HP i partnerzy firmy wspierają odrodzenie Odry

Firma HP Inc Polska dołączyła do działań fundacji Wroc ma Moc – wzięła udział w zbiórce na akcję zarybiania i sprzątaniu rzeki oraz pikniku z okazji Dni Odry
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
HP odrodzenie Odry

Dni Odry, które w tym roku odbyły się w dniach 13 do 21 maja br. we Wrocławiu były doskonałą okazją do zainicjowania rozmów i działań związanych z przyszłością rzeki. Z tej okazji m.in. wrocławska fundacja „Wroc ma Moc” zainicjowała akcję „Czysta Odra – ODROdzenie”. Jej celem było przywrócenie życia w rzece po ubiegłorocznej katastrofie ekologicznej, a dokładniej: wyhodowanie miliona ryb, które zaludnią Odrę, stając się początkiem nowego życia. W akcji wzięła również udział firma HP, która zaprosiła do pomocy także swoich partnerów, z którymi działa w ramach programu HP Amplify Impact.

– Odra ma ogromne znaczenie nie tylko dla osób, które na co dzień są blisko tej rzeki, ale również dla całej Polski. Solidarność w dążeniu do odbudowania tego ekosystemu rzecznego, którą widzieliśmy podczas wspólnego sprzątania rzeki oraz na pikniku z okazji Dni Odry, była niezwykle budująca dla każdego uczestnika tego wydarzenia. Nie poprzestajemy jednak tylko na samej obecności i słowach. Jako firma HP przekazaliśmy darowiznę na zbiórkę „Czas na ODROdzenie” w wysokości 10 tysięcy złotych. W działania zaangażowali się również nasi partnerzy, którzy utworzyli swoją własną skarbonkę związaną ze zbiórką fundacji Wroc ma Moc. Każdy sprzedany przez nich sprzęt sygnowany logiem HP to złotówka, która zasili tę skarbonkę – mówi Paweł Miszkiewicz,  Dyrektor Kanału Partnerskiego HP Inc Polska.

———

———

Przed piknikiem z okazji Dni Odry na partnerów HP czekało jeszcze jedno zadanie – wspólne sprzątanie Wyspy Opatowickiej, które odbyło się w miniony wtorek (tj. 16 maja br.). HP i partnerzy handlowi firmy dorzucili tym samym swoją cegiełkę do akcji wrocławian, którzy w kwietniu tłumnie ruszyli nad rzekę, aby wspólnie oczyścić jej brzeg z śmieci. W połowie maja odbył się również piknik, podczas którego mieszkańcy miasta mogli się zintegrować i porozmawiać o przyszłości Odry. Uczestnicy mieli szansę skorzystać również z innych atrakcji, m.in. rejsów po Odrze, zorganizowanych bezpłatnie przez HP przy współpracy z AB Innovation Designer (łódka była do dyspozycji piknikowiczów przez 4 godziny i w sumie przewiozła 72 osób podczas 8 rejsów).

Chociaż do przywrócenia życia w rzece potrzeba jeszcze wiele pracy, działania, których Wrocław był świadkiem w ciągu ostatnich dni, pokazują, że solidarność w dążeniu do celu nie będzie wielkim wyzwaniem. HP zamierza dalej aktywnie wspierać wszystkie działania na rzecz ochrony środowiska, zarówno globalnie jak i lokalnie – firma pragnie stać się najbardziej zrównoważoną i dbającą o równe szanse organizacją technologiczną na świecie. Dąży tym samym do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych (GHG) do 2040 r.; neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i zerowej produkcji odpadów w swoich działaniach do 2025 r. Podejmuje też pilne działania na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, ochrony praw człowieka i promowania równości cyfrowej.

HP
HP Inc. to globalny lider, firma tworząca rozwiązania pozwalające ludziom łączyć się i urzeczywistniać to co najważniejsze. Działając w ponad 170 krajach, HP dostarcza szeroką gamę innowacyjnych i zrównoważonych urządzeń, usług i subskrypcji w sferze komputerów osobistych, drukarek, druku 3D, pracy hybrydowej i gamingu.

Źródło:

HP