Energooszczędne oświetlenie ogrodu – lampy ogrodzeniowe i ogrodowe Plast-Met

Dzień Efektywności Energetycznej został ustanowiony, aby promować korzyści z oszczędzania energii. Można robić to na wiele sposobów, w różnej skali i wielu dziedzinach życia, a najistotniejsze, że może to robić każdy z nas i to od zaraz. Jedną z możliwości jest wymiana oświetlenia w przestrzeni przydomowej na takie, które zużywa mniej prądu.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Drobne nawyki i większe zmiany
Ten truizm warto powtarzać do znudzenia – każdy z nas może łatwo wprowadzić zmiany w codziennym funkcjonowaniu, które szybko sprawią, że zaczniemy zużywać mniej energii. Począwszy od wykształcenia nawyków gaszenia światła po wyjściu z pomieszczenia czy wyłączania trybu uśpienia urządzeń elektrycznych, po wymianę energochłonnych urządzeń na te nowocześniejsze, potrzebujące do działania mniejszych ilości energii. Jednym z najbardziej oczywistych i prostych do wdrożenia sposobów ograniczenia zużycia, z punktu widzenia użytkownika, jest zmiana żarówek lub oświetlenia. Także tego wokół domu.

Oszczędne i szczelne
Oświetlenie zewnętrzne pełni bardzo istotną rolę na posesji – zwiększa jej funkcjonalność i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Może być także energooszczędne. Firma Plast-Met posiada w swojej ofercie lampy ogrodzeniowe i ogrodowe, których zamontowanie wpływa na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu technologii LED i nowoczesnych systemów sterowania. Żywotność diod LED wynosi ponad 40 tys. godzin, a automat zmierzchowy z przekaźnikiem pozwala na samoczynne załączanie lamp o zmierzchu i wyłączanie o świcie. Dzięki systemowi wLightBoxS użytkownik posiada także możliwość sterowania lampami i regulacji stopnia ich jasności. Wszystko to sprawia, że pobór mocy przez lampy Plast-Met jest minimalny. Warto również dodać, że wysoka klasa szczelności IP67 zapewnia całkowitą pyłoszczelność i wodoszczelność, co również ma wpływ na większą trwałość i żywotność oświetlenia.

Innowacyjne i eleganckie
Lampy ogrodzeniowe zostały stworzone od podstaw w dziale projektowym firmy. To innowacyjne słupki zakończone lampą LED, montowane między przęsłami, które pełnią wiele funkcji – doświetlają posesję, ostrzegają i sygnalizują zwolnienie elektrozaczepu. Z kolei lampy ogrodowe są dostępne w trzech wersjach (Simpio, Mini Simpio i Bosspio) i służą do rozświetlania przestrzeni tarasowej czy ogrodowej. Wszystkie produkty oświetleniowe Plast-Met cechuje minimalistyczna forma – prosta i jednocześnie elegancka – co podnosi prestiż każdej posesji. Dobrze komponują się zarówno z roślinami, brukowanymi powierzchniami i elementami małej architektury.

Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe
Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe z siedzibą w Trzebnicy to jeden z czołowych producentów nowoczesnych i trwałych systemów ogrodzeniowych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji takich wyrobów jak: nowoczesne ogrodzenia frontowe, modułowe ogrodzenia frontowe, lampy LED, Centerbox, panele ogrodzeniowe, siatki ogrodzeniowe, słupki, akcesoria oraz bramy i furtki. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe istnieje na rynku od 1988 r. i jest firmą ze 100% polskim kapitałem.

Źródło:

Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe