Grafika komputerowa dla najmłodszych? 4 powody, dla których warto się jej uczyć

40% Polaków chce, aby ich dziecko uczyło się grafiki komputerowej – wynika z tegorocznego raportu „Czy inwestujemy w siebie? Podejście Polaków do edukacji i rozwoju”. To popularna propozycja dla najmłodszych, ponieważ może przynieść wiele zróżnicowanych korzyści – od rozwijania kreatywności i umiejętności technologicznych, poprzez naukę przedmiotów ścisłych, aż po nabycie kluczowych kompetencji na rynku pracy. Oto powody, dla których warto zacząć edukację z grafiką komputerową już dziś.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Tworzenie grafiki komputerowej
Światowy Dzień Grafika przypadający na 27 kwietnia to okazja docenienia tego zawodu oraz zwiększenia świadomości na temat znaczenia grafiki w naszym codziennym życiu. To także doskonały powód do zastanowienia się, dlaczego nauka grafiki komputerowej jest dzisiaj niezwykle ważna i popularna – szczególnie wśród dzieci w wieku szkolnym. To zainteresowanie potwierdzają badania. Według raportu Tutore Poland już 40% rodziców wybiera dla najmłodszych takie zajęcia. Wyżej plasują się jedynie języki obce (68 proc.) i programowanie (46%).

– Widzimy, że Polacy bardzo chętnie inwestują w edukację najmłodszych i często decydują się na zajęcia kształtujące umiejętności przyszłości czy przedmioty nieoczywiste, na które nie ma przestrzeni w tradycyjnej szkole. Robią to z kilku powodów. Przede wszystkim myślą przyszłościowo – zarówno w kontekście kolejnych etapów edukacji dziecka, jak i jego wejścia na rynek pracy. Bardzo ważny jest także aspekt psychologiczny – tego, aby dzieci czuły się dowartościowane i pewne siebie – mówi Julia Kuberska, Head of Learning and Development Tutore Poland.

Tu i teraz
Dlaczego warto zastanowić się nad nauką grafiki komputerowej dla swojego dziecka? Przede wszystkim ta oferuje dzieciom wiele narzędzi i możliwości, które pozwalają na tworzenie i eksperymentowanie.


– Dzieci mogą pracować z różnymi filtrami, gradientami, teksturami i stylami, co pozwala na tworzenie niepowtarzalnych dzieł sztuki, które kreują ich wyobraźnię i rozwijają kreatywność. Grafika komputerowa daje także możliwość wizualizacji abstrakcyjnych pojęć i idei, co może pomóc w doskonaleniu umiejętności myślenia przestrzennego i intuicji. Dzieci mogą przedstawić swoje pomysły i wizje w formie obrazów, co może być dla nich bardziej przystępne i efektywne niż opisywanie ich słowami – tłumaczy Julia Kuberska.

———

———

Kompetencje nabyte dzięki grafice komputerowej mogą zaprocentować także przy innych przedmiotach, takich jak matematyka, nauki przyrodnicze czy fizyka. Podczas tworzenia grafik i animacji dziecko uczy się geometrii, perspektywy, oświetlenia i kolorów, a także optyki i ruchu.

Wreszcie, nauka grafiki komputerowej ma wpływ na rozwój umiejętności pracy z technologią, która już teraz jest wszechobecna. Dzięki korzystaniu z programów graficznych dziecko uczy się nie tylko podstawowych, ale także zaawansowanych umiejętności korzystania z komputera, tabletu czy smartfona.

Zalety w przyszłości
Rozwój kompetencji graficznych jest także niezwykle cenny w przyszłości. Obecnie wiele perspektywicznych i dobrze płatnych zawodów wymaga umiejętności pracy z komputerem i oprogramowaniem graficznym. To np. projektanci, web developerzy, animatorzy, architekci, inżynierowie, czy specjaliści w dziedzinie marketingu internetowego. Opanowanie podstaw grafiki komputerowej może więc okazać się przydatne w karierze zawodowej dziecka.

– Właśnie z takiego założenia często wychodzą rodzice, chcąc zagwarantować najmłodszym dobry start w dorosłe życie. Jak wynika z naszego badania, 67 proc. ankietowanych rodziców inwestuje w edukację swojego dziecka, by to zyskało w przyszłości lepszą pracę, a 39 proc. wiąże inwestycję w naukę dziecka z dostaniem się do dobrej szkoły bądź uczelni – wyjaśnia Julia Kuberska.

Oto tylko kilka powodów, dla których warto zastanowić się nad nauką grafiki komputerowej – kompetencji dotyczącej coraz młodszych pokoleń. Inwestycja w nią pomoże dziecku zarówno w szkole, jak i w dorosłym życiu.
Tutore Poland
Tutore Poland to spółka technologiczna, w której skład wchodzą: Tutore, ProfiLingua i Lang Media. Oferuje edukację klientom indywidualnym i biznesowym za pośrednictwem komputera, tabletu, smartfona oraz w szkołach stacjonarnych w całej Polsce. W bogatym portfolio Tutore Poland znajdują się dziesiątki kursów m.in. języków obcych, przedmiotów szkolnych czy programowania, grafiki komputerowej, a także gry na instrumentach. Za zadowoleniem ponad pół miliona klientów stoi wyspecjalizowana grupa 2100 nauczycieli.

Źródło:

Tutore Poland