Butelka antykolkowa – jaka najlepiej sprawdzi się dla Twojego maluszka?

Każdy rodzic wie, jak trudne mogą być pierwsze miesiące życia dziecka, zwłaszcza wtedy, gdy maluch boryka się z problemami trawiennymi. Kolki niemowlęce to częsty problem, który może sprawić wiele trudności zarówno maluszkom, jak i ich rodzicom. Bezsenne noce, dni pełne masaży brzuszków i noszenia na rękach, skłaniają do szukania nowych rozwiązań, by zapobiec kolkom. Do dyspozycji rodzice mają stare, domowe metody oraz coraz bardziej innowacyjne rozwiązania, w tym butelki antykolkowe, które zmniejszają ryzyko wystąpienia kolek i poprawę komfortu żywienia niemowląt. Poznaj najważniejsze cechy na jakie należy zwrócić uwagę wybierając butelkę antykolkową dla swojego dziecka.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Butelka antykolkowa

Co sprawia, że butelka jest antykolkowa?

Kluczowym elementem butelki antykolkowej jest system wentylacyjny, który kontroluje przepływ powietrza z butelki do smoczka podczas karmienia. W tradycyjnych butelkach, podczas ssania, powietrze może dostawać się do smoczka, co powoduje wtedy jego połykanie, a także przerwy w ssaniu z powodu zapowietrzenia się smoczka. Taka sytuacja niekorzystanie wpływa na karmienie, znaczenie je wydłużając i przyczyniając się czasem do niepokoju i płaczu maluszka. Dodatkowo to właśnie te bąbelki gromadząc się w niedojrzałych jelitach Maluszka, mogą być jednym z głównych czynników wywołujących kolki. Butelki antykolkowe EasyStart od Canpol babies posiadają skuteczny zaworek antykolkowy, który może przyczyniać się do redukcji objawów kolki, nadmiernego odbijania i gromadzenia gazów, co przy równoczesnym dostosowaniu właściwej pozycji podczas karmienia, efektywnie redukuje występowanie problemów brzuszkowych u niemowlęcia. Dzięki temu niemowlę nie połyka zbędnego powietrza, co minimalizuje ryzyko kolki. Jest to szczególnie istotne dla dzieci, które są wrażliwe na ten problem.
Fot. Canpol babies

Butelka wspierająca prawidłowy rozwój wzorca ssania u dziecka

Bardzo ważny przy wyborze butelki antykolkowej jest jej smoczek. Nie powinien zaburzać naturalnego ssania. Prawidłowy wzorzec ssania jest ważnym elementem rozwoju noworodków, ponieważ pomaga w rozwijaniu mięśni jamy ustnej. Butelki, które nie zakłócają tego odruchu, pozwalają rodzicom wygodnie i skutecznie karmić swoje dzieci w sytuacjach, kiedy nie jest możliwe karmienie piersią. Drugim istotnym aspektem przy wyborze odpowiedniego smoczka do butelki jest jego kształt, najlepszy to taki, który zapewnia oparcie warg o jego podstawę. Smoczek, który daje odpowiednie uszczelnienie warg, sprawia, że dziecko nie połyka powietrza, a jego wargi są ustabilizowane na smoczku podobnie jak podczas karmienia piersią. Antykolkowy smoczek Canpol babies dedykowany do butelek EasyStart idealnie sprawdzi się np. przy karmieniu naprzemiennym. Wybór odpowiedniej butelki, która nie zakłóci kształtowania się wzorca ssania, może pomóc w zapewnieniu komfortu i zdrowego rozwoju dziecka.
Fot. Canpol babies

Wymiana smoczków

Przy wyborze butelki antykolkowej sprawdź czy dany model posiada wymienne smoczki. Ten aspekt jest bardzo istotny zarówno pod kątem higienicznym, znacznie ułatwia mycie i sterylizację butelek, jak i rozwojowym. Rodzice mogą łatwo dostosować smoczek do wieku i umiejętności ssania swojego dziecka. Antykolkowy smoczek Canpol babies dedykowany do butelek EasyStart wyprodukowany jest z trwałego i wysokiej klasy silikonu, dzięki czemu nadaje się do wielokrotnego procesu sterylizacji. Co najważniejsze, nawet intensywnie używany smoczek nie odkształca się, nie wysycha i nie odbarwia. Dodatkowo jest bezzapachowy i bezsmakowy, co znacznie ułatwia zaakceptowanie go przez dziecko.

Zapytaliśmy eksperta…

Fot. Canpol babies
Zapytaliśmy eksperta marki Canpol babies, neurologopedę Marcelinę Przeździęk o dylematy, pytania nurtujące wielu rodziców, na temat użytkowania butelki antykolkowej.

Czym kierować się przy wyborze butelki antykolkowej ze smoczkiem?

Po pierwsze materiałem, z którego wykonany jest smoczek do butelki. Najlepiej by był to hipoalergiczny silikon. Po drugie, często mamy łączą karmienie piersią z karmieniem butelką, zatem chcemy, aby te dwa sposoby karmienia były komplementarne. Smoczek do butelek powinien mieć kształt, który pozwala na optymalną pracę warg, policzków, języka, a także prawidłowe kształtowanie się wzorca ssania. Warto poszukiwać takich, które rekomendowane są przez położne, doradców laktacyjnych czy neurologopedów.
Fot. Canpol babies

Jak często powinno się wymieniać butelki oraz smoczki? 

Smoczki się zużywają, warto dbać o ich odpowiednią higienę i sterylizację. Rekomenduję, by wymieniać je co około 2 miesiące. Podsumowując, butelki antykolkowe to innowacyjne rozwiązanie, które może pomóc rodzicom w radzeniu sobie z problemem kolki niemowlęcej. Antykolkowość, smoczek nawiązujący kształtem do piersi mamy i możliwość jego wymiany czynią butelkę Canpol babies EasyStart rozsądnym i właściwym wyborem dla troskliwych rodziców. Warto dołączyć do wyprawki maluszka butelkę EasyStart Sleepy Koala, która posiada wygodne świecące w ciemności uchwyty oraz wszystkie parametry, które powinna spełniać antykolkowa butelka dla Maluszka.

Marka Canpol babies rekomenduje karmienie piersią jako najzdrowszą formę podawania pokarmu. Zaleca rozpoczęcie podawania pokarmu w formie alternatywnej, wyłącznie po konsultacji z lekarzem, położną lub farmaceutą, gdy karmienie piersią jest niemożliwe lub niewystarczające.

Źródło:

Canpol babies