Ferie zimowe w Manufakturze – sportowo, tanecznie, kulturalnie

Jak co roku w ferie w Manufakturze dzieciaki nie będą się nudzić. Roztańczone półkolonie, bezpłatne warsztaty, naukowe zajęcia i eksperymenty, ślizgi na lodowisku – to część atrakcji, które Manufaktura zaplanowała dla dzieciaków na zbliżające się ferie.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Ferie zimowe

Centrum Rozrywki Bajkowy Labirynt zaprasza na dwie tury bajkowych półkolonii. W programie kreatywne zabawy i animacje, profesjonalna opieka animatorów, a także zabawy ruchowe, sportowe, świeże i zdrowe przekąski, a to wszystko w małych grupach. Obowiązują zapisy pod numerem 788 176 119.

Na roztańczone półkolonie zaprasza szkoła tańca Egurrola Dance Studio. Każdy turnus to 5 dni wypełnionych atrakcjami: zabawami integracyjnymi, zajęciami tanecznymi, warsztatami plastycznymi i grami zespołowymi. W piątki, na zakończenie każdego turnusu, odbędzie się pokaz taneczny w wykonaniu uczestników półkolonii, pasowanie na tancerza, a także wręczenie upominków i dyplomów. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 601 526 526. Tematyczne półkolonie odbędą się też w Experymentarium. „Atletyczni naukowcy” i „Eko bystrzaki” będą pełne różnorodnych atrakcji, np. sportowych rozgrywek, jazdy na łyżwach, zwiedzania wystaw centrum, a także wycieczek do parku trampolin czy Muzeum Farmacji. Zapisy pod numerem telefonu 42 633 52 62.

———

———

Manufaktura
Fot. Manufaktura

Muzeum Fabryki czekają zajęcia warsztatowe, związane z historią bawełnianego imperium Poznańskiego, ale też nowości, np. „Fabryczny Kartograf”. W trakcie zajęci przewodnicy zabiorą uczestników w wyjątkową podróż, podczas której opowiedzą o fabryce rodziny Poznańskich. Dzieci przenalizują makiety fabryk, poznają wszystkie budynki i ich funkcje po to, by później samodzielnie odwzorować mapę fabrycznych zabudowań. Zadaniem małych kartografów będzie stworzenie mapy na bawełnianej tkaninie. Na zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 42 664 92 93. Ze specjalnej oferty na ferie mogą skorzystać też goście indywidualni – dla najmłodszych gości muzealni przewodnicy przygotowali 17 kopert, w których dzieci znajdą fragmenty pewnego charakterystycznego znaku. Ich zadaniem będzie odnalezienie wszystkich jego części i złożenie ich w całość. Cena uczestnictwa w ramach wstępu do Muzeum Fabryki.

Oprócz zorganizowanych zajęć, w Manufakturze można będzie też bawić się na świeżym powietrzu i aktywnie spędzać czas poza szkołą. W trakcie ferii zimowych, czynne będzie lodowisko na rynku Manufaktury – godzina ślizgów na własnym sprzęcie kosztuje 20 zł, a na wypożyczonym 25 zł. Wypożyczenie pingwinka ułatwiającego stawianie pierwszych kroków na lodowej tafli to koszt 15 zł.

Źródło:

Manufaktura