Coraz więcej uczniów ćwiczy z Fit School

W trzech pierwszych miesiącach funkcjonowania programu Fit School, opracowanego przez Fundację Medicover we współpracy z ekspertami, z bezpłatnych zajęć z wirtualnym trenerem skorzystało 9 243 uczniów i 154 nauczycieli w 63 szkołach.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
ćwiczące dziewczynki

13 czerwca 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 402 w Warszawie odbył się Dzień Promocji Zdrowia. 240 uczniów wraz wychowawcami wzięło udział w treningu dostępnym na platformie Fit School, a także w zajęciach poświęconych zdrowemu odżywianiu.

Jestem zachwycona zajęciami. Na co dzień dostrzegam, że coraz większym wyzwaniem jest zachęcenie uczniów do ruchu, tym bardziej cieszę się, że uczniowie chętnie angażowali się w trening z wirtualnym trenerem. Obserwowałam trening i sama poczułam potrzebę przyłączenia się do ćwiczeń – komentuje Teresa Kołakowska, nauczyciel wspomagający w Publicznej Szkole Podstawowej nr 402 w Warszawie.

———

———

Fit School został uruchomiony w marcu 2023 roku. W trzech pierwszych miesiącach z bezpłatnych zajęć z wirtualnym trenerem skorzystało już 9 243 uczniów i 154 nauczycieli w 63 szkołachSport w życiu każdego człowieka jest niezwykle potrzebny. Obecnie obserwujemy, że coraz młodsze dzieci funkcjonują głównie w cyfrowej rzeczywistości. Dlatego, treningi z wirtualnym trenerem są doskonałym rozwiązaniem na to, aby nauczyciele mogli dotrzeć do uczniów i zmotywować ich do aktywności fizycznej – komentuje Paweł Lech, radny Rady m. st. Warszawy.

Projekt Fundacji Medicover jest skierowany do nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego oraz nauczycieli WF-u w całej Polsce. Fundacja bezpłatnie udostępnia gotowe zajęcia w formie filmów treningowych.

Fot. Medicover

Dzięki platformie Fit School mam dostęp do gotowych zajęć aktywności fizycznej. Wybieram dyscyplinę sportową, odpowiedni trening i dzieci ćwiczą, naśladując ruchy wirtualnego trenera. Mam pewność, że uczniowie ćwiczą bezpiecznie, ponieważ zestawy ćwiczeń zostały przygotowane przez ekspertów zdrowia i medycyny – dodaje Barbara Bałdyga, nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego w Lublinie.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.fitschool.pl

Źródło:

Medicover