Czas na powrót do korzeni! Świeże mleko prosto od krowy w sklepach Lidl Polska

Lidl Polska rozszerzył swój asortyment o produkt, dzięki któremu wielu z nas wróci myślami do dawnych lat… W sklepach Lidl Polska znajdziemy świeże mleko prosto od krowy, które oferowane jest w szklanych butelkach. Jego dostawcą jest innowacyjne gospodarstwo Agrocoop.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
świeże mleko
Wielu z nas tęskni za smakiem świeżego mleka prosto od krowy, które sprzedawane było niegdyś w szklanych butelkach. Jego smak kojarzy nam się z sielskością i wakacjami spędzanymi u babci i dziadka. Na szczęście Lidl Polska umożliwia nam powrót do korzeni, rozszerzając swój asortyment o świeże mleko prosto od krowy, oferowane w szklanej butelce. Mleko posiada minimum 3,8-procentową zawartość tłuszczu i jest nieznormalizowane, czyli jest to mleko o  naturalnej, niezmienionej zawartości tłuszczu. Ponadto jest ono przetwarzane w minimalnym stopniu – jest tylko pasteryzowane.

W  gospodarstwie posiadamy aż 400 krów. Dbamy o nie i ich dobrostan. To one same decydują, kiedy chcą jeść i pić oraz kiedy mają być udojone. Karmimy je wyłącznie tym, co rośnie na naszych polach. Dzięki takiemu traktowaniu krowy oddają więcej mleka, które jest po prostu smaczne
 – komentuje Paweł Zatylny, kierownik mleczarni Agrocoop.
Świeże mleko w szklanej butelce_Lidl Polska
Fot. Lidl Polska

Nowoczesne gospodarstwo

Dostawcą mleka jest Agrocoop – nowoczesne gospodarstwo, które stawia na robotyzację oraz innowacyjne rozwiązania dotyczące ochrony środowiska, zapewniając przy tym wysokie standardy opieki nad zwierzętami. W Agrocoop na co dzień wykorzystywane są zaawansowane roboty udojowe, więc krowy dojone są podczas zautomatyzowanego procesu. Świeże mleko ze względu na obróbkę termiczną, która odbywa się w niższej temperaturze niż produkcja mleka UHT, zachowuje więcej wartości odżywczych oraz cechuje się lepszymi cechami organoleptycznymi.

Cieszymy się, że dzięki współpracy z Lidl Polska, nasze mleko jest dostępne w całym kraju. Wyróżnia się ono naturalnością – mleko poddawane jest jedynie procesowi pasteryzacji, którego wymagają regulacje prawne. Dostawy do Lidl Polska realizujemy codziennie – rano udojone mleko już wieczorem jest transportowane do magazynów. Ta współpraca daje nam rozwój. Obecnie każdego dnia produkujemy aż 12 tysięcy litrów mleka – pół roku temu zaczynaliśmy od 5 tysięcy litrów tygodniowo – dodaje Paweł Zatylny, kierownik mleczarni Agrocoop.

Nieznormalizowane mleko świeże o zawartości minimum 3,8% tłuszczu dostępne jest we wszystkich sklepach Lidl Polska. Mleko posiada oznaczenie „Produkt Polski”.

Link do nagrania:

Lidl Polska
Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy oraz w USA. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach istnieje w przybliżeniu 12 000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 850.
Lidl logo

Źródło:

Lidl Polska