Feeria barw w świecie najmłodszych. Dlaczego warto wprowadzać kolory do otoczenia dziecka?

Ciężko wyobrazić sobie świat bez kolorów. To one mają wpływ na nasze wybory, odbiór środowiska oraz nastrój. Odgrywają także niezwykle istotną rolę w życiu najmłodszych. Niebieskie niebo, żółte słońce, zielona trawa… To właśnie przez pryzmat kolorów dzieci poznają świat i zapamiętują to, co je otacza. Barwy mają także wpływ na proces ich rozwoju, wpływając na zdolności poznawcze, emocje, kreatywność, a nawet zdolność uczenia się. Świadome wykorzystywanie kolorów i wprowadzanie ich do otoczenia ma zatem niebagatelne znaczenie. Dlaczego warto wnosić kolory do życia najmłodszych?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
MGA_Feeria_barw_swiecie_najmlodszych

Regulacja emocji

Dziecko tuż po urodzeniu nie widzi świata tak, jak widzi go dorosły. Jego postrzeganie kształtuje się dopiero w trakcie rozwoju. Niemowlęta lubią kolory naturalne, cieliste, które kojarzą się z ciałem matki. Jednak już po kilku tygodniach ich świat zaczyna systematycznie „nabierać barw”.

Wpływ barw na nasz rozwój potwierdzają badania z 2018 roku. Wynika z nich, że włączenie kolorów do procesu nauki jest świetnym sposobem na ułatwienie zrozumienia nowych tematów. Barwy mogą również wpływać na zachowanie i naukę najmłodszych. Warto jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne. Dlatego ważne jest, aby rodzice obserwowali swoje dzieci i dostosowywali środowisko do ich indywidualnych potrzeb.

———

———

Zrozumienie roli kolorów w rozwoju dzieci może pomóc rodzicom, nauczycielom i opiekunom w tworzeniu bardziej inspirujących i przyjaznych środowisk dla najmłodszych. Kolory inspirują dzieci do wyrażania swojej kreatywności. Rysowanie, malowanie i tworzenie sztuki to doskonały sposób, aby dzieci mogły eksperymentować z barwami i rozwijać swoje zdolności artystyczne. Kolorowa przestrzeń może stymulować wyobraźnię i pomagać w rozwoju nowych umiejętności.

Badania nad psychologią kolorów wykazały, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy kolorami a emocjami – zarówno u dzieci, jak i dorosłych. I tak oto każdego z nas pewne barwy mogą np. uspokajać, a inne drażnić. Co interesujące, nie ma tu jasnego wyjaśnienia od czego odczucia te są zależne.

Rozwijanie kreatywności

Z kolei w codziennych aktywnościach warto zwrócić uwagę na zabawki, którymi otaczamy swoje pociechy. Kupując produkty dla dzieci, powinniśmy przywiązywać uwagę nie tylko do ich funkcjonalności, ale także konkretnych barw. Nie zapominajmy jednak, że należy wprowadzać je stopniowo, ponieważ zbyt duża intensywność kolorów może wywołać u dzieci odwrotne skutki i wpłynąć na drażliwość i niepokój. Kolory mają na nas wpływ przez całe życie, dlatego w starszym wieku są połączone z dojrzałością emocjonalną dzieci, a ich świadome wykorzystanie może wspierać harmonijny rozwój młodego umysłu.

Jesteśmy świadomi jak istotne są kolory w rozwoju dzieci. To przez ich pryzmat poznają świat, dlatego otaczanie się nimi to same zalety. Nasze zabawki projektowane są tak, aby wspierać rozwój dzieci od najmłodszych lat, jak również w tym nieco starszym etapie – zaznacza Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland. Kolorami można świetnie wyrazić i pokazać różnorodność oraz nauczyć tolerancji do innych. Produkty z serii Rainbow High będą tu propozycją idealną, ponieważ każda z bohaterek jest indywidualistką i posiada własne hobby np. inżynieria muzyczna, animacja komputerowa, sztuki sceniczne czy cyfrowe media. Ponadto lalki mają swoją unikatową barwę, a cała kolekcja składa się w kolory tęczy – dodaje.

Lalki Rainbow High to jedne z najbardziej rozpoznawalnych zabawek na rynku. Fenomen lalek sprawia, że ich popularność nieustannie rośnie. Zabawki zawdzięczają swoją popularność licznym zaletom, jakim są nie tylko kolory, lecz także wyjątkowe charaktery każdej bohaterki. Lalki posiadają ruchome nogi i ręce, a także mnóstwo akcesoriów, pozwalających na aktywną zabawę.

MGA
MGA Entertainment jest jedną z najszybciej rozwijających się i największych prywatnych firm zajmujących się zabawkami oraz rozrywką na świecie. Firma z siedzibą w Los Angeles i biurami na całym świecie tworzy innowacyjne, zastrzeżone i licencjonowane produkty konsumenckie oraz rozrywkowe, w tym zabawki, gry, lalki, odzież, elektronikę użytkową, elementy wystroju domu, artykuły papiernicze, artykuły sportowe, filmy i seriale telewizyjne. Rodzina MGA obejmuje wielokrotnie nagradzane marki, takie jak L.O.L. Surprise!™, Little Tikes®, Rainbow High™, Shadow High™, Bratz®, Miniverse™ MGA, Fluffie Stuffiez™, Na! Na! Na! Surprise™, Micro Games of America™, Baby born® Surprise and Zapf Creation®. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.mgae.com oraz w social mediach: LinkedIn, Twitter i Facebook. 

Źródło:

MGA