Fundacja Unsung Heroes, Lebanese American University i Polska Akcja Humanitarna łączą siły

W obliczu trwającego konfliktu i ciągłego kryzysu humanitarnego na Bliskim Wschodzie, Fundacja Unsung Heroes, Lebanese American University oraz Polska Akcja Humanitarna podjęły wspólną inicjatywę, skupiając się na wsparciu lokalnych innowacji i działań humanitarnych w Libanie. Wspólny cel tych organizacji to świadczenie pomocy w obszarach rolniczych, medycznych i sanitarnych oraz skuteczne przeciwdziałanie narastającemu kryzysowi, który nęka tysiące niewinnych istnień, w tym bezbronnych dzieci.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
kryzys humanitarny na Bliskim Wschodzie

Kryzys humanitarny w Libanie pogłębia się w wyniku napływu około 1,5 miliona uchodźców, głównie z Syrii, co stwarza olbrzymią presję na zasoby i infrastrukturę kraju. Zwiększające się wyzwania związane z higieną oraz niedostatek żywności dotykają blisko 22% ludności Libanu, włączając w to wrażliwe społeczności uchodźców. Walka o podstawowe potrzeby staje się coraz bardziej trudna. 

– Liban jest obecnie jednym z relatywnie najspokojniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie i zarazem strategicznym punktem w naszym projekcie. Współpracując z renomowanym partnerem, Lebanese American University oraz z udziałem Polskiej Akcji Humanitarnej, dążymy do stworzenia mostu między światem zachodu a wschodu, by zacieśnić więzy solidarności i wsparcia – mówi Radek Wierzbicki, założyciel Fundacji  Unsung Heroes.

Wspólny projekt Unsung Heroes, Lebanese American University oraz Polskiej Akcji Humanitarnej ma na celu przeciwdziałanie narastającemu kryzysowi, koncentrując się na trzech kluczowych obszarach: rolnictwie, opiece medycznej oraz problemach sanitarnych. Poprzez promowanie innowacji w tych dziedzinach, organizacje te dążą do zwiększenia efektywności pomocy humanitarnej w Libanie oraz poprawy warunków życia lokalnej społeczności, w szczególności dzieci.

 
Projekt realizowany będzie w okresie od 15 listopada do 13 grudnia 2023 roku. W ramach tej inicjatywy Libańska edycja Inkubatora Unsung Heroes Humanitarian Tech zaprasza osoby posiadające innowacyjne pomysły biznesowe lub prowadzące firmy, które chcą kierować swoją działalność w kierunku działań humanitarnych. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: https://unsung.tech/lebanon/
Radek Wierzbicki, założyciel Fundacji Unsung Heroes
Radek Wierzbicki, założyciel Fundacji Unsung Heroes
– Technologie i innowacje mają potencjał do rozwiązania globalnych problemów społecznych. Nasz projekt jest kontynuacją tej misji i skupia się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii w walce z głodem, zapewnieniu dostępu do czystej wody oraz podstawowej opieki medycznej dla wszystkich ludzi na świecie. Nasza praca jest kluczowa nie tylko w kontekście Bliskiego Wschodu, ale także w wielu innych regionach, takich jak Haiti, Etiopia, Somalia, Demokratyczna Republika Konga, Nepal, Turcja, Syria – podsumowuje Radek Wierzbicki.

Źródło:

Fundacja Unsung Heroes