącz oferuje swoim gościom i partnerom biznesowym pełne wsparcie w zakresie organizacji wycieczek krajoznawczych i jak najlepszego wykorzystania lokalnych atrakcji podczas indywidualnych pobytów turystycznych lub wyjazdów firmowych.

###

O ibis Styles
ibis Styles to ekonomiczna marka należąca do rodziny hoteli ibis. Główny wyróżnikiem dla marki jest zamiłowanie do kreatywnego designu, kreatywności i angażującej atmosfery pełnej zabawy. Dzięki niepowtarzalnym wystrojom, które bazują na starannie i precyzyjnie wybranym niepowtarzalnym motywie przewodnim, każdy hotel marki gwarantuje atmosferę pełną optymizmu, w nowoczesnym, zdumiewającym otoczeniu. Zgodnie z filozofią marki, każdy hotel ma unikalny motyw przewodni, każdy z nich zaskakuje zupełnie innym storytelligiem, wciągając gości w angażujący świat. Klimat dopełnia hotelowy zespół, który zaskakuje gości drobnymi i przyjemnymi udogodnieniami sprawiającymi, że każdy pobyt jest dopasowany do indywidualnych potrzeb gości. Pary, rodziny, przyjaciele i goście biznesowi – każdy znajdzie coś dla siebie w hotelach ibis Styles składających się nad ponad 560 obiektów z unikalnym designem, zapraszających turystów do ponad 45 krajów dookoła świata. Każdy ibis Styles jest niepowtarzalny, a jego design nawiązuje do tradycji, historii lub kultury wybranej lokalizacji. Marka należy do Accor, wiodącej grupy hotelarskiej na świecie, oferującej gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w ponad 5 400 obiektach oraz 10 000 obiektach gastronomicznych w 110 krajach.

ACCOR
Accor jest wiodącą grupą hotelarską na świecie oferującą gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w ponad 5 300 obiektach oraz 10 000 obiektach gastronomicznych w 110 krajach. Grupa dysponuje jednym z najbardziej zróżnicowanych i w pełni zintegrowanych ekosystemów hotelarskich obejmujących szerokie portfolio ponad 40 marek segmentu luxury, premium, midscale i economy. Wyjątkowe i unikalne doświadczenia uzupełnia oferta rozrywkowa, bary i restauracje, markowe rezydencje prywatne, współdzielone obiekty noclegowe, consierge, przestrzenie co-workingowe i wiele innych. Niezrównaną pozycję Accor w sektorze lifestylowym – jednej z najszybciej rozwijających się kategorii w branży – gwarantuje Ennismore, kreatywna firma hotelarska z wywodzącą się z kultury i lokalnych społeczności z bogatym portfolio przedsiębiorczych i własnych marek z jasno określonym celem. Accor wyróżnia się niezastąpionym portfolio charakterystycznych marek i zespołem liczącym ponad 260 000 osób na całym świecie. Dodatkowo Grupa oferuje wszechs

Źródło:

ACCOR