Do jakich łazienek pasują złote baterie?

Złoto przyciąga wzrok. Kojarzy się z elegancją i ponadczasowym szykiem. Kiedyś zarezerwowane wyłącznie dla wyższych sfer, dziś odnajduje się w niemal każdym wnętrzu – bez względu na jego metraż czy styl aranżacji. Coraz częściej pojawia się także w strefie łazienki. To właśnie tu króluje armatura w złotym wykończeniu.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Fot. Ferro
Fot. Ferro

Złoto w ostatnim czasie jest jednym z popularniejszych akcentów aranżacyjnych. Świetnie sprawdza się zarówno w przestrzeni salonu, sypialni, jaki i łazienki czy kuchni. Jako wyważony dodatek może uzupełnić każdy ze stylów aranżacji domów i mieszkań: zarówno retro, klasyczny, glamour, jak i minimalistyczny czy skandynawski. Złoto ubrane w nowoczesne formy sprawia, że elementy wyposażenia w tym kolorze są wyjątkowo często poszukiwane. Wystarczy przyjrzeć się aktualnej ofercie armatury. Złote wykończenie jest dziś jednym z najchętniej wybieranych dla baterii łazienkowych. Warto przyjrzeć się łazienkowym propozycjom od Ferro. Baterie tej marki grają główną rolę w prezentowanych aranżacjach.

W zgodzie z naturą
Fiesta Bright Gold to eleganckie baterie o prostej formie i pięknym wykończeniu w kolorze jasnego złota. Seria pozwala na kompleksowe wyposażenie łazienki: od strefy umywalki, przez prysznic, wannę oraz bidet. Uniwersalne i wyważone kształty kolekcji idealnie sprawdzą się w różnych stylach aranżacyjnych. Wyróżniają je smukłe linie podkreślone przez delikatny uchwyt sterujący wypływem wody. Wyjątkowy kolor wykończenia i wyważona forma sprawiają, że baterie te świetnie pasują do łazienki inspirowanej naturą.

———

———

W prezentowanej aranżacji dominują ciepła barwa jasnych płytek imitujących kamień oraz naturalny odcień drewna w strefie umywalki. Całość sprawia wrażenie niezwykle stonowanego, oszczędnego wnętrza, stworzonego po to, by przynosiło relaks i wyciszenie. Naturalny klimat podkreślają blat i stojąca na nim umywalka wykonane z kamiennego konglomeratu. W tej przestrzeni świetnie odnajdują się jasnozłote baterie Fiesta Bright Gold. Dodają tej wyważonej aranżacji niezbędnej dynamiki i elegancji. Decydując się na armaturę w tym kolorze, warto pamiętać, aby w tej samej barwie utrzymane były m.in. syfon umywalkowy, przycisk systemu spłukującego czy profile kabiny prysznicowej. Dopiero razem te wszystkie detale są w stanie stworzyć niezwykle spójny wizualnie i uporządkowany układ.

Fot. Ferro
Fot. Ferro

Towarzystwo szarości
Kolejna aranżacja także zdominowana została przez nawiązania do natury. Jednak tym razem ma ona zdecydowanie silniejszy wyraz. Wszystko za sprawą dużych, imitujących kamień płyt ceramicznych ułożonych na ścianach i podłodze. Wyraziste żyłowanie oraz mocny kolor szarości sprawiają, że wnętrze to od razu kojarzy się z eleganckim salonem łazienkowym. Podkreśla to obecność wanny, a także urządzona z rozmachem strefa umywalki, w której królują przestronny blat i ogromne lustro.

Swoje miejsce ma tu też armatura z kolekcji Vitto Gold VerdeLine. Wyróżnia ją masywny kształt korpusu, mocno zaznaczona rączka uchwytu i idealnie wykończona powierzchnia w kolorze złotym. Baterie wyposażone są także w rozwiązania, które pozwalają na oszczędność wody (perlator i regulator ceramiczny Ferro Click). Warto o nich pamiętać – szczególnie, jeśli urządzamy łazienkę inspirowaną naturą. Modele z kolekcji Vitto Gold VerdeLine świetnie pasują do przestrzeni prostej w formie i niezwykle eleganckiej. Dzięki swoim zdecydowanym kształtom „nie giną” na tle chłodniejszych barw czy wyrazistych deseni.

Naturalne inspiracje wydają się idealnym towarzystwem dla armatury w kolorze złotym. Razem tworzą wyważone połączenie tego, co pierwotne i tego, co kojarzone z kulturą czy cywilizacją. Po ten duet warto sięgnąć, jeśli marzymy o łazience ponadczasowej, a jednocześnie eleganckiej.

Fot. Ferro

Źródło:

Ferro