Baterie w wersji black

Armatura w czarnej tonacji, subtelnie wpleciona w kompozycję, może podkreślić jej charakter. Wprowadzona na zasadzie kontrastu, potrafi ją odmienić. Zawsze zadziwia oryginalnością i klasą jednocześnie.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
VITTO BLACK GOLD VERDELINE, fot. FERRO

Projektanci, a przede wszystkim ich klienci, przestali obawiać się czerni. Zauważyli, że łazienka, w której pojawiają się czarne motywy, jest aranżacją nieoczywistą, a przez to o wiele ciekawszą niż inne.

VITTO BLACK VERDELINE, bateria umywalkowa stojąca nablatowa, fot. FERRO
VITTO BLACK VERDELINE, bateria umywalkowa stojąca nablatowa, fot. FERRO
VITTO BLACK VERDELINE, baterie, fot. FERRO
VITTO BLACK VERDELINE, baterie, fot. FERRO
VITTO BLACK VERDELINE, bateria natryskowa ścienna, fot. FERRO

Czerń, biel, zieleń i drewno

Kontrast bieli i czerni, wizualne ocieplenie drewnem plus ożywcza zieleń roślin – oto zestawienie klasyczne i nowoczesne zarazem. Dominuje biel marmuru, którym wyłożono ściany i podłogę, czerń użyta jest jedynie na zasadzie akcentu.

Baterie z kolekcji Vitto Black VerdeLine, oprócz pięknej matowoczarnej barwy, odcinającej się od jasnego tła, wyróżniają się prostą, geometryczną formą o łagodnych liniach krawędzi. Stojący model umywalkowy charakterystycznie „pochyla się” w kierunku misy umywalki. Zaopatrzony jest w aerator oszczędnościowy, dzięki któremu zużywa się mniej wody. System easy clean ułatwia utrzymanie baterii w czystości.

Ścienna bateria natryskowa z linii Vitto Black VerdeLine posiada wbudowany ogranicznik przepływu dla wyjścia natrysku, pozwalający na zmniejszenie zużycia wody nawet o 50%. Obie czarne baterie wyposażone są w regulatory ceramiczne, będące gwarantem trwałości i bezawaryjności.

VITTO BLACK GOLD VERDELINE, fot. FERRO
VITTO BLACK GOLD VERDELINE, fot. FERRO

Czerń, burgund i złoto

Przyszedł czas na złote trendy w łazienkowych stylizacjach. Połączenie tonacji gold i black sprawia, że nie ma tu nadmiernej dekoracyjności. Ciemny kolor równoważy błyszczące złoto i vice versa: złoto łagodzi powagę czerni. Barwy te doskonale się uzupełniają, końcowy efekt jest spektakularny.

W przykładowej kompozycji dominują odcienie burgunda, urozmaicone bielą ceramiki i złotymi akcentami. Złotawy jest wzór na kafelkach, złote są też nogi wanny i nóżki szafki pod złotą umywalką.

VITTO BLACK GOLD VERDELINE, bateria wannowa ścienna, fot. FERRO
VITTO BLACK GOLD VERDELINE, bateria wannowa ścienna, fot. FERRO
VITTO BLACK GOLD VERDELINE, bateria umywalkowa stojąca, fot. FERRO

Czerń zestawiona ze złotem zachwyca przede wszystkim w dobrze dobranej armaturze. To baterie z kolekcji Vitto Black/Gold VerdeLine. Model umywalkowy ma korpus w matowej czerni, któremu wizualnej lekkości dodaje złoty uchwyt – idealnie gładki. Jak inne baterie umywalkowe z kolekcji mającej Vitto w nazwie, i ta jest charakterystycznie pochylona w kierunku misy umywalki. Bateria wannowa Vitto Black/Gold VerdeLine przykuwa wzrok kwadratowymi maskownicami w odcieniu gold, złotym uchwytem i przełącznikiem, które pięknie wyglądają w zestawieniu z matowoczarnym korpusem. Złoto-czarna jest bateria bidetowa z tej samej linii. Są to równocześnie niezwykle funkcjonalne urządzenia, nastawione na ekologiczność, wyposażone w regulatory ceramiczne.

ADORE BLACK CHROME, bateria umywalkowa podtynkowa, fot. FERRO
ADORE BLACK CHROME, bateria wannowa wielootworowa, fot. FERRO
ADORE BLACK CHROM, fot. FERRO

Czerń, biel i chrom

Na koniec odważna aranżacja z czernią i bielą w roli głównej, rozświetlona połyskującym chromem. Ciemnej, kamiennej wannie towarzyszy czterootworowa bateria Adore Black/Chrom w czerni i chromie. Mechanizm tego urządzenia jest ukryty, na zewnątrz widać długą, spłaszczoną wylewkę, uchwyt, przełącznik i cylindryczną rączkę natryskową. Bateria umywalkowa z tej samej serii – łącząca odcienie czerni i chromu – jest urządzeniem podtynkowym, a więc mającym mechanizm ukryty, z widocznymi na zewnątrz maskownicą, wylewką i uchwytem. Obie baterie wyposażono w regulatory ceramiczne i aeratory typu coin slot, które można odkręcić (np. do czyszczenia) bez narzędzi, za pomocą zwykłej monety.

Źródło:

Ferro