Brandenburgische Sommerkonzerte po raz pierwszy w Polsce w Filharmonii Gorzowskiej

Niemiecki Festiwal „Letnie Koncerty Brandenburskie” zawita po raz pierwszy z gościnnym koncertem w Polsce. 6 sierpnia o godz. 17.00 w Filharmonii Gorzowskiej wystąpi hiszpańska gwiazda skrzypiec Javier Comesãna wraz z niemiecką orkiestrą Brandenburger Symphoniker pod dyrekcją Jakoba Lehmanna. Pierwszy polski koncert Brandenburgische Sommerkonzerte pod hasłem „Europa Konzert” jest efektem współpracy Festiwalu z Filharmonią Gorzowską.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Javier Comesãna, Laureat prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Józefa Joachima w Hanowerze, wykona w Gorzowie Koncert skrzypcowy wielkiego Europejczyka Felixa Mendelssohna. Tylko w zeszłym roku skrzypek oprócz triumfu w Konkursie Joachima, zwyciężył ważny Konkurs im. Jaschy Heifetza w Wilnie. Otrzymał również Nagrodę Księcia Hesji na renomowanych mistrzowskich kursach i koncertach skrzypcowych Akademii Kronberga.

Soliście towarzyszyć będzie Brandenburger Symphoniker. Orkiestra, założona w 1810 roku, jest najstarszym zespołem w regionie Brandenburgii. Zespół reprezentuje region na świecie występując regularnie w Europie, Azji, Afryce i Ameryce.

Brandenburgische Sommerkonzerte od 30 lat, każdego lata, prezentuje ponad 30 koncertów kameralnych i symfonicznych w Berlinie i Brandenburgii. „Polska jest dla nas najbliższym sąsiadem i wyjątkowy partnerem. Rokrocznie na Festiwalu goszczą polscy artyści. W tym roku, po raz pierwszy w historii Festiwalu, to artyści z Brandenburgii zawitają do Polski.” – zapowiada Wolfram Korr, dyrektor Brandenburgische Sommerkonzerte.

Letnie Koncerty Brandenburskie odbywają się zawsze w wyjątkowych miejscach. Gwiazdy muzyki klasycznej, a także pisarze, malarze, tancerze, spotykają się z publicznością w zamkach, kościołach, obiektach poprzemysłowych i najciekawszych przestrzeniach architektonicznych. Publiczność, oprócz udziału w koncercie, poznaje przestrzenie, kulinaria i obyczaje miejsca, gdzie odbywa się wydarzenie.

„Koncert w Gorzowie będzie okazją do zaprezentowania publiczności z Brandenburgii miasta oraz przestrzeni jaką jest Filharmonia Gorzowska. Pragniemy, żeby wydarzenie stało się także okazją do spotkania się publiczności z Niemiec i Polski.” – zaprasza Joanna Pisarewicz, dyrektor Filharmonii Gorzowskiej.

Bilety na koncert dostępne są na stronie internetowej www.filharmoniagorzowska.pl

Pełen program:

Zoltán Kodály – Tańce z Galánty
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op.64
Edvard Grieg – Tańce norweskie op. 35
Darius Milhaud – Byk na dachu op. 58

Wykonawcy:

Brandenburger Symphoniker
Javier Comesaña / skrzypce
Jakob Lehmann / dyrygent

Koncert odbywa się dzięki współpracy Brandenburgische Sommerkonzerte oraz Filharmonii Gorzowskiej.

Fot. Filharmonia Gorzowska

Źródło:

Filharmonia Gorzowska