Czy pielęgnacja hair cycling wpływa na zdrowie i kondycję włosów?

W ostatnich latach pojawiło się wiele nowych trendów, mających na celu poprawę kondycji włosów. Jednym z nich jest hair cycling, który zdobywa coraz większą popularność wśród osób dbających o swoje włosy i wiralowo przejął Tik tok oraz Instagram. Hair cycling to strategia pielęgnacyjna, która polega na regularnej zmianie kosmetyków do włosów, aby maksymalnie wykorzystać ich różnorodne właściwości. Jak ten trend wpływa na zdrowie i dobrą kondycję włosów?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
piękne włosy

Czym jest hair cycling?

Hair cycling polega na rotacji kosmetyków w zależności od potrzeb włosów. Idea jest prosta: nie stosujemy tych samych produktów codziennie, ale zmieniamy je w zależności od aktualnej kondycji włosów, pory roku czy konkretnych problemów, z którymi się borykamy. Dzięki temu włosy nie przyzwyczajają się do jednego zestawu składników, co może zwiększyć efektywność ich działania.

Korzyści hair cyclingu

Regularna zmiana kosmetyków pozwala na dostarczanie włosom różnych składników odżywczych, co z kolei może poprawić ich ogólną kondycję. Każdego dnia stosujemy inny zestaw lub inny kosmetyk, np. pierwszego dnia stawiamy na regenerację, drugiego na nawilżenie a trzeciego odżywienie. Stosowanie tych samych produktów przez dłuższy czas może prowadzić do przesuszenia włosów lub ich przetłuszczania. Zmiana kosmetyków co kilka dni może pomóc w utrzymaniu równowagi nawilżenia włosów. Dzięki różnorodnym składnikom zawartym w kosmetykach do hair cycling, takich jak oleje roślinne, proteiny i witaminy, włosy stają się mocniejsze, bardziej elastyczne i mniej podatne na uszkodzenia.

———

———

Fot. OnlyBio
Fot. OnlyBio

Jak stosować hair cycling?

Hair cycling stosujesz się tak często, jak myjesz włosy i skórę głowy. Jeżeli myjesz włosy codziennie, stosuj dzień 1, dzień 2 i dzień 3 dzień po dniu, jeśli myjesz włosy co 2-3 dni, zachowuj ten schemat z odpowiednim odstępem.

Dzień 1 Regeneracja

Włosy narażone na częste zabiegi stylizacyjne lub farbowanie wymagają systematycznej, intensywnej pielęgnacji. Produkty z serii REGENERACJA, wzbogacone o proteiny wzmacniające, oferują pełne wsparcie dla włosów osłabionych i uszkodzonych, przywracając im witalność i zdrowy wygląd.

Dzień 2 Nawilżenie

Włosy mogą być intensywnie wysuszone przez czynniki zewnętrzne oraz stosowanie urządzeń do stylizacji na ciepło. Aby przeciwdziałać tym problemom, produkty z serii NAWILŻENIE pomagają uzupełnić utraconą wilgoć we włosach, przywracając im naturalny połysk i miękkość.

Dzień 3 Odżywienie

Kluczowym elementem utrzymania włosów w doskonałej formie jest ich odpowiednie odżywienie. Produkty należące do linii ODŻYWIENIE, bogate w oleje, korzystnie wpływają na kondycję łuski włosa. Dzięki nim struktura włosa jest wzmacniana, co pomaga zapobiega jego łamaniu się i kruszeniu. Dodatkowo, te produkty nadają włosom gładkość i ułatwiają rozczesywanie, zapobiegając plątaniu się pasm.

Regularna zmiana produktów zapobiega przyzwyczajeniu się włosów do jednego zestawu składników i zapewnia kompleksową pielęgnację. Hair Cycling by OnlyBio, dzięki swojemu naturalnemu składowi i różnorodnym kosmetykom, jest idealnym wyborem do wdrożenia hair cyclingu. Stosowanie tej metody przynosi korzyści w postaci zdrowszych, mocniejszych i piękniejszych włosów.

OnlyBio
OnlyBio.life to polska firma produkująca naturalne kosmetyki. Wprowadziła na rynek produkty do pielęgnacji włosów -serię Hair in Balance, która stała się hitem włosomaniaczek i tym samym wykreowała modę na świadomą pielęgnację. Seria Hair in Balance, to kosmetyki do świadomej pielęgnacji włosów m.in.: szampony i odżywki do mycia metodą OMO, maski i oleje do olejowania włosów zgodne z porowatością włosów, wcierki pobudzające wzrost włosów czy peelingi do skóry głowy, a także stylizatory i aktywatory do włosów kręconych, dzięki którym można wydobyć piękny skręt włosów. Marka na swoich kanałach social media intensywnie prowadzi działania uświadamiające i edukujące jak pielęgnować świadomie włosy, jak dobrać odpowiednie produkty do rodzaju włosów i skóry głowy. Jak stworzyć kompleksowe pielęgnacyjne zabiegi w domowym zaciszu, które wpłyną na kondycję i zdrowie włosów. Na swojej stronie internetowej uruchomiła quiz: https://onlybio.life/quiz/, który ma na celu pomoc w określeniu rodzaju włosów i dobraniu odpowie
OnlyBio logo

Źródło:

OnlyBio