„FUSSBALLLIBE” – oficjalna piłka UEFA EURO 2024™

Z MIŁOŚCI DO FUTBOLU. ADIDAS PREZENTUJE „FUSSBALLLIBE” – OFICJALNĄ PIŁKĘ UEFA EURO 2024™
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
„FUSSBALLLIBE” - OFICJALNA PIŁKA UEFA EURO 2024™
· FUSSBALLLIEBIE jest oficjalną piłką meczową turnieju UEFA EURO 2024TM w Niemczech
· Wzór na piłce odzwierciedla radości z gry oraz energię turnieju, a w jej designie zastosowano zaawansowane tłoczenia, gwarantujące jeszcze większą precyzję
· To pierwsza oficjalna piłka meczowa stworzona na piłkarski turniej UEFA European ChampionshipTM wykorzystująca technologię adidas Connected Ball, ułatwiającą arbitrom szybkie podejmowanie decyzji

· Oficjalna piłka meczowa FUSSBALLLIEBIE jest już dostępna w wybranych sklepach adidas, sklepach partnerskich oraz na stronie adidas.pl, a 1% dochodu z jej sprzedaży zostanie przekazane organizacji Common Goal

Adidas zaprezentował dzisiaj FUSSBALLLIEBIE – oficjalną piłkę meczową UEFA EURO 2024TM. FUSSBALLLIEBIE, której nazwa oznacza „miłość do piłki nożnej”, po raz pierwszy wykorzystuje technologię adidas Connected Ball w piłkarskim turnieju UEFA European ChampionshipTM.
Fot. adidas

FUSSBALLLIEBIE została zaprojektowana z myślą o niespotykanej dokładności w grze. Jej powierzchnię, nazywaną PRECISIONSHELL, tworzy 20-cześciowa panelowa powłoka, w której niezwykle precyzyjnie rozmieszczono tłoczenia. Rowki poddano drobiazgowym badaniom oraz testom zarówno w laboratorium, jak i na boisku, aby zapewnić idealną kontrolę przepływu powietrza, gwarantującą maksymalną dokładność podczas gry.

Wzór na piłce FUSSBALLLIEBIE – charakterystyczne kształty czarnych skrzydeł podkreślone kolorowymi konturami, dynamicznymi łukami i kropkami – symbolizuje poruszanie się piłki oraz energię towarzyszącą grze. Z kolei zastosowanie intensywnych kolorów: czerwieni, zieleni i pomarańczu, to ukłon w stronę żywiołowości drużyn uczestniczących w turnieju oraz prostoty, która zapewnia piłce nożnej globalną popularność. Dodatkowym elementem są rysunki wszystkich stadionów oraz nazwy miast-gospodarzy turnieju.

Po raz pierwszy w historii piłkarskich turniejów UEFA European ChampionshipTM w oficjalnej piłce meczowej zastosowano technologię adidas Connected Ball, która w czasie rzeczywistym przesyła dane do videoweryfikacji. Innowacyjne połączenie informacji o pozycji zawodników z technologią AI z pewnością udoskonali półautomatyczny system UEFA do wyłapywania pozycji spalonej, a także w ogromnym stopniu przyczyni się do podejmowania szybszych decyzji przez arbitrów. Opracowana we współpracy z firmą Kinexon technologia adidas Connected Ball przekaże również arbitrom VAR informacje o każdym kontakcie z piłką, ułatwiając im podjęcie decyzji dotyczącej zagrania ręką lub rzutu karnego zawodnika.
Fot. adidas
Cechy piłki FUSSBALLLIEBIE:
· TECHNOLOGIA ADIDAS CONNECTED BALL – umiejscowiony w centralnym punkcie piłki system zawieszenia podtrzymuje i stabilizuje czujnik ruchu z jednostką pomiaru inercyjnego (IMU) o czułości 500Hz. Czujnik wyposażony jest w baterię ładowaną indukcyjnie.
· RDZEŃ CTR – przełomowa technologia rdzenia opracowana w celu poprawy precyzji i konsystencji, pozwalająca na szybką i precyzyjną grę przy zachowaniu kształtu i ciśnienia powietrza. Rdzeń zbudowany jest dwóch części: pęcherza wykonanego z naturalnej, odnawialnej gumy w myśl filozofii zero-waste oraz korpusu z podwójnie naszytego materiału PES, nadającego pęcherzowi kształtu i wytrzymałości.
· PRECISIONSHELL – Poliuretanowa (PU) powłoka zbudowana z mikro- i makrofaktury, tworząca 20-cześciowy panel poprawiający aerodynamikę.
· PRZYJAZNE ŚRODOWISKU BIO-MATERIAŁY – Oprócz poliestru z recyklingu i tuszu na bazie wody, w FUSSBALLLIEBE zastosowano niespotykaną dotąd w oficjalnych piłkach meczowych ilość bio-materiałów. Każda warstwa została zaprojektowana tak, aby zawierać m.in. włókna kukurydziane i trzciny cukrowej, miazgę drzewną oraz naturalną gumę, bez wpływu na parametry piłki.
Fot. adidas

