Borys Szyc we współczesnej komedii Barei

2 września, w odcinku inaugurującym nowy cykl podcastu „Kanapa Knapa w Multikinie” gościem Łukasza Knapa jest Borys Szyc, którego już teraz widzowie mogą zobaczyć na kinowym ekranie w filmie „Kryptonim Polska”.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Podczas rozmowy z Łukaszem Knapem Borys Szyc potwierdza, że premierową komedię „Kryptonim Polska” można porównać do współczesnego Barei.

Rzeczywiście to jest Polska w takim krzywym zwierciadle jak to było u Barei i bardzo o teraźniejszych czasach – o tej sytuacji, która jest absurdalna, trudna… Gdzie koło siebie żyją ludzie, którzy niby się nienawidzą, ale razem żyją, na końcu się kochają. Albo się kochają i nienawidzą albo kochają się nienawidzić. Może to na tym to polega, że musimy mieć jakiegoś wroga byle on był nasz. Te absurdy zestawione ze sobą, koło siebie dają ten efekt komediowy. – powiedział Borys Szyc w podcaście „Kanapa Knapa w Multikinie”

W filmie „Kryptonim Polska” Borys Szyc wcielił się w Romana – szefa grupy narodowców. Na planie filmowym spotkał się między innymi z Maciejem Musiałowskim, Magdaleną Maścianicą, Antonim Królikowskim i Cezarym Pazurą, a o ich współpracy więcej można usłyszeć w podcaście „Do zobaczenia w Multikinie” na platformie Spotify (https://tinyurl.com/MultikinoSpotify), w Google Podcasts (https://tinyurl.com/MultikinoGoogle) i w Apple Podcast (https://tinyurl.com/MultikinoApple).

Bilety na komedię „Kryptonim Polska” są dostępne w kasie kin sieci Multikino, na stronie www https://multikino.pl/filmy/kryptonim-polska oraz w aplikacji mobilnej.

Multikino
Multikino, należące do Grupy Vue International – lidera na europejskim rynku kinowym, to pierwszy operator, który w 1998 roku uruchomił w Polsce multipleks. Od tego czasu wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin w Europie i na świecie. Obecnie pod szyldem Multikino działają 34 kina w 27 miastach Polski z łączną liczbą 274 ekranów. Wraz z przejętymi w maju 2019 r. kinami sieci Cinema3D liczba lokalizacji wynosi 45 multipleksów w 37 miastach. Flagowe kino sieci zlokalizowane jest w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 788 osób. W marcu 2022r. uruchomione zostało wyjątkowe kino w Galerii Gemini Park w Tychach. Obiekt składa się z 7 sal wyposażonych w projektory laserowe oraz skórzane, elektrycznie rozkładane fotele, dzięki którym widz ogląda filmy w pozycji półleżącej. W rozkładane fotele tego typu w pełni wyposażone są także warszawskie Multikino w Galerii Młociny oraz poznańskie Multikina: Stary Browar i Malta. Multik

Źródło:

Multikino