Głowa do poduszki… tylko do jakiej?

Na sen, który powinien wynosić ok. 8 godzin dziennie, człowiek przeznacza aż 1/3 swojego życia. Wielu z nas boryka się z problemami dotyczącymi jego komfortu. Dobrze dobrana poduszka pozytywnie wpływa na jakość wypoczynku, zdrowie kręgosłupa i lepsze samopoczucie. Warto poświęcić więc czas na wybór właściwego modelu, który zwiększy efektywność regeneracji i poprawi codzienne funkcjonowanie. Eksperci ds. snu sieci salonów DlaSpania pomogą wybrać poduszkę skrojoną na miarę indywidualnych potrzeb.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Poduszka Dual Clima

Poduszka materacem dla Twojej głowy

Wybór odpowiedniej poduszki powinien być tak samo istotnym aspektem kompletowania wyposażenia łóżka, jak odpowiedni dobór materaca. Oba elementy mają niebagatelny wpływ na komfort i jakość snu, a prawidłowy relaks w nocy umożliwia regenerację organizmu oraz przygotowuje ciało do optymalnego funkcjonowania następnego dnia. Odpoczynek jest także kluczowy do prawidłowego funkcjonowania pamięci i dobrej efektywność pracy mózgu. Co więcej, produkt zapewniający poprawne wsparcie głowy i szyi może zapobiec powstawaniu niewygodnego ucisku odczuwalnego obrębie kręgosłupa szyjnego czy ramion, np. tuż po przebudzeniu. Pomaga również poprawić krążenie krwi.

Przy wyborze poduszki należy kierować się preferowaną pozycją spania i uwzględnić twardość posiadanego materaca. Każde ułożenie ciała wymaga innego poziomu wsparcia głowy i szyi. Istotnym jest, aby kręgosłup szyjny nie był wygięty, lecz znajdował się w pozycji prostej. Tym, którzy śpią na boku, poduszka musi utrzymywać kręgosłup szyjny w naturalnej osi. Głowa nie powinna być nienaturalnie przekrzywiona w żadną ze stron. Śpiący na plecach na poduszce powinni leżeć prosto i naturalnie. Odpoczywającym na brzuchu, zaleca się wybór poduszki, która jest niska i ma specjalny kształt. Dobierając wysokość poduszki zawsze należy uwzględnić też osobiste preferencję, wzrost, wagę a nawet płeć.

Kiedy warto wymienić poduszkę?

Jednym z sygnałów zużycia są widoczne ślady użytkowania, m.in. wyraźnie odciśnięta forma, która nie wraca już do swojego pierwotnego kształtu, pożółknięcie czy brak sprężystości. Przyjmuje się, że aby móc w pełni korzystać z prozdrowotnych właściwości poduszki, należy wymieniać ją co ok. 2 lata. Poduszki antyalergiczne oraz ortopedyczne powinno się wymieniać jeszcze częściej.

Zachowanie odpowiedniej higieny tego, na czym śpimy ma fundamentalny wpływ na efektywność snu. W pościeli gromadzą się drobnoustroje, kurz, niechciane bakterie i roztocza. Warto dbać o poduszkę, piorąc regularnie pościel oraz jeśli to możliwe także zdejmowany pokrowiec z poduszki.

Sogni d’oro z PerDormire: włoska jakość asortymentu

Jedną z wiodących marek DlaSpania jest producent pochodzący z Włoch. PerDormire specjalizuje się w produkcji poduszek z piany pamięciowej oraz piany wysokoelastycznej, które gwarantują właściwy wypoczynek dzięki doskonałemu dopasowaniu do kształtu głowy i szyi. Oferuje m.in. poduszki z piany pamięciowej, o doskonałych właściwościach termoregulacyjnych, zapewniających idealne odczucie temperatury podczas snu, poduszki profilowane, czy poduszki antyalergiczne. Produkty marki PerDormire łączą w sobie dbałość o każdy szczegół przy wykonaniu produktu oraz modny włoski design.

Poduszka Dual Clima z profilem masującym to specjalistyczny wyrób medyczny. Rdzeń z piany pamięciowej zawiera wentylujący segment piany ClimaFresh®, który minimalizuje przegrzewanie się i potliwość. Zdejmowany pokrowiec posiada doskonałą termoregulację. Strona BeFresh®, wykonana z innowacyjnego materiału reagującego na temperaturę, zapewnia długotrwałe poczucie świeżości i nowości. Druga strona poduszki – Probiotic System® – za sprawą aktywnych probiotyków obniża ilość alergenów, pleśni, roztoczy i szkodliwych bakterii w materiale. Poduszka Dual Clima to więc idealna propozycja dla alergików. Dodatkowym atutem jest jej uniwersalność. Będzie odpowiednia zarówno dla amatorów spania na boku, jak i na plecach.

Fot. DlaSpania

Poduszka z piany pamięciowej Memory Moore to propozycja dostępna w dwóch wysokościach – 12 cm i 9 cm (odpowiednia również dla dzieci). Pierwsza ze stron poduszki, BeFresh®, zrobiona z innowacyjnego materiału, reguluje temperaturę, zapewnia świeżość i przewiewność. Przyjemny w dotyku pokrowiec absorbuje ciepło, przez co zapobiega przegrzewaniu się oraz poceniu. Strona Probiotic System® posiada technologię, która w naturalny sposób obniża ilość występujących w tkaninie alergenów. Dzięki swojemu uniwersalnemu kształtowi, poduszka zapewnia wsparcie dla kręgosłupa szyjnego oraz mięśni szyi i ramion podczas snu w każdej pozycji. Rdzeń poduszki wykonany z piany z pamięciowej dopasowuje się do części ciała użytkownika. Dzięki efektowi powolnego powrotu poduszka Memory Moore zapewnia redukcję odczuwalnych dolegliwości m.in. pleców.

W obejmującej ponad 27 salonów sieci DlaSpania konsumenci odnajdą zarówno powyższe, jak i inne poduszki PerDormire. W każdym z shoowroomów na osoby, które w końcu chcą dobrze spać czekają eksperci ds. zdrowego snu, którzy doradzą nawet najbardziej wymagającym osobom, dobierając artykuły do ich indywidualnych potrzeb.

DlaSpania
DlaSpania – sieć salonów oferujących produkty dla zdrowego i komfortowego snu. Firma posiada 110 sklepów w Czechach, Słowacji, Polsce, Serbii i na Węgrzech. W bogatej ofercie marki można znaleźć: łóżka, materace, poduszki, stelaże, kołdry, pokrowce, pościele i inne akcesoria ułatwiające dobry wypoczynek. Jej misją jest najwyższa jakość snu prowadząca do polepszonej jakości życia człowieka. DlaSpania realizuje te założenia poprzez spersonalizowane i innowacyjne podejście doradców marki do doboru odpowiedniego produktu dla klienta.

Źródło:

DlaSpania