Sam Handy, Wiceprezydent działu Product and Design w adidas Football, opisuje“Projektując nową piłkę meczową, inspirowaliśmy się energią i różnorodnością, które towarzyszą turniejowi, a także miłością, jaką Europa darzy futbol. Dzięki temu mamy nadzieję, że FUSSBALLLIEBIE dostarczy każdemu radości z gry.

“Zastosowanie technologii Connected Ball w UEFA EURO 2024TM to przełomowy moment w historii turnieju, możliwy dzięki naszemu ciągłemu dążeniu do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają pracę arbitrom oraz dostarczają jeszcze więcej emocji zawodnikom i kibicom.”

Zvonimir Boban, Szef Działu Piłki Nożnej w UEFA, komentuje: „Mistrzostwa Europy UEFA to ukoronowanie rywalizacji drużyn narodowych, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby każdy element turnieju – od przygotowania obiektów po jakość sprzętu – był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Jesteśmy przekonani, jak zawsze w przypadku współpracy z adidasem, że oficjalna piłka meczowa FUSSBALLLIEBIE to nasz kolejny wspólny krok ku organizacyjnej perfekcji”.

FUSSBALLLIEBIE zostanie oficjalnie zaprezentowana 15 listopada podczas specjalnego eventu przed Stadionem Olimpijskim w Berlinie, który rozpocznie 5-dniowe działania celebrujące miłość do futbolu. Obejmą one wystąpienia byłych i obecnych gwiazd UEFA EURO, pojedynki freestyle’owe oraz okazje dla fanów na przetestowanie nowej piłki.

Fot. adidas
Fot. adidas
Fot. adidas

Adidas kontynuuje tradycję przekazywania 1% dochodu ze sprzedaży piłek na rzecz organizacji Commom Goal, wspierając inicjatywy przyczyniające się do wprowadzania trwałych zmian w społecznościach zagrożonych wykluczeniem, poprzez tworzenie szans na lepszą przyszłość dzięki piłce nożnej.

Piłką FUSSBALLLIEBIE – oficjalna piłką meczowa UEFA EURO 2024TM, wykorzystująca technologię adidas Connected Ball – rozegranych zostanie 48 meczów turnieju, rozpoczynając od meczu inauguracyjnego, który zaplanowano na 14 czerwca. Oficjalna piłka meczowa FUSSBALLLIEBIE jest już w sprzedaży i można ją kupić w oficjalnych sklepach adidas, w wybranych sklepach partnerskich oraz online na stronie adidas.pl.

Oficjalna piłka meczowa z technologią Connected Ball nie będzie dostępna w ogólnej sprzedaży poza wskazanymi wyżej miejscami. Więcej informacji dostępnych jest na stronie adidas.com. Zachęcamy także do śledzenia i włączenia się w dyskusję na profilu @adidasfootball na Instagramie oraz na platformie X.

adidas
adidas to globalny lider w dziedzinie sprzętu i rozwiązań dla piłki nożnej. Jest oficjalnym dostawcą najważniejszych piłkarskich turniejów na świecie, m.in.: FIFA World Cup™, FIFA Women’s World CupTM, UEFA European ChampionshipTM, UEFA Champions LeagueTM oraz UEFA Women’s Champions LeagueTM. adidas jest także sponsorem najsłynniejszych klubów, w tym Realu Madryt, Manchesteru United, Arsenalu Londyn, Bayernu Monachium oraz Juventusu Turyn. Jesteśmy również partnerem najlepszych zawodniczek i zawodników, takich jak Leo Messi, Jude Bellingham, Mohamed Salah, Pedri, Florian Wirtz, Alessia Russo, Paulo Dybala, Lena Oberdorf, Gabriel Jesus, Roberto Firmino, Joao Felix, Serge Gnabry, Karim Benzema, Vivianne Miedema, Mary Fowler oraz Wendie Renard.

Źródło:

adidas