Co decyduje o estetycznym wyglądzie i funkcjonalności łazienki?

Bezpieczna, ładna i funkcjonalna – chcemy by taka była każda łazienka, dlatego zanim zaczniemy ją wyposażać, warto dokładnie przemyśleć, co w niej powinno się znaleźć, aby przestrzeń ta stała się naszą tą wymarzoną. Czy będzie to rozbudowana strefa umywalki, armatura oszczędzająca wodę, toaleta myjąca, a może otwarty prysznic? Dobrze jest także wiedzieć, jakie rozwiązania oferuje rynek. Tylko tak będziemy w stanie stworzyć estetyczne i funkcjonalne wnętrze łazienkowe.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Stillo Audrey, fot. FERRO

Urządzanie wymarzonej łazienki zazwyczaj zaczynamy od wybrania stylu aranżacji wnętrza. Wymienić można co najmniej kilka dominujących aktualnie trendów. Dlatego warto przyjrzeć się każdemu i przemyśleć, który projekt i jaka kolorystyka będzie nam najbliższa. Jeśli szukasz wizualnego spokoju, postaw na łazienkę w stylu skandynawskim lub japandi. A jeżeli jesteś zwolennikiem wyrazistych wnętrz, możesz urządzić ją w klimacie loftowym. Obecnie bardzo popularny jest również kierunek związany z dominacją koloru w przestrzeni łazienkowej. Nie muszą to być wcale intensywne barwy. W prezentowanej aranżacji delikatny odcień pastelowego różu tworzy wyjątkowo kojącą aurę. Przełamują ją wyraziste akcenty w czerni, które podkreślają jej charakter. Przy umywalce ustawiono baterię Stratos Black, a pod prysznicem zamontowano zestaw natryskowy z baterią termostatyczną Trevi Black. O komfort kąpieli i wyjątkowe doznania pod natryskiem dba natomiast głowica talerzowa SLIM o średnicy 30 cm. Ciekawie wyglądają także kabina prysznicowa z czarnymi profilami i mocowany do sufitu minimalistyczny wieszak na ręczniki.

Trevi Black, Stratos Black, fot. FERRO
Trevi Black, Stratos Black, fot. FERRO

Rozwiązania na miarę czasów

Łazienka, która ma służyć nam przez kolejne lata, powinna posiadać jak najwięcej przydatnych rozwiązań funkcjonalnych. I nie chodzi tu o pasję do kolekcjonowania ciekawych gadżetów, a o wybór sprzętów, które ułatwią nam codzienną higienę i uprzyjemnią czas spędzany w przestrzeni kąpielowej. Wśród tego typu elementów warto zwrócić uwagę np. na szuflady z systemami cichego domyku i pełnego wysuwu w meblach, toalety bezrantowe czy myjące miski WC. Jeszcze inną kategorią będą wszelkie rozwiązania ułatwiające utrzymanie łazienki w czystości i poprawiające jej bezpieczeństwo. Mowa tu o różnego rodzaju powłokach antybakteryjnych (np. na deskach sedesowych), powierzchniach typu anti-calc stosowanych w przypadku kabin prysznicowych, wykończeniach ceramiki, które nadają jej wyjątkową gładkość utrudniającą osadzanie się zanieczyszczeń, czy w końcu wszelkich pokryciach antypoślizgowych. Przy wyborze wyposażenia do wymarzonej łazienki, warto zainteresować się także tematem oszczędności wody. Dziś umożliwiają nam to specjalnie zaprojektowane kolekcje armatury.

Prezentowana łazienka utrzymana jest właśnie w klimacie eko. W strefie umywalki i prysznica znalazły się oszczędne baterie z linii Vitto Black VerdeLine w wykończeniu czarny mat. Każdy z prezentowanych modeli ma możliwość zaoszczędzenia nawet do 50% wody w porównaniu do tradycyjnej baterii. Wszystko dzięki rozwiązaniom takim jak perlator FerroAirMix, wbudowany ogranicznik przepływu oraz regulator ceramiczny.

Vitto Black VerdeLine, Phila Black, fot. FERRO

Zadbaj o szczegóły

Łazienka to także przestrzeń, w której powinniśmy zadbać nawet o te – wydawałoby się – drobne elementy. Jeśli zatem w domu znajdują się osoby starsze, pamiętajmy o uchwytach w strefie toalety i prysznica, które ułatwią korzystanie im z wszystkich funkcji wnętrza. Równie istotny będzie odpowiedni dobór baterii do umywalki. Chodzi nie tylko o jej typ (montowana na umywalce, na blacie, podtynkowa), ale także o właściwe dobranie wysokości armatury i długości jej wylewki do konkretnej misy umywalkowej. Nieprzemyślane zestawienie tych dwóch elementów może skutkować rozchlapywaniem wody lub nawet utrudnionym wkładaniem rąk pod strumień. Jeśli wyposażamy naszą łazienkę w różne rodzaje baterii, np. umywalkową, prysznicową czy wannową, warto zadbać, by pochodziły z jednej kolekcji. To gwarancja wizualnej spójności całej aranżacji.

W naszej łazience znajdziecie modele wannowy i umywalkowy z kolekcji Stillo. Posiadają one szereg walorów podnoszących wygodę użytkowania jak delikatnie wyprofilowany uchwyt, automatyczny korek spustowy czy wysokiej klasy regulatory. Co ważne, strefę umywalki wyposażono w spójne pod względem stylu z bateriami akcesoria z kolekcji Greta: designerski wieszak na ręczniki, szklankę, dozownik na mydło.

Stillo Audrey, fot. FERRO
Stillo Audrey, fot. FERRO

Estetyczna i funkcjonalna łazienka będzie służyła nam przez lata. Warunkiem tego, jest zadbanie zarówno o jej aranżację, jak i zastosowane rozwiązania. Wybierajmy produkty wysokiej jakości, z długoletnią gwarancją i możliwością ewentualnej reklamacji.

Źródło:

Ferro