Bielany w blasku świątecznych dekoracji Gdzie na Bielanach szukać świątecznego klimatu?

Stolica już od kilku dni szykuje się na święta. W centralnej części placu Zamkowego ustawiana jest 27-metrowa choinka. Z początkiem grudnia magiczne dekoracje pojawią się także w pozostałych częściach miasta, m.in. na Bielanach, malowniczej dzielnicy Warszawy, szczególnie o tej porze roku.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
choinka bożonarodzeniowa

Święta to z wielu powodów wyjątkowy czas. Kojarzą się z rodzinnymi spotkaniami, prezentami wywołującymi uśmiech na twarzy i długo wyczekiwaną zimową aurą. Jednak świąteczny klimat można poczuć nieco wcześniej, dzięki otaczającym nas dekoracjom, które ozdabiają ulice miast, centra handlowe i sklepy. W jakich miejscach szukać świątecznej aury na warszawskich Bielanach?

Iluminacja ratusza

Ulice na Bielanach co roku zachwycają mieszkańców i przyjezdnych świątecznymi ozdobami. Około 6 grudnia bielański ratusz ponownie stanie się centralnym punktem, gdzie każdego roku odbywa się uroczyste rozświetlenie choinki. Natomiast świąteczną oprawę będzie można podziwiać także w innych miejscach. Jak informują radni, dekoracje będą zainstalowane od ul. Schroegera aż do al. Władysława Reymonta. Iluminacje znajdą się także przy stacji Metro Słodowiec oraz przy urzędzie od ul. Jarzębskiego.

Najjaśniejszy dom w stolicy

Widoki niczym z filmowych świątecznych klasyków czekają spacerujących po Starych Bielanach. Mieszkańcy jednego z domów przy ul. Przybyszewskiego co roku dekorują go świątecznymi ozdobami. Imponujące dekoracje w postaci św. Mikołaja, śnieżynki, renifera czy świecącego bałwana, wzbudzają ogromne zainteresowanie warszawiaków, którzy przyjeżdżają obejrzeć ten jeden dom nawet z odległych dzielnic. W ubiegłych latach jedną z największych atrakcji była zainstalowana tam ruchoma szopka. Iluminację na domu przy ul. Przybyszewskiego można zazwyczaj oglądać do pierwszych dni lutego.

Fot. Galeria Młociny
Galeria Młociny

Świąteczne akcenty w Galerii Młociny

W Galerii Młociny już od 15 listopada panuje świąteczny klimat. Przed wejściem głównym do centrum handlowego postawiono ok. 12-metrową choinkę, udekorowaną błyszczącymi dekoracjami w kolorach złota. Wewnątrz obiektu klienci mogą podziwiać, a także fotografować się przy świątecznych punktach z ławkami, znajdujących się w różnych miejscach w galerii. Motywem przewodnim wewnętrznych dekoracji są latarnie, przy których zwisa bluszcz, bombki a także śnieżynki. Galeria Młociny nieprzypadkowo sięgnęła po ten motyw. Wiszące w galerii latarnie przypominają latarnie gazowe, które są wciąż obecne na Bielanach, na przykład przy ul. Płatniczej i pozwalają choć na chwilę przenieść się wspomnieniami do dawnych czasów.

Klienci Galerii Młociny mogą nie tylko zrobić zakupy w wyjątkowej aurze nadchodzących świąt, ale także wykonać pamiątkowe zdjęcia, zjeść obiad w klimatycznie przystrojonym food court’cie czy skorzystać z oferty rozrywkowej, na przykład w przerwie od domowych, świątecznych przygotowań. Szczególnie, że już 6 grudnia na rodziny z dziećmi będzie czekał Mikołaj wraz z pomagającymi mu elficami, a 16 i 17 grudnia maskotka Galerii Młociny zapozuje w świątecznym stroju do zdjęć z klientami. Jeśli odwiedzający centrum handlowe chcą zobaczyć jeszcze więcej świątecznych dekoracji i iluminacji świetlnych, bielańska galeria zaprasza na wystawę „MagicznyBotaniczny” w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Klienci Galerii Młociny mogą w okresie świątecznym wymieniać paragony za zakupy na wejściówki na wystawę.

Dzielnica Bielany co roku staje się miejscem, gdzie iluminacje świąteczne przeobrażają zimowy krajobraz ulic w bajkową scenerię. Dzięki temu można spędzić czas z rodziną czy gronem przyjaciół w radosnej i miłej atmosferze oraz wprawić się w iście świąteczny nastrój podczas zimowych spacerów.

Galeria Młociny
Unikalny dobór najemców, największa strefa gastronomiczno-rozrywkowa w Polsce i nowatorsko zaprojektowane wnętrza czynią Galerię Młociny wyjątkową destynacją na handlowej mapie Warszawy. Ten wielofunkcyjny obiekt usytuowany na warszawskich Bielanach, w pobliżu węzła komunikacyjnego obsługującego 24 miliony pasażerów rocznie, oferuje 81 000 mkw. powierzchni handlowej i biurowej, która mieści ponad 200 sklepów i punktów usługowych oraz około 30 kawiarni. Jest to też miejsce debiutu wielu marek modowych i konceptów gastronomicznych na rynku polskim. Galerię Młociny wyróżnia nowatorskie podejście do projektowania miejsc spotkań, rozrywki i gastronomii. Przestrzeń restauracyjna i rozrywkowa – zajmująca cały poziom +2 i połączona z zielonym ogrodem na dachu – została podzielona na różne strefy funkcjonalne. Strefa Spotkania i Dania to bogata oferta gastronomiczna obejmująca zarówno znane, sieciowe restauracje, jak i lokalne oraz unikatowe koncepty. Jej częścią jest Hala Hutnik – strefa gastronomiczno-rozrywkowa i

Źródło:

Galeria Młociny