Ferie na Górze Gradowej i w Domu Zdrojowym

Międzyplanetarna podróż, mroźne eksperymenty, escape room czy spotkanie z ornitologiem? – Hevelianum zaprasza na wyjątkowe ferie zimowe. Oferta jest adresowana zarówno do najmłodszych, młodzieży, jak i dorosłych. W dniach 27 stycznia – 11 lutego 2024 czekamy na Was na Górze Gradowej i w Domu Zdrojowym. Cała przyjemność w odkrywaniu!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
ferie zimowe

Najmłodsi mogą skorzystać z warsztatów na Górze Gradowej. Wcielają się w rolę astronautów i w międzyplanetarnej podróży poznają planety, które krążą wokół Słońca. Skorzystać można z pokazu naukowego, podczas którego poskramiamy cztery żywioły. Bez wątpienia ciekawym punktem programu na czas ferii i jednocześnie nowością jest escape room – W pracowni Heweliusza! Może właśnie Ty pomożesz słynnemu naukowcowi odzyskać pamięć?!

W Domu Zdrojowym natomiast, filii Hevelianum, przygotowaliśmy wyjątkowe warsztaty rodzinne. W planach mamy spotkać się z ornitologiem, który zdradzi tajniki ptasiego życia.

W czasie ferii odwiedzajcie również stałe wystawy interaktywne Hevelianum: Dookoła Świata, Z Energią! i Łamigłówka.

Czekamy na Was w Hevelianum, gdzie doświadczycie, że cała przyjemność naprawdę kryje się w odkrywaniu.

PROGRAM

27 stycznia – 11 lutego 2024

FERIE NA GÓRZE GRADOWEJ | Gdańsk, ul. Gradowa 6

ASTROBAZA | warsztaty dla dzieci

miejsce: Kreatywny Plac Zabaw

godziny: 10:30, 12:00, 13:30

kiedy: poniedziałek – niedziela

wiek: 3–6 lat *dzieci wraz z opiekunami.

cena: dziecko/25 zł + opiekun/5 zł

Układ Słoneczny to wyjątkowe miejsce we Wszechświecie. Wcielicie się w rolę jego odkrywców. W międzyplanetarnej podróży poznacie planety, które krążą wokół Słońca. Założycie stroje astronautów i wykonacie testy sprawnościowe. Wykorzystacie roboty, które pomogą Wam w kosmicznej eksploracji. Przeprowadzicie obserwacje meteorytów i nauczycie się je odróżniać od zwykłych kamieni. Ahoj kosmiczna przygodo!

grafika astrobaza - warsztaty dla dzieci _ Ferie w Hevelianum 2024

CZTERY ŻYWIOŁY | pokaz naukowy

godziny: 11:00, 13:00

kiedy: poniedziałek – niedziela

wiek: 6+ *dzieci wraz z opiekunami.

cena: 20 zł/ulgowy, 25 zł/normalny

Podczas pokazu zawładniemy elektrycznością, zobaczymy niewidzialne, poskromimy płomienie oraz ekstremalne zimno, a także przeprowadzimy wystrzałowe reakcje chemiczne. W jednym miejscu zobaczycie najlepsze mroźne eksperymenty z repertuaru Hevelianum!

grafika cztery_żywioły - pokaz naukowy Ferie w Hevelianum 2024

W PRACOWNI HEWELIUSZA | escape room

godziny: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30

wiek: dorośli i dzieci 8+ *dzieci wraz z opiekunami.

cena: 120 zł/1–3 osoby, *powyżej 3 osób każda kolejna: +15 zł / osoba

Znany gdański naukowiec Jan Heweliusz próbuje odzyskać utracone wspomnienia! Jedyną szansą na walkę z amnezja jest rozwiązanie zagadek ukrytych w warsztacie genialnego astronoma. Po raz pierwszy w Hevelianum, niedostępna na co dzień przestrzeń zamieni sięw strefę poświęconą Heweliuszowi i jego wybitnym osiągnięciom, nie tylko z dziedziny astronomii.

W odmienionej nie do poznania przestrzeni jednej z sal historycznego Fortu Góry Gradowej będzie na Was czekać mistrz lub mistrzyni gry, aby przeprowadzi przez kolejne zagadki ukryte w zakamarkach pracowni Heweliusza. Zapraszamy dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat.

UWAGA! Dzieci i młodzież do 14 roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko wraz z opiekunem

grafika _ w pracowni heveliusza - escape room _ Ferie w Hevelianum 2024

WYSTAWY INTERAKTYWNE | Dookoła Świata, Z Energią!

godziny: 9:00–17:00

kiedy: poniedziałek – niedziela

cena: 15 zł/ulgowy, 20 zł/normalny

Z Energią!

Czym jest ciepło, czy wiązka światła wprawi w ruch samolot i jak zanieczyszczenie naszej planety widać z perspektywy kosmosu? – to tylko niektóre pytania, na które odpowiedź można znaleźć na wystawie o zamianie różnych form energii i reenergii. Kilkadziesiąt stanowisk na dwóch poziomach historycznego budynku Kaponiery Południowej służy do obserwacji, doświadczeń, a także do wywoływania różnorodnych zjawisk.

Partnerem interaktywnej pracowni REenergii jest Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.

Dookoła Świata

Podróż dookoła świata? W Hevelianum to możliwe! Siedem kontynentów zmieściło się na dwóch kondygnacjach dawnych koszar schronowych. Na wszystkich ciekawych świata, niezależnie od wieku, czeka ponad 90 interaktywnych stanowisk. Poznasz miejsca, zwyczaje oraz zjawiska charakterystyczne dla Afryki, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, Antarktydy, Azji, Australii i Europy.

Przed Tobą dobra zabawa i wiele odkryć!

WYSTAWA INTERAKTYWNA | Łamigłówka

godziny: 9:00–17:00

kiedy: poniedziałek – niedziela

cena: 25 zł/ulgowy, 30 zł/normalny, 75 zł/rodzinny

*UWAGA! Dostępna tylko w pakiecie wystaw interaktywnych

Łamigłówka

Zapraszamy do magicznego świata matematyki, gdzie abstrakcja staje się rzeczywistością.

Możemy przeliczyć ją na grube pieniądze, zbudować wieżę Hanoi, zobaczyć, jak wygląda miliard, wystawić na próbę rachunek prawdopodobieństwa, a także sprawdzić, czy mamy idealne proporcje ciała według różnych kanonów!

Spróbuj się zmierzyć z naszymi matematycznymi ciekawostkami i poznaj królową nauk, bo matematyka jest wszędzie wokół nas!

FERIE W DOMU ZDROJOWYM | Gdańsk, ul. Zdrojowa 2

W RYTMIE NATURY: ZIMA. PTASIA STOŁÓWKA | warsztaty rodzinne

godziny: 10:00, 12:00, 14:00

kiedy: 27.01-11.02

wiek: 7+ *dzieci wraz z opiekunami

cena: 20 zł/ulgowy, 25 zł/normalny*

*zniżka dla posiadaczy Karty Mieszkańca: 10 zł /15 zł)

W zimie, gdy ptaki mają utrudniony dostęp do pożywienia warto dokarmiać je wysokoenergetycznymi przekąskami. Dowiecie się, co należy do ptasich przysmaków i jakie gatunki ptaków zimują w Polsce. Własnoręcznie wykonacie bogate w tłuszcze przekąski dla ptaków, które będą idealnym pożywieniem, zabierzecie je ze sobą i umieścicie w dowolnie wybranym miejscu.

grafika ptasia_stołówka _ Ferie w Hevelianum 2024

W RYTMIE NATURY: ZIMA. PRACOWNIA Z PIÓRKIEM | plastyczne warsztaty rodzinne

godziny: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00

kiedy: sobota – niedziela (27–28.01, 3–4.02 i 10–11.02)

wiek: 5+ *dzieci wraz z opiekunami

cena: 25 zł/dziecko +5 zł/opiekun

Zapraszamy do otwartej przestrzeni pracowni, gdzie czekają na Was różne aktywności artystyczno-plastyczne i materiały edukacyjne, które pozwolą utrwalić wiedzę o ptakach, które nie wybierają się za morze. Będziecie mogli samodzielnie wykonać z kolorowych materiałów zimujące w Polsce ptaki.

PTASIE ŚPIEWKI | spotkanie z ornitologiem

godzina: 11:00

kiedy: niedziela (4.02)

wiek: 6–7 lat

wstęp wolny

Temat zimowego dokarmiania zwierząt, szczególnie ptaków, powraca co roku, gdy tylko spadnie śnieg. Jeśli cieszy Was ptasi śpiew, lubicie obserwować ptaki w naturalnym środowisku (a wiadomo, że jest to niezła uciecha), zapraszamy Was na spotkanie z ornitologiem, czyli osobą, która zna prawie wszystkie zwyczaje ptaków. W trakcie spotkania dowiecie się wielu pożytecznych rzeczy – Dlaczego ptaki są ważne? Czy trzeba dokarmiać ptaki zimujące w Polsce? Gdzie umieścić karmnik? Jaki pokarm będzie dla nich najlepszy? Kiedy śpiewają ptaki, tylko wiosną, a może też zimą?

Szczegółowe informacje na temat ferii w Hevelianum dostępne na: www.hevelianum.pl

Bilety: można kupić w recepcji Hevelianum

Patronat medialny: trojmiasto.pl, gdansk.pl

grafika ptasie śpiewki - spotkanie z ornitologiem - Ferie w Hevelianum 2024

Źródło:

Hevelianum