Czeka nas nie lada przygoda: LEGO® Fortnite już dostępne!

Grupa LEGO i Epic Games ogłaszają debiut LEGO Fortnite. To pierwsza gra survivalowa, która powstała w ramach długoterminowej współpracy partnerów i została stworzona z myślą o bezpiecznych i pełnych zabawy przestrzeniach cyfrowych dla rodziców i dzieci.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Czeka nas nie lada przygoda LEGO Fortnite już dostępne

W LEGO Fortnite gracze mogą odkrywać rozległe, otwarte światy, w których magia budowania LEGO i Fortnite zderzają się ze sobą.

Nowa gra pozwala m.in. na:

· Wcielenie się w ulubione postacie z Fortnite, takie jak Brite Bomber, Cuddle Team Leader i Raven – w stylu LEGO.

· Zbieranie jedzenia i zasobów, wytwarzanie przedmiotów i rywalizację z przeciwnikami lub ze znajomymi.

· Budowę schronienia do obrony i rozbudowanie swojej bazy, a następnie rekrutację mieszkańców wioski, aby zbierali materiały, które pomogą im przetrwać noc.

· Zebranie wyposażenia, a następnie zejście do głębokich jaskiń w poszukiwaniu rzadkich przedmiotów, ukrytych obszarów i rywali.

Gra LEGO Fortnite jest zasilana przez silnik nowej generacji Unreal Engine 5 od Epic Games, który umożliwia m.in. umieszczanie, łączenie i rozbijanie klocków tak, jak dzieje się to w realnej rzeczywistości. Grę zbudowano w oparciu o World Partition – technologię wykorzystującą procedularną generację, pozwalającą tworzyć ogromne i szczegółowe światy, która w przypadku LEGO Fortnite udostępnia 95 kilometrów kwadratowych grywalnej przestrzeni (to aż 19 razy więcej niż kultowa wyspa Fortnite Battle Royale!)

Niels B. Christiansen, dyrektor generalny Grupy LEGO: „W ramach partnerstwa z Epic Games zależy nam na tworzeniu cyfrowych, bezpiecznych, pełnych zabawy i inspirujących dla dzieci doświadczeń, które zostaną zaprojektowane tak, aby połączyć światy fizycznej i wirtualnej rzeczywistości. Razem z naszym partnerem od samego początku budujemy te przestrzenie z myślą o najmłodszych. Mamy nadzieję, że nasze działania będą inspiracją dla innych twórców i marek, zachęcając je do pójścia naszą drogą.”

Tim Sweeney, CEO i założyciel Epic Games: „LEGO Fortnite oferuje graczom nowy sposób wyrażania siebie poprzez budowanie świata i jest ważnym krokiem naprzód w ewolucji ekosystemu Fortnite. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z Grupą LEGO w celu tworzenia wciągających cyfrowych przestrzeni do zabawy, dla dzieci i graczy w każdym wieku”.

Podróż LEGO Fortnite dopiero się rozpoczyna, a nowe możliwości budowania świata, funkcje rozgrywki i więcej strojów w stylu LEGO pojawią się w aktualizacjach na początku 2024 r. Wtedy też Grupa LEGO i Epic Games zaprezentują kilka kolejnych gier o tematyce LEGO w środowisku Fortnite.

Grupa LEGO korzysta już z silnika Unreal Engine od Epic Games w swoim szerokim portfolio gier i treści, w tym LEGO DREAMZzz™ i LEGO NINJAGO™. Obie firmy używają go również do tworzenia tzw. cyfrowych bliźniaków (wirtualnych replik fizycznych urządzeń, obiektów czy systemów) dla tysięcy fizycznych elementów LEGO, które zostaną udostępnione twórcom w całym ekosystemie Fortnite w 2024 r. – zarówno w aplikacji Unreal Editor dla Fortnite (UEFN), jak i narzędziach kreatywnych Fortnite w 2024 roku.

LEGO Fortnite jest dostępna za darmo na konsolach PlayStation®4, PlayStation®5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch™ oaz na PC w Epic Games Store oraz na platformach umożliwiających granie w chmurze. Gra została oceniona przez ESRB na E10+ (dla graczy od 10 lat) i wykorzystuje funkcje kontroli rodzicielskiej oraz bezpieczeństwa Epic Games.

LEGO
Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie przyszłych projektantów i konstruktorów poprzez zabawę. System zabawy LEGO, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko to, co potrafią sobie wyobrazić. Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.

Źródło:

LEGO