Zainteresowanie nauką języków w społeczeństwie stale rośnie. Polacy poza przyswajaniem najbardziej popularnego języka obcego – angielskiego, zaczynają także sięgać po nieco bardziej nieoczywiste, takie jak norweski, japoński czy duński. Ponad połowa społeczeństwa obecnie pracuje nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi, jednak 14 proc. z nas przyznaje, że nie zna żadnego języka obcego na poziomie umożliwiającym porozumiewanie się z innymi.
75 proc. Polaków deklaruje znajomość angielskiego w stopniu komunikatywnym. Tuż za nim najchętniej wybieranym językiem jest niemiecki – jego naukę wybiera co dziesiąty z nas, hiszpański (6 proc.) oraz włoski (3 proc.). Polacy podążają za trendami również w edukacji – naukę coraz bardziej popularnego ostatnio języka hiszpańskiego rozpoczęło w tym roku o 5 proc. więcej osób. W tym samym czasie zainteresowanie językiem duńskim wzrosło aż o 7 proc.
– Rozpoczęcie przygody z nauką nowego języka lub nawet jego kontynuacja wymaga od kursantów przełamania pewnych barier, dlatego tak ważne jest, by nauka odbywała się w jak najbardziej sprzyjających i komfortowych warunkach. Na rynku dostępnych jest wiele form nauczania, zarówno stacjonarnego, jak i w formie online, zatem uczniowie mogą wybrać najbardziej dogodną dla siebie ofertę. Pozwala to w pełni skupić się na osiąganiu swoich edukacyjnych celów – mówi Julia Kuberska, Head of Education Tutore Poland